AW před Watfordem

AW již tradičně odpovídal na dotazy novinářů, které se točily okolo Danny Welbecka, Walcotta či Alexe Oxlade-Chamberlaina.

o tom, jak je spokojený s návratem Walcotta a Welbecka…
Tak na začátek, jsem velmi spokojen s jejich individuálními výkony. Je důležité mít takové hráče. Od začátku sezóny jsme vstřelili již hodně branek a to i bez Dannyho. Tím, že jej máme znovu v týmu, získáváme obrovský ofenzivní potenciál. Nyní musím správně využívat naše útočníky ve správný moment a s ohledem na rovnováhu v týmu. Ještě bych chtěl k nim přidat i Lucase, který se v sobotu taky dobře předvedl v tvorbě příležitostí. V útoku máme mnoho hráčů, kteří mohou šance produkovat nebo je zakončovat.

o Welbeckově psychické a fyzické síle…
Abyste se dostali z jeho situace, tak musíte být hodně psychicky odolní. Abyste hráli jako on v sobotu, tak musíte tvrdě fyzicky makat. To není dar od Boha. Musíte si projít spoustou trápení, abyste se dostali zpět na takovou úroveň fyzické kondice.

zda může hrát Arsenal se třemi hráči vzadu…
Také můžeme hrát se třemi obránci. Máme Gabriela, Mertesackera, Holdinga a samozřejmě Koscielnyho a Mustafiho. Kdybychom potřebovali, tak můžeme. Jsme ale týmem, který je laděný spíše ofenzivně. Vždy rádi chodíme do útoku s mnoha hráči ve středu pole a v útoku.

o tom, kde je budoucnost Oxlade-Chamberlaina – na křídle nebo ve středu pole…
Souhlasím s Vámi, že ohledně toho budeme debatovat. Je dobrý na křídle, dobrý ve středu hřiště, ale do budoucna bych řekl za sebe, že pro něj lepší být uprostřed než na kraji. Když jste mladí, přijdete do týmu a možnost se prosadit je trochu větší na křídle. Proč? Protože ve středu zálohy je zapotřebí větší množství zkušeností, taktické vyspělosti a plánování, ale na křídle můžete hrát více instinktivně. Přirozeně je hráčem, který se velmi rád zapojuje do hry. Vypadalo to tak ve všech zápasech, kdy hrál uprostřed a v mnoha z nich si vedl velmi dobře.

/arsenal.com/