AW před zápasem EL proti BATE

Arséne Wenger se již tradičně posadil den před zápasem před zástupce médií, aby odpovídal na jejich dotazy.

Novináři se jej ptali na to…

zda proti BATE Borisovu nastoupí Wilshere…

Ano.

že byl Wilshere vyfocen bruslit na ledě…

Není to ideální – pro rovnováhu to však není špatné. Ale nemyslím si, že je to skvělý nápad pro fotbalistu. Záleží na tom, co na nich děláte.

zda má bruslení souvislost se seznamem jeho zranění…

To nevím. Pouze jsem to slyšel. Můžete bruslit například se svým dítětem, které jen hlídáte, aby se mu nic nestalo nebo taky můžete bruslit jako šílení, ale nemyslím si, že by dělal tohle.

zda bude hrát Walcott…

Ano.

zda má Walcott v klubu budoucnost

Ano, myslím, že na návratu tvrdě maká. Před pár týdny byl nemocný. Poté jsem nechtěl hýbat se sestavou. V tréninku ovšem vypadá velmi dobře a jsem si jist, že to zítra předvede i v zápase.

zda Walcott v lednu zůstane…

Ano.

zda je malý počet zranění ovlivněn rotací…

Ano, řekl bych, že je to následek toho. Je to jeden z benefitů, který z toho máme, ano.

zda nastává roční období, kdy to může být výhodou…

Doufám v to. Myslím, že jsme si nechali v sobotu ujít obrovskou šanci jak z toho těžit, protože fyzicky jsme na tom byli skvěle. Jsme však v pozici, kdy musíme brát prosinec velmi vážně, musíme být efektivní a vytěžit z toho maximum.

zda dvouměsíční pauza EL představuje problém…

Zaprvé, v neděli hrajeme proti Southhamptonu, což neznamená, že hráči, kteří budou hrát zítra, nemají šanci hrát i v neděli. Zadruhé nás v následujících týdnech čeká i Ligový pohár, takže si zahrají všichni.

že některé týmy z LM sestupují do EL…

To je případ, proti kterému jsem byl vždy. V Ženevě jsme o tom mnohokrát hlasovali a výsledek musíme respektovat, tomu se říká demokracie. Většina byla pro, aby týmy z LM sestupovaly do EL, a mnoho a mnoho let po sobě vyhrála.

že v UEFA Cupu týmy z třetích míst z LM nehrály…

Vypadá to mnohem logičtěji, ale dnes je to trochu jinak, je tady mnohem větší kompromis, jinak by totiž končilo dříve dalších osm týmů. Je to takto pouze proto, aby se tyto týmy udržely déle v evropských soutěžích. A v loňském ročníku se navíc vítěz EL kvalifikoval do LM.

zda hráčům řekl, kdo bude hrát ve vyřazovací fázi…

Vždy se budu adaptovat na výzvu, které budeme čelit a budu se snažit nasadit vyrovnaný mančaft. Samozřejmě se objevili někteří hráči, kteří předvedli kvalitní výkony, stejně tak ale o nich uvažuji i pro Premier League. Boj pokračuje a nikdo z něj není vyřazen.

/arsenal.com/