AW před zápasem s Bournemouthem

AW jako vždy odpovídal i na otázky, které se týkají nejen přímo Arsenalu.

zda může být Pep Guardila stále Wengerův nástupce…

Několikrát jsem řekl, že si sám nevyberu svého nástupce, chci jen zanechat klub v takové pozici, aby se mu dařilo ještě lépe v době, kdy už zde nebudu. Když se podíváte na tendenci a trend, který je nyní v Premier League, tak je samozřejmé, že mít vysoký podíl vítězství je obtížné pro každého, nejen pro Pepa. Být nyní v Premier League konzistentní je možná ještě náročnější, než v jakékoliv jiné lize.

zda podporuje neformální setkání anglických hráčů…

Ano, samozřejmě. Dal jsem jim své svolení. Chci, aby se Anglie dobře připravila na Mistrovství Evropy a souhlasil jsem s tím.

o Číně a přestupech a zda by měla být PL v obavách…

Ano, jistě. Čína vypadá, že má finanční sílu na to, aby přesunula celou jednu evropskou ligu k nim. Jseme v této práci dost dlouho na to, abychom věděli, že vše je jen následkem ekonomické síly, a to oni mají. Udrží si touhu to udělat? Vzpomeňme si, že pár let zpátky se Japonsko pokoušelo o něco takového a poté přibrzdili. Nevím, jak silná je v Číně touha, ale pokud je tam silná politická touha, tak bychom měli být na pozoru.

zda to zvýší tlak na přestupovém trhu…

Ano, mohlo by, ale věřím, že tato inflace je stejně před našimi dveřmi, z důvodu následující televizní smlouvy, která se bude realizovat v létě. Opět to zvýší ceny na přestupovém trhu. Jsem si jistý, že brzy nebude těžké dosáhnout částky 100M liber.

o Zidanově manažerské budoucnosti…

Zaprvé, jeden měsíc je velmi krátká doba na zhodnocení manažera. Dostal šanci, kterou chtěl a přeji mu tolik úspěchů, kolik si zaslouží. Víte, jak to chodí u Realu Madrid, musíte vyhrát každý jednotlivý zápas, soupeří současně s Barcelonou, která je v tuto chvíli ve formě. Doufám, že se to pro něj bude vyvíjet dobře.

/arsenal.com/