AZ Alkmaar vs Arsenal FC

AZ Alkmaar – FC ARSENAL


 

Champions League

zápas skupiny H – úterý 20. 10. v 20.45

DS – Stadium, Alkmaar, Holandsko

 

tv přenos: ČT 4

online přenos: prosím jako vždy přidávejte odkazy do komentů

já vždycky spoléhal na justin.tv nebo zapni.tv

po vzoru Zvoldy si dejte tyto odkazy do záložek: http://myp2p.eu/ nebo atdhe.net

 

představení soupeře:

AZ Alkmaar

 

 

AZ je v současné době v holandské Eredivisie až šestý se čtyřmi prohrami z devíti zápasů, když ztrácí na vedoucí FC Twente osm bodů.

 

Historie:

 

AZ Alkmaar je nizozemský fotbalový klub, který byl založen 10. 5. 1967 jako AZ 67, ale tento název byl změněn roku 1986 pouze na AZ.

Prezidentem klubu se stal Klaas Molennaar a AZ 67 se stal koncem sedmdesátých let poměrně úspěšným týmem. V roce 1981 dokonce vyhrál nizozemskou ligu a probojoval se až do finále poháru UEFA. Když ale Molenaar od klubu odešel s jeho výkoností to šlo rapidně dolů, v roce 1988 vypadl z 1. holandské ligy.

Nástup ředitele Dirka Scheringa koncem devadesátých let dostal AZ opět na vyšší fotbalové pozice. V roce 1998 se vrátil do Eredivisie a v sezóně 2004/05 se dostal do semifinále poháru UEFA.

AZ se liší od ostatních klubů tím, že nemá žádného velkého sponzora a většina fanoušků přispívá na chod klubu z vlastní kapsy, tím se zasloužili velkou měrou i na výstavbě nového stadionu s kapacitou 17 000, který byl dostavěn v létě 2006. Do budoucna se ale počítá s výstavbou ještě většího stánku s kapacitou kolem 30 000 míst.

 

Trenér:

Ronald Koeman

 

Předpokládaná sestava – podle posledního zápasu s FC Twente:

Sergio Romero – Gill Swerts, Kew Jaliens, Héctor Moreno, Sébastien Pocognoli – Rasmus Elm, David Mendes da Silva, Stijn Schaars, Maarten Martens – Mounir El Hamdaoui, Moussa Dembélé.

 

ARSENAL FC

 

Soupiska:

Vito Mannone, Manuel Almunia, Carlos Vela, Robin van Persie, William Gallas, Bacary Sagna, Kieran Gibbs, Thomas Vermaelen, Mikael Silvestre, Gael Clichy, Andrey Arshavin, Fran Merida, Jack Wilshere, Aaron Ramsey, Cesc Fabregas, Emmanuel Eboue, Abou Diaby, Alex Song

 

 

 

Vzhledem k vývoji z tohoto dne, již jistě nemůžeme počítat s Walcottem, u kterého se mi tajil dech, když to rozbalil po pravé straně, ale bohužel má smůlu na zranění (respektive hovada z Birminghamu). Stejně tak i Rosický má doufejme jen drobné problémy s kolenem.

Naproti tomu Nasri a Fabianski se vracejí alespoň do zápasu rezervy.

 

Sestavu bych viděl následovně, ikdyž je jasné jak to asi Arsene Wenger postaví, ale aspoň budeme mít o čem diskutovat:


Brankář: Vito ‚Gigi‘ Manonne, který teď chytá ve formě a je rozhodně spolehlivější než Almunia. Italský mladík dokáže chytit o jednu dvě gólovky více, což je pro tým obrovský přínos. Mít za zády jistotu, které věříte je pro vás vždy oporou, co na tom že je papírově až trojka.

 

Obrana: zde se nebude konat moc překvapení, takže zprava Bacary Sagna, William Gallas, Thomas Vermaelen a vlevo bych ponechal Kierana Gibbse, který se mi ve víkendovém zápase líbil, měl tam pár minel, ale příjemný výkon.

Clichy by se měl trošku sebrat a ukázat se o víkendu proti West Hamu.

 

Záloha: je snad pro každého jistá, jelikož se nám Alex Song rozjel a jiný hráč na DM nezahraje to co on. Jako spojku pro Aarona Ramseyho bych zvolil Abou Diabyho, který mě také hodně potěšil a rozhodně si zaslouží hrát.

Ramseyho by mohl za případného špatného stavu střídat Fabregas. Rád bych viděl i Wilshera.

 

Útok: je trošku oříšek, při současné marodce, ale viděl bych ho následovně zprava Andrey Arshavin, Robin van Persie a Carlos Vela, který by si zasloužil hrát, protože pro Mexico byl v útoku hodně platný.

 

Vistoria Concordia Cresit


/wiki/ /AZ Alkmaar/