Bad Waltersdorfský zpravodaj Part 2

 

Pondělí bylo tak trochu smutným dnem. Vše nám ale kanonýři vynahradili dnes dopoledne, kdy nastoupili skutečně do tréninku ve velkém stylu.

 

 

V pondělí ráno hrstka nejvěrnějších fanoušků The Gunners očekávala své hvězdy před stadionem, ale marně. Minuty dlouhého čekání přerušily jen informace zvědů z místa pobytu našeho týmu, že realizační tým sice vykládá bedny z autobusu, ale po hráčích jako by se země slehla. Po desáté dopolední, kdy už bylo zřejmé, že Arsenal nedorazí, vyrazili někteří rozbít své vigvamy do kempu, další se vydali do Grazu „okouknout“ místo středečního zápasu a zjistit, kde se dá parkovat a kudy je nejsnazší příjezd.

 

Odpoledne to před stadionem vypadalo stejně, zhruba dvacítka nejvěrnějších fans z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska opět čekala marně, tentokrát už ale se získanou informací, že tým má jednodenní zpoždění a namísto v neděli večer dorazí v pondělí po osmnácté. A skutečně se tak stalo, ti šťastnější je dokonce uviděli a Bad Waltesdorfem šly již první zvěsti, že ve výpravě není Eduardo, což bylo záhy i potvrzeno absencí chorvatských fans, kterých loni dorazily desítky. Takže Eduardo, good luck, ať se Ti v Doněcku daří.

 

Členové i příznivci gunners.cz se však nastalou situací nedali rozhodit a před stadionem udělali happening s novou vlajkou našeho klubu, jak máte ostatně možnost sledovat na fotkách. Akce pak plynule přešla do kempingu, kde u „mobilní restaurace“ tvrdého severomoravského jádra bylo možné až do pozdních večerních hodin vidět příznivce zlatavého moku ze smíchovských sklepů Staropramenu ( díky, bylo perfektní !! ). Sice byl trochu problém s chlazením, ale blízký potok či lednička na recepci brzy zcela nahradily přenosnou autoledničku. Součástí happeningu bylo opět rozvinutí naší „zástavy“ a pamětníci vojenských let i ti mladší pak neodolali té výjimečné pochvale, tedy vyfocení před rozvinutou zástavou :-).

 

Ráno jsme se všichni sešli před stadionem, bohužel spolu s desítkami dalších Rakušanů, Němců, Maďarů, Slovinců, Američanů, Kanaďanů ale i Norů, což samozřejmě signalizovalo návrat jednoho stopera z německého hostování. A pak těsně po desáté to začalo, nejprve projel jako blesk na kole Boss, poté realizační tým ve stříbrném Vitu a pak konečně autobus. Vzrušení vrcholilo a již vystupovali první hráči a dav tísnící se kolem mříží každého vítal výkřiky se jménem. Osobně mě nejvíc potěšilo, že největší potlesk a křik zněl, když z busu vystupoval Eboue.

 

A pak už to šlo vše ráz naráz. Trenéři zabodávali „panáky“ do trávy, rozmisťovali terče a kondiční trenér si na vzdáleném hřišti připravoval velké míče a další propriety pro šestici navrátilců z repre, tedy pro Diabiho, Carlose, Gaela, Alexe, Emmanuela a Bacariho. To byli celý dopolední trénink v jeho zajetí a polykali poctivé kilometry. Vepředu přímo pod tribunou pak po několika nácvikách herních kombinací Boss rozdal zelené a žluté dresy a už se jelo na čtyři a následně na dvě branky, dokonce na polovičním hřišti. Prostor byl pěkně našlapaný a vynikali opravdu jen techničtí hráči jako AA23 či Theo. Překvapil mne Frimpong, Koscielny či Chamakh, ten první úžasným přehledem a technikou, Laurent pak  ofenzivními choutkami a Chamakh citem pro výběr místa.

 

Krátce před dvanáctou Boss trénink odpískal, hráči zamávali a u mříží už na ně čekal skutečný dav. Novinkou je nahrazení jedné mříže nižším zátarasem, který umožní fanouškům bližší kontakt s hráči a společné focení. Všem Vám je jistě již dopředu jasné, že tento superflek byl obsazen našimi Gunners, kteří obětovali trénink a v palčivém slunci čekali na hráče skoro dvě hodiny. Věřím, že nám brzy předvedou své fotky.

 

Tolik zpravodaj, omlouvám se za včerejší výpadek, ale ten byl způsoben poruchou na internetovém připojení. Věřím, že se Vám s další částí ozvu opět zítra před zápasem. Třeba s novinkou, že Arsenal na tréninku testoval zařízení snímající pohyb hráčů.

 

 

 

 

 

 

 

Patrick, Bad Waltersdorf, Rakousko