Bad Waltersdorfský zpravodaj Part I.

 

Horké novinky, drby, sestavy, fotky hráčů a fanoušků z tréninků i ze zápasů v Grazu a Neusiedlu, fotky z mimotréninkového života českých a slovenských gunners, prostě vše, co půjde zachytit ,Vám od dnešního dne až do 27.7. budeme přinášet v každodenním zpravodaji.

 

 

Bad Waltersdorf je dnes stále ještě tím ospalým a klidným lázeňským městečkem nedaleko Štýrského Hradce. Žádný ruch v centru města, žádní angličtí fans v hotelu vedle kostela, ztichlý stadion, poloprázdný camp, i když první gooneři, Dennis a Nicique už prováděli v jedné části campu slušnou „arsenalizaci“ a za včasný příjezd zaslouží plné absolutorium. Vyjma nich však ve městě zatím nic nenasvědčuje tomu, že již zítra se na nedalekém Thermenstadionu objeví přední světový fotbalový tým a před zraky diváků budou předvádět své fotbalové umění hvězdy jako je Arshavin, Vermaelen, Song, Walcott, Rosický a další.

 

Stadion se při dnešní návštěvě jevil na první pohled nepřipravený, žádné mříže u vstupu do šaten, žádný plakát či vlajky, jen ve skleněné vitríně vlevo od vchodu na tribunu krátká zpráva, že od 19.7. do 27.7. zde trénuje Arsenal. Nebýt pracovní pomůcky místního groundsmana, nedbale zaparkovaného traktoru vedle vjezdu na hřiště, ani by nás snad nenapadlo kouknout na plochu. Ale stačil jeden pohled a pochopili jsme, vedra nevedra, krásně zastřižený zelený pažit dával jasně najevo, jaká se tu očekává návštěva.

 

Další cesta nás zavedla do tajného místa pobytu našich kanonýrů, chtěli jsme se přesvědčit, zda už nedaleko místa, kde složí na 10 nocí naše hvězdy hlavu, bude zaparkovaný autobus s logem severolondýnského klubu. Jedním slovem : byl tam, což znamená, že tým už dorazil, zřejmě letecky do Vídně a následně busem, a tak je dokonce pravděpodobné, že se uskuteční zítra i dopolední trénink.

 

Říká se, že první den má toho člověk stihnout co nejvíce, jdeme tedy otestovat, zda u Seilerů mají stále tak kvalitní Welschriesling jako před rokem, tak nám držte palce :-).

 

 

 

 

/Patrick, Bad Waltersdorf, Rakousko/