Baptista opouští Arsenal

 Julio Baptista se po ročním hostování vrací zpět do Realu Madrid. Arsenal se rozhodl nekupovat brazilského útočníka.

Baptista nastoupil v 35 zápasech a vstřelil 10 gólů ( v Premierleague 24 zápasů 3 góly.)

" Vedení Arsenalu mi oznámilo, že nejsou schopni mně zaplatit, tak nic jiného mi nezbývá než se vrátit zpět do Realu."

" Užil jsem si svou sezonu v Arsenalu i v Anglii. Hodně rychle jsem se přispůsobil. Na začátku sezony jsem příliš nenastupoval, ale na konci už to bylo mnohem lepší. První rok je vždycky obtížný. Anglická liga je velmi, velmi těžká. Hraje v ní spousty silných klubů."

Wenger byl s posledních dnech na pracovní návštěvě Španělska. Jednal o budoucnosti nejen Baptisty, ale i Reyese, o kterého nemá zájem Real, ale ani jeho mateřský klub FC Sevilla. Ve hře o Joseho zbývá pouze Atletico nebo návrat do Arsenalu.

Dalším hráčem, o kterého se Arsene zajímal byl mexický talent Carlos Vela, který strávil sezonu na hostování v Salamance. Zatím není rozhodnuto, kde bude působit v sezoně příští. Mladý Carlos má problém s pracovní povolením, ale zajímá se o něj několik klubů s Primera division.

 

/ BBC /

 

DANův názor na odchod Baptisty:

" Myslím si, že je dobře nejen pro Arsenal, ale i pro samotného Julia, že se rozhodlo o jeho návratu do Realu. Za ušetřené peníze může přijít kvalitní posila."

" Situace kolem Joseho bude ještě pěkně zamotaná. Uvidíme až skončí španělská liga.Zajímalo by mně co by se dělo, kdyby se opravdu musel vrátit zpět do Londýna :)."