Baptista přemýšlí o návratu do Madridu

Další hráč s číslem 9 si stěžuje na počasí, rychlost a styl hry v Premierleague, adaptaci na anglický způsob života. Julio Baptista stejně jako jeho předchůdce Jose Antonio Reyes se nedokáže přispůsobit na život v Anglii a měsíc před skončením letošního ročníku přemýšlí o návratu do Španělska.

" Týmy ze severu Anglie jsou hrozné.Když jsme proti nim hráli, napočítal jsem, že jejich stopér za zápas nakopne dopředu snad 30 dlouhých míčů."

" Počasí mně zabíjí. Na jeden sluneční den připadne 30 deštivých. To mně dožene k zoufalství. Moje přítelkyně a matka chtějí vidět slunce. Touží se vrátit zpět do Madridu."

" Premiership je velmi těžká. Jsem Brazilec mám rád, když můžu s míčem vymyslet chytré přihrávky či technické finesy. Arsene Wenger mi to nezakazuje dělat, ale hra je tak rychla, že nemám čas vůbec o nich přemyšlet. V momentě, když se přestanete soustředit a už jste bez míče a ležíte na zemi."

" Fans tady více ocení rohový kop než nějakou technickou parádičku. Jsem šťastný, že jsem v Arsenalu, protože to je tým, který hraje pořádný fotbal."

" Mohl bych zůstat v Arsenalu, ale zatím nepadlo definitivní rozhodnutí. Přemýšlím o své druhé šanci v Realu. Vrátím se tam mnohem silnější a zkušenější něž tomu bylo při mé první sezoně v Madridu."

 

/ arsenal -mania/