Barcelona sleduje Benika Afobeho

 

Barcelona se snaží pomstít Arsenalu za “pytlačení“ mladých hráčů. Nyní se podobně jako v případě Cesca Fabregase snaží zlákat mladého útočníka Benika Afobeho.

 

Šestnáctiletý talent je nyní v Azerbajdžánu s reprezentací U-17, kde jsou přítomni i zástupci Barcelony, aby mohli vidět Benika v akci. Mladí Angličané vyhráli 6:2 a Afobe zazářil – 2 branky vstřelil a další 2 připravil. Za svůj výkon byl oceněn cenou pro nejlepšího hráče.

Benik tak potvrdil své kvality a to bude znamenat zvýšený zájem z katalánské strany. Jsou připraveni, hráče, kterému byla před jeho sedmnáctinami nabídnuta profesionální smlouva, přetáhnout do Španělska. Barcelona se chystá dramaticky zvýšit svou nabídku smlouvy na 5500 liber za týden a okamžitou šanci hrát za Barcelonu Atlétic, klubové béčko, které právě hraje Sekundu División B, třetí nejvyšší španělskou soutěž.

Trenér Atlética Luis Enrique má již k dispozici několik nadějných útočníků jako Elvis Onyema a Jonathan dos Santos. Soupiska jeho týmu se ale stále mění a Afobe pro něj představuje hráče budoucnosti.

Další novinky se očekávají až po tom, co Benik ukončí své reprezentační povinnosti. Nyní před Dagenhamským rodákem leží životní příležitost, přestoupit do týmu Evropských šampionů.

youngguns.wordpress.com