Barnet vs. Arsenal 1-2 Match Report

Arsenal začal sezónu 2008/2009 vítězstvím 2-1 v zápase na Underhill StadiumBarnetem.

The Bees všechny překvapili, když se jim podařilo vstřelit první gól z volného přímého kopu. Šťastným střelcem byl Kenny Gillet, který obstřelil zeď a překonal Almuniu.

Dva góly Arsenalu od Jaye Simpsona a Nacera Baraziteho zajistili kanonýrům očekávané vítězství.

branky v článku

Naším kapitánem byl v dnešním zápase Gael Clichy. Vedl ovšem tým, ve kterém chyběla spousta hráčů základní sestavy, ale letní posila, Aaron Ramsey, se v dnešním zápase dočkal svého debutu v červeno-bílém dresu.

Ve 37. minutě se uvolnil Theo Walcott a stříleným přízemním centrem uvolnil Bendtnera, ten však nabízenou šanci nedokázal využít. Byla to teprve první skutečná šance Arsenalu v dnešním zápase.

Narozdíl od nás měl Barnet spoustu dalších šancí, aby své vedení ještě zvýšil, ale Almunia svůj tým podržel.

Na konci poločasu se ještě do šance dostal Walcott, ale brankář domácích, Beckwith, předvedl spolehlivý zákrok.

Ramsey byl asi nejlepším hráčem Gunners v prvním poločase. Dřívější hráč Cardiffu City se po celou dobu prvního poločasu neustále nabízel ke kombinaci, snažil se vytvářet prostor pro své spoluhráče a produkoval skvělé a přesné přihrávky.

Arsene Wenger se o poločase rozhodl prostřídat celou základní XI, takže se debutu v Áčku dočkala další řádka nadějných teenagerů.

Jack Wilshere, Gavin Hoyte, Jay Simspon, a zatím poslední posila Arsenalu, Francis Coquelin, se ze začátku příliš v dobrém světle neukázali, zatímco Mark Randal, který převzal od Clichyho kapitánskou pásku, byl ve středu zálohy excelentní.

V 60. minutě zahrával Randal volný přímý kop, který ale domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se Barazite dostal k další šanci, ale přestřelil.

V 63. minutě se prosadil Jay Simspon, a dostal tak Gunners zpět do zápasu. Asistenci si připsal Jack Wilshere.

Rui Fonte poté mohl otočit zápas ve prospěch Arsenalu, ale střelu neumístil do prostoru mezi tři tyče.

Dokonalý obrat následně dovršili hráči Gunners nejkrásnější akcí zápasu. Jack Wilshere opět ukázal, že to byl ve druhém poločase právě on, který organizoval naší hru, a vymýšlel přihrávky. Na půli hřiště vybojoval míč, přihrál Simsponovi, který ideální přihrávkou za obranu našel Nacera Barazita. Ten nádherným zakončením poslal v 73. minutě Arsenal do vedení.

Našimi nejlepšími hráči v dnešním zápase byli podle mého Ramsey, Nordtveit, Wilshere a Simpson, kteří by si určitě zasloužili pozvánku do Áčka Arsenalu.