Bellerín investuje do „zeleného“ klubu z League Two

Na ambiciózním projektu z nižších ostrovních soutěží se hodlá podílet krajní bek Arsenalu Héctor Bellerín. Včera oficiálně koupil vlastnická procenta celku Forest Green Rovers, který momentálně nastupuje ve čtvrté anglické lize. Čím ale poutá zraky fanoušků i nefanoušků kopané, je ohleduplný přístup k planetě Zemi, jež sám španělský obránce ve svém osobním životě hrdě praktikuje.

Za dosud nespecifikovanou částku se Bellerín stal minoritním akcionářem klubu sídlícího poblíž velkoměsta Bristol. Rovers se od roku 2015 stali kompletně veganskými, zvířecím produktům se tedy vyhýbají jak v kuchyni prvního týmu, tak rovněž stáncích pro fanoušky. O dva roky později se vyhlásil za vůbec první karbonově neutrální sportovní organizaci.

Tento nápad mě nadchnul. Myslím, že je důležité investovat do mých vášní. Rád pomohu posunout fotbal k dlouhodobě udržitelné budoucnosti. Forest Green Rovers jdou v tomto směru příkladem,“ svěřil se odchovanec Barcelony oficiálnímu webu ekologicky zaměřeného týmu.

Projekt Forest Green Rovers nemá ve světovém fotbale obdoby

Sám jsem se stal veganem před třemi lety. Můj prvotní záměr byl jen se oprostit od masa a brát jej jen jako odměnu, veganství pro mě ale funguje skvěle. Už po měsíci takovéhoto stravování jsem se cítil silnější. Nemusím řešit zranění kotníků a na hřišti se cítím mnohem více energicky.

Ve spojitosti se „zeleným“ přístupem k životnímu stylu média Bellerínovo jméno skloňovala již pár měsíců nazpět. Stálice našeho prvního mužstva za každé vítězství Arsenalu v rámci pokoronavirového „Project Restart“ nechala vysadit 3000 nových stromů.