Ben White po svém debutu v dresu Kanonýrů.

Ben White si v pátek večer připsal debut za Arsenal, bohužel však jeho nový tým nezískal chtěný výsledek.

Branky od Sergi Canose a Christiana Norgaarda způsobily to, že jsme Brentford po úvodním zápase PL opustili bez jediného bodu.

Po zápase se novináři ptali Bena Whita na…

výsledek zápasu…
Zjevně je to na začátek velké zklamání. Myslím, že jsme si vypracovali několik šancí a mohli dát nějaké góly, to se nám narozdíl od nich nepovedlo.

jeho debut…
Samozřejmě je to neuvěřitelný pocit, který je ale zastíněn výsledkem.

věci, které se nepovedly…
Problém byl v obou pokutových území, není to tak? Nedali jsme a naopak dostali, proto zvítězil soupeř.

absentujícího Aubameyanga a Lacazetta…
Jsou to důležití hráči, ale i tak máme dostatek kvality v týmu, abychom to dokázali i bez nich.

/arsenal.com, twitter.com/

Tags: , ,

Komentáře

 1. jakub (karma: 13445) #1

  To, že White není moc dobrý ve vzduchu se vědělo, psal jsem to tady několikrát, že je to jeho největší slabina, je silný na míči což bylo vidět, on nikdy nebude vynikat v těch číslech které zveřejnila Squawka v těch by vynikal Mustafi.
  Jinak když čtu jak super je tady Saliba podle některých tak mám skoro dojem, že je to superman a potom se podívám na jeho aktuální čísla a vidím Total duels won průměr 2 na zápas úspěšnost 40%, za dva zápasy. White má total duels won 5 a 42% úspěšnost za jeden zápas.
  Saliba rozhodně neexceluje v bránění, v čem je opravdu velice dobrý je hra s míčem, ve dvou zápasech má 1 Goal creating actions a 5 Shot creating Actions což je opravdu vynikající.

  • Sniper (karma: 1308) #1

   Však len to je na tom kurňa zaujímavé, že presne všetky štatistiky hodnotenia Salibovej minulej sezóny a výkonov ukazovali na to, že je stredný obranca čo vyniká v hre s loptou, či už v rozohrávke alebo čiastočne aj vo vyvážaní lopty a podľa informácií je to presne to prečo dotiahli Whitea, tak je to také zaujímavé.
   Jediné prečo mi to ako tak dáva zmysel je, že Saliba ešte nič neodohral v anglicku a ani neviem poriadne jazyk tak sa nedá na to moc spoľahnúť že sa chytí a dokáže hrať rovnako ako vo francúzsku, kdežto pri Whiteovi sa dá asi predpokladať že bude podávať rovnaké výkony ako podával doteraz.
   Pri ňom a aj pri Willockovi je strašná škoda, že sa nehrajú europske poháre, lebo si myslím, že keby sa tie hrali tak mohli byť obaja súčasťou kádra a dostali by aj dostatočný počet minút…

   • jakub (karma: 13445) #1

    To je složitější. On hraje trošku podobně jako Xhaka, spousta přihrávek kterými nějak řídí tu hru a k tomu dlouhé pasy kterými rozbijí ten obraný blok soupeře, ale podobně jako Xhaka i on dělá chyby, loni měl 2 chyby vedoucí k brance a jedna penalta ve dvaceti zápasech, v jeho první sezóně 2 chyby vedoucí ke střele a dvě penalty v 16 zápasech, plus jeho bránění opravdu není zrovna ideální, on potřebuje hrát a nějak fotbalově růst.
    V současném Arsenalu by po dvou letech a dejme tomu pěti chybám vedoucím k brance na něj začal hejt od fanoušků, dostal by nálepku jako Mustafi se Xhakou a těžko říct jak by to ustál.
    Já jsem rád, že se mu daří v Marseille.

 2. Pansimi (karma: 1482) #1

  Když se tu řeší ta úspěšnost hlavičkových soubojů, tak jsem neodolal a našel si statistiky z minulé sezóny u stoperů Arsenalu (bylo to lehce otravné vzhledem k abnormálnímu množství stoperů) a Bena Whitea. Úspěšnost v % a celkem vyhraných hl. soubojů za 90 min:
  White: 50% | 1.4 vyhraných hlaviček za 90 min (zdroj whoscored.com)
  Holding: 54% | 2.5
  Luiz: 71% | 2.2
  Marí: 54% | 2.6
  Gabriel: 59% | 2.6
  Saliba: 61% | 1.9
  Mavropanos: 70% | 2.8
  A jako bonus Maguire, který je považován za elitního hlavičkáře: 69% | 4.0

  Statistiky skutečně potrvrzují, že White není dominantním hlavičkářem a jeho kvality jsou jinde. Ale snad pomůže Gabriel, který je z dostupných stoperů v tomto směru nejlepší.

  • The_Mac (karma: 278) #1

   A nebo ho vymaže z placu a konečně zavře všem hubu.
   21 stol aka hejt hejt hejt hejt stál by 5 mega byl by hejt na co nám další stoper že máme Holdinga a Mariho stojí 50mega hejt že stál granát a na co nám další stoper když máme Holdinga a Mariho nevím co si někteří stále dokazujou že všichni a všechno je špatné musíte mít smutný život když ve všem hledáte negativitu taktéž na stranu Artety já bych chtěl vidět některé zdejší chytráky jak by tam vypadali na jeho místě nikdo nevidí pod pokličku pochybuju že tady mezi námi je někdo kdo do pracuje pro AFC že by nám přesně řekl kolik měl Arteta a Edu na přestupy apod.
   Třeba doufali že v této době budou mít prodané 6-7 hráčů s kterýma nepočítaj do sestavy bohužel jak je vidno někteří naši hráči nejsou chtění ani zadarmo z nejrůznějších důvodu plat/výkonost apod.

   Není to směřováno teď konkrétně tobě Pulec

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.