Bendtner nejlepším hráčem měsíce března

 

Po prvním březnovém utkání proti Burnley by si nikdo nepřipustil, že Nicklas Bendtner může být fanoušky klubu z Ashburton Grove zvolen nejlepším hráčem tohoto měsíce.

 

Ale na případu dánského reprezentanta je vidět, jak mnoho se může ve fotbalu změnit za několik týdnů, vlastně dní. Již několik hodin po nevydařeném utkání proti The Clarets dosáhl Nicklas hat-trick v zápase proti Portu v odvetě na Emirates Stadium a zajistil týmu postup do čtvrtfinále Ligy Mistrů.

 

Ve zbývajících březnových zápasech prokázal Bendtner vysokou formu, když se mu podařilo vstřelit velice důležitou branku v utkání proti Hull City, která zajistila Arsenalu vítězství a prodloužila tak naději týmu Arséne Wengera na zisk titulu po šesti letech.

 

Dánský reprezentant získal v hlasování EA SPORTS Player of the Month 33.1%  hlasů fanoušků. Předstihl tak Cesca Fabregase, který se musel spokojit s 26,3% hlasů. Kapitán kanonýrů si připsal druhé místo zejména díky heroickému výkonu v prvním zápase s Barcelonou, který odehrál i nehledíc na zlomeninu a s tím spojenou bolestí. Třetí místo na pomyslných stupních vítězů zaujal s 22,7% Samir Nasri, střelec pěkných gólů proti Portu a Birmingham City.

 

 

/Arsenal.com/