Bendtner o svých plánech

alt

 

Dánský útočník věří, že se může stát jedním z nejlepších fotbalistů světa. Hráč vysvětlil, že plány, které spřádal před začátkem sezóny, byly torpédované zraněními a automobilovou havárií.

 

Dánský reprezentant se vrátil do sestavy Arsenalu koncem ledna po tříměsíčním zranění. Od té doby vstřelil branky v utkáních se Sunderlandem, Stoke City, Porto a Hull City a tak především díky jeho trefám jsou kanonýři nadále v boji o titul Premier League a Champions League.

 

V důsledku své známé víry v sebe je Bendtner brán často jako arogantní hráč s nadbytkem ambicí. Jednak ale sám Bendtner tvrdí, že nehodlá svůj charakter měnit.

 

„Vždy jsem byl takový, rovněž mimo hřiště. Takový je prostě můj naturel, takový prostě jsem“, řekl hráč s číslem 52 na zádech.

 

„Věřím si, věřím ve své možnosti. Jsem svůj a netrápí mne glosy jiných lidí. Každý má právo mne hodnotit, rozhodnout se, jestli jsem mu sympatický nebo ne. Je jednoduché mluvit, ale později je nutné i potvrdit pravdivost těch slov. Proto vlastně mluvím jenom o tom, co si mi určitě v budoucnosti podaří.“

„Když vidím svou hru, mohu s plnou odpovědností potvrdit, že svou technikou, přesností střel či výběrem místa na hřišti nezaostávám za jinými hráči. Mým cílem není se nervovat, frustrovat, protože již brzy dosáhnu svého cíle a na mé tváři bude široký úsměv.“

Bendtnerovi se nedaří v této sezóně přesvědčit mnoho kritiků o svých schopnostech a o svém charakteru. Ale i na to má Dán vysvětlení.

 

„Již v aktuální sezóně jsem se chtěl probít mezi světovou elitu, ale častá zranění a autonehoda mi zkřížily plány.“

„Takže o to víc se budu snažit dosáhnout toho v následující sezóně. Bylo by nejlepší, kdybych se již na Mundialu začal rvát o vrchol“, zakončil Nicklas Bendtner.

 

 

/Sport.co.uk/