Bendtner si pochvaluje přestup

 

Nicklas Bendtner, který v letním transferovém okně dostal od Arsenalu na vlastní žádost souhlas s výběrem nového zaměstnavatele, se v rozhovoru, který cituje BBC, nechal slyšet, že hlavním důvodem,  proč se rozhodl pro Sunderland, byl trenér The Black Cats, Steve Bruce.

Bendtner, který na The Emirates strávil dlouhých sedm let, měl možnost s anglickým managerem spolupracovat již v sezóně 2006/2007, když byl v Birminghamu na ročním hostování.

„Rozhodl jsem se pro tento klub zejména s ohledem na osobnost Steva Bruce. Byla to pro mě skvělá šance, abych znovu nastartoval svou kariéru“, řekl dánský reprezentant pro oficiální web Sunderlandu.

Nicméně dánský reprezentační útočník, který vstřelil oba góly v klíčovém kvalifikačním vítězství nad Norskem v úterý, se trochu opřel i do Arsenalu.

„V Arsenalu jsem v poslední době nehrál pravidelně. Sezení na lavičce náhradníků v Arsenalu neuspokojovalo mé ambice“.

„U Steva hrajeme ofenzivní fotbal a to se mi líbí. To je něco, co jsem si vždy přál“.

 

Bendtner debutoval v dresu Sunderlandu ve včerejším zápase „koček“ proti Chelsea, nastoupil v základní sestavě a odehrál celý zápas. Zdá se, že se na Stadium of Light v základu usadí na delší dobu, protože Gyan Asamoah odchází hostovat do SAE.

 

/BBC.co.uk, safc.com/