Bentley o Fabregasovi

Vítáme v naší redakci dalšího člena – je jím Oggy, který si pro vás připravil článek o bývalém hráči Arsenalu…

 

Křídelník Spu*s David Betnley podpořil Cesca Fabregase v pozici kapitána Arsenalu.

Bentley se domnívá, že Fabre bude dobrým vůdcem, i když není tak zvučným kaptiánem jakým byl kdysi Tony Adams či Patrick Vieira.

Poté, co viděl Fabregase tento víkend zařídilt vítězství 2-1 nad Chelsea (tato výhra nás udržela v bitvě o titul) Bentley prohlásil : “Fabregas není zrovna ze staré školy anglických kapitánů, ale i přesto si myslím, že je to ta nejlepší volba.

Při jmenování Cesca kapitánem Arsené Wenger řekl, že nevěří v kapitány, kteří křičí a mávají vztekle rukama ve vzduchu, ale že více věři v hráče kteří dokáží diktovat tempo chytrými přihrávkami a jdou příkladem mladším hráčům.

To možná zní zvláštně od manažera, který měl tak neuvěřitelný úspěch s hráči jako jsou Patrick Vieira a Tony Adams, ale i tak si myslím, že vybral dobře.“

Dále dodal: „Ti chlapi byli rození vůdci, měli kolem sebe takovou auru, že jste cítili jak kdyby jste je měl následovat skrz cihlovou zeď, kdyby vás o to požádali.“

Ať tak nebo onak, Bentley věří, že dny kdy kapitán týmu byl ten kdo rozdával rozkazy svým spoluhráčům jsou už dávno pryč.  

„Moderní hra nepotřebuje křiklouny se zaťatými pěstmi, ale hráče který bude týmu vzorem na hřišti I mimo něj.

Mám pocit, že Fabregas se může stát dlouhodobým a úspěšným kapitánem Arsenalu.”

/skysports/