Birmingham City 1-1 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Almunia – !!!: Nic ho neomlouvá. Připsal si jeden pěkný zákrok proti střele Jeroma, jinak ovšem se nad jeho výkonem zas dalo trnout. Výběh až na hranici vápna a vyboxování soupeři, místo do strany? Odkopy sotva na půlku přímo na nohu soupeři? Starý dobrý Manuel. Mizérie v bráně AFC nadále pokračuje a nutno podotknout, že s nynějšími jmény to jiné nebude.

Sagna – 6: Počínal si jistě, byl odvážnější i dopředu. Vygumoval Faheyho (nebo se Fahey svým výkonem vygumoval sám?). Každopádně v obraně neměl příliš problémů, dával podporu dopředu. Bohužel moderní fotbal se začíná dostávat do takové fáze, kdy by přední týmy měli mít krajní obránce, schopní centrovat agresivní míče do vápna, to není Bacův případ. Jeho centry jsou buď přetažené nebo jsou pomalé a neúčinné.

Campbell – 5,5: Měl velké problémy s Jeromem, nejednou se jím nechal obelstít. Ani jeho pověstný positioning dnes nebyl dobrý. Vyhrával hlavičky, hrál hodně jednoduše, ale postupně jeho výkony upadají, dnes to byl podle mě jeho nejslabší výkon po návratu do červenobílého dresu.

Song – 6,5: Lepší ze stoperské dvojice. Stoperům solidně fungoval offside systém. Vyhrál vše, co se dalo, ve skrumáži si vedl klidně a míče z nohou prostě nepouštěl. Postupně se začal vydávat dopředu, nabízel se do rozehrávky.

Clichy – 6: Velmi podobný případ jako na druhé straně Bac. Měl trochu víc problému s drzým Gardnerem, ale dohromady ho k ničemu nepustil. Díky bloku soupeře se nedostával ke sprintům, spíše dával Rosickému početní výpomoc. U něj ale stará písnička, centry letěj dlouho, jsou vysoké, neúčinné. S Bacem se předhání v soutěži o vyšší centry.

Diaby – 7,5: MOTM. Naprosto jasnej. Už v první půli se hodně pouštěl do soubojů a většinu z nich vyhrál, i když si občas počínal trochu netakticky a chtěl obelstít tři soupeře naráz. Pomáhal obraně, vyhrával hlavy při standartkách. Ve druhém poločase naprosto bezchybný, dokonalé pokrytí míče, vstřelil dle mě regulerní gól, bohužel rozhodčí mu zapískal faul. Na jeho dokonalou hru tělem je radost pohledět. Ještě víc střílet, být trochu odvážnější ve hře 1 na 1.

Denilson – 5: Slabý. Stejně jako minulé zápasy od soupeřů odlítával. Minule to aspoň nahrazoval dobrou rozehrávkou, ale i v té dnes hodně chyboval. Do soubojů nechodil tělem, ale nohama, míče však netrefoval a nechával se obehrát. Ve hře dnes ještě s jedním spoluhráčem nejslabší.

Fabregas – 6: Nevím, co tam prováděl. Byl zasažen skluzem a 10 minut se po hřišti procházel, což nám bylo hodně na obtíž, v tu dobu nás dostal soupeř pod tlak. Nečekal jsem, že nastoupí do druhé půle, ale nastoupil. První půli měl strašnou, druhá byla od něj lepší, držel se své úlohy mozku týmu a snažil se něco vymyslet, vrcholem byla přihrávka Nasrimu do jasné šance. Jeho rohy jsou příšerné, stejně tak jako centry krajních obránců, ale to už jsme taky probírali několikrát, žádná novinka.

Rosický – 6,5: Rozhodně by mu to svědčilo víc na jiné pozici, ale ani na kraji nebyl špatný. Jako jeden z mála byl aktivní fotbalově, lítal po hřišti, byl pořád v pohybu (důkazem je nejvíc faulů spáchaných na něj, z toho vyplývající nebezpečné standartky před vápnem apod). Dostal se i ke střelám, jedna byla nebezpečná, druhá letěla i přes stadion. Rozhodně na mě působil lépe než na druhé straně hrající Theo, ale zdálo se mi, že to je jedinej běhavej hráč v jinak sloním týmu. 

Walcott – 5,5: Nezačal vůbec špatně, ale upadal hodně brzo. Prakticky hře neměl moc co dát, když už někomu unikl, tak byl zfaulován, soupeř to hrál chytře. Zaslouženě střídání, možná mohlo být dřív.

Bendtner – 5: Když jsem u Denilsona mluvil o tom, že byl nejslabší společně s jedním spoluhráčem, měl jsem na mysli Nicka. Byl úplně utopenej, míče si ho nenacházely, když už si ho našly, hrál velmi kostrbatě a prakticky byly jeho dotyky s míčem na obtíž než k užitku. Dnes do toho ani nepřidal svou pracovitost, obětavost, prostě nic. Velmi slabý a pro mě velké zklamání.

Střidající hráči

Nasri – Dobré střídání, živý výkon, pěkný gól, dobrá hra, hodně se nabízel, chtěl míč, makal.

Arshavin – Jeho nožičky jsou rychlé a dělaly Carrovi problémy, tentokrát z toho nevytěžil nic zásadního.  

Ztráty je velká škoda, nedá se nic dělat. Týmový výkon byl přesto 70 minut strašnej, není to poprvé, co hrajeme v první půli prdlajs. Pokaždé, když i já začnu věřit v možný zisk titulu, hráči výsledkem zklamou. Chyb, díky kterým jsme si dnes nezasloužili vyhrát, bych mohl vyjmenovat minimálně 10, ale bude stačit jedna jediná. Místo toho, aby při vedení 1:0 všichni obětovali všechno týmu, se volně poflakují všude možně. Arshavin stojí nesmyslně před Hartem, Nick místo toho, aby šel pomoct vyhrát první klíčovou hlavičku, stojí na půlce. Před gólem jsem si nahlas říkal: „Andreji, hlavně všechno pro tým, hlavně pro tým“. Bum, odraz, volejbal golmana a gól. Moc pěkný počin. Je to smutné zjištění, ale takové chyby sráží pouze nás, naše vlastní netaktičnost nás obírá o body. Všemu se dá předejít, asi to znamená, že nejsme na titul ještě po všech stránkách připraveni.