Blackburn Rovers 1-2 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Velmi dobré utkání z obou stran přineslo více radosti našim barvám…

Almunia – 7: Podal klidný a jistý výkon. Vykopával a rozehrával přesně, míče mu nevypadávaly, dobře boxoval, dobře odhadoval situace, společně s celou obranou si vedl dobře i při dobře rozehrávaných standartkách a vhazováních soupeře. Pro mě dnes velmi slušná práce na úrovni.

Sagna – 8: MOTM se dnes dává těžko, protože makal celý tým a makal dobře, ale já to dám Bacovi. Celá pravá strana fungovala znamenitě, Bac si vedl v obraně výborně, dopředu předváděl velice slušnou podporu, koneckonců prefektně vybojoval míč a rozehrál akci před druhým gólem AFC. Výborný výkon pravého beka a nezvyklý MOTM.

Koscielny – 6: Nepřesvědčivý, velice nepřesvědčivý. Pochvalu zaslouží za hru ve vzduchu, tam je to pro nás velký příslib oproti Gallasovi, který si s vyššími hráči zkrátka nevěděl rady. Opět se ale ukázala jeho slabina – fyzická vyspělost. Ten kluk je hubenej jak proutek, potřebuje hodně razantně nabrat na svalovině a to bohužel nejde nabrat ze dne na den. Dnes mu ani nefungovala rozehrávka, po gólu se do konce poločasu trápil prakticky se vším. Po půlce se zvedl a dohrál to tak nějak se ctí, ale dnes určitě nejslabší ze čtyř obránců.

Vermaelen – 7,5: Starý Vermaelen. Jako dvojka si s Koscielnym rozhodně nevedli špatně, co mě trápí, že to jsou oba podobné typy, podobně staří. Opět výborný ve vzduchu, tam se snažil vyhrát každý souboj a s fyzicky zdatnějšími útočníky soupeře se mu to ve většině situací dařilo, jindy si pomohl faulem. Protože soupeř útočil převážně vzduchem ani neměl šanci se ukázat v jiných situacích, krom jedné neshody, kdy poslal Kaliniče do šanci, byl perfektní.

Clichy – 7,5: Makal, lítal po celé straně, centry jako vždy špatné, hra dozadu ale s přehledem, velmi často na něj hrál druhý útočník Diouf, ale v situacích 1 na 1 si dnes vedl velmi dobře, četl hru velmi dobře, dobrá práce.

Song – 7: V první polovině utkání vynikající, skvěle odebíral míč ve středu hřiště, vycházely mu kličky a následná rozehrávka. Ani on nebyl následně úplně bezchybný, občas se mu nějaká přihrávka nepovedla, neměl moc příležitostí vynikat, míče létaly většinou přes něho až ke stoperům.

Diaby – 7,5: Ze začátku se do utkání příliš nedostával, míče si ho nenacházely, postupně se ale stal platným hráčem, který vozil míče přes hráče a díky jeho práci mohlo docházet k přečíslením. Při obranných standartkách měl ze začátku velké problémy se Sambou, několikrát se nechal přehlavičkovat, nepočínal si v soubojích s ním dostatečně tvrdě, i to ale během zápasu vylepšil a několikrát byl klíčem k odvrácené standartce, pro mě dnes také potěšující výkon.

Fabregas – 6: Dneska celkem mimo hru a nebylo to díky hře soupeře. Překvapivě má ze tří středových hráčů nejméně kontaktů s míčem. Přihrávky dával slabé, nepřesné, jednou vymyslel pěknou přihrávku pro Diabyho, ale neúspěšně. Musí se dostat do formy, musím pochválit Bosse, že ho vystřídal, i když to bylo spíš tím, že ještě nemá dostatečně natrénováno, ale hře zkrátka škodil. Top forma teprve musí přijít.

Arshavin – 7,5: I on dnes zaslouží pochvalu, hru si užíval a byl platný, obtížné míče ze vzduchu přihraje spoluhráči přesně na nohu, sice si těmi svými parádičkami několikrát dovolil zbytečně ztratit míč, někdy sám sebe ukličkoval, někdy zbytečně pozdržel slibně se rozvíjející akci, ale oproti dřívějším výkonům je to další krok vpřed.

Walcott – 8: Jak už jsem říkal u Baca, celá pravá strana fungovala výborně. Z Walcotta vyzařuje sebevědomí, nesmírná chuť hrát. Dnes byl opět platný, dal gól, motal hlavu Givetovi, několikrát mu unikl. Jak říkají angličané, „he looks sharp“. Tohle se mi líbí, přesně díky této hře má být tím pravým anglickým megatalentem, výborná práce.

Van Persie – Neskutečně vířivý pohyb, dělání prostoru pro spoluhráče, skvělá a přesná asistence před první brankou, ten hráč je svým umem a svou přesností nesmírně platný, i když i na něm byla znát nerozehranost a ne úplně top forma. Velká škoda zranění, snad bude brzy fit.

Střídající hráči:

Chamakh – 7,5: Jiný typ útočníka než RvP, ne tolik vířivý pohybem, ale přispěl velkou měrou k vítězství. Dokáže na sebe navázat hráče, nenechal se odstavit od míče, při příchodu si převzal Sambu, a i když trochu nedovoleně, vedl si s ním lépe než Abou, dokázal ho udržet na uzdě. Dostal se k zakončení, ale většina byla zblokována.

Rosický – Dostal svých 25 minut, neměl moc prostoru se předvést, většinu doby jsme se spíše bránili tlaku Blackburnu. Hned po příchodu byl aktivní, rozdával pasy spoluhráčům, pokusil se i o střelu, která byla hodně nepřesná.

Wilshere – Trochu jsem tenhle tah nepochopil, na konec zápasu poslat mladíka do středu hřiště je trochu rizikové. Jack je ale drzý mladý chlapec a kromě jednoho zaváhání si vedl dobře. Škoda jeho neklidu v zakončení, kdy si střelu levačkou kopl do pravé nohy a střela byla slabá.

Skvělé tři body od velmi nebezpečného soupeře, který na nás byl výborně připravený, chtěl využít naše slabiny, ale i díky zlepšené ogranizaci hry se mu to nepovedlo. Před zápasem si hodně lidí stěžovalo, že Rosický není v základu, AW vám všem doufám ukázal, že byla sestava postavena výborně. Dopředu jsme si dnes věděli rady, projevila se individuální kvalita hráčů. Dovedli jsme se vypořádat se silnými stránkami soupeře, získali jsme 3 body a já jsem za to moc rád.