Blackburn Rovers 4-3 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

a

Už si to můžeme směle přiznat, jsme prostě prokletý tým se spoustou zaručené zbrklosti…

Szczesny – 6  Začátek neměl moc dobrý, po obdržené brance si zbytečně vyrazil na špacír a mohl z toho být další gól. Po vyrovnání soupeře předvedl výborný zákrok, dohromady na něj ale víc nešlo. Mohl pomoct před čtvrtým gólem soupeře, ale vinit ho z toho nebudu.

Sagna – Hned ze začátku se nechal vyškolit Hoilettem, ale zbytek první půle měl výborný. Výrazně podporoval Gervinha, dobře si spolu rozuměli, bohužel jeho standardní svíce jako nebezpečné centry brát nemůžeme. Na začátku druhé půle musel kvůli zranění střídat, což byl další zářez do naší rakve.

Mertesacker – 3,5  Neměl prostor k takovým chybám jako jeho kolega, přesto byl přibližně stejně hrozný jako jeho kolega. Velmi špatné vystupování, neschopnost se vracet, neschopnost dokonce vyhrát víc jak dvě hlavičky za zápas, koneckonců i neschopnost trefit naprostou free header a vyrovnat na 4-4. Dnes nesnesl měřítko pro stopera top klubu v PL. O půl bodu vyšší známku má jen proto, že Koscielny to dneska kazil jak žáček.

Koscielny – Ano, měl smůlu, to bezesporu, ale také dnes ukázal, jak špatně se mu hraje pod tlakem. Ze začátku kazil jednoduché přihrávky, všechny jeho odkopy směřovaly na nohu soupeře, který měl možnost pro rychlý brejk. Podběhl hlavičku před třetím gólem, to se musí přece jako stoperovi musí stávat minimálně. Velmi špatně si s Perem rozuměli v offside systému, nutno podotknout, že na tom většinou měl prsty právě Francouz. Svůj výkon završil vlastňákem, bravo.

Santos – 5,5  Mně se celkem líbil, především ve hře ukázal smysl pro kombinaci i zajímavé řešení situací. Body mu samozřejmě ubírá jeho laxnost u prvního gólu, ale dalo by se říct taky u třetího, protože kdyby neudělal ten rychlý pohyb směrem k brance, tak by se offside pravděpodobně pískal. Takticky se teda musí vzpamatovat, herně se ale ukázal jako zajímavá varianta a dá se říct, že posila, ale vzhledem k těm chybám, které nám prakticky také prohrály zápas, musím takhle, taktika je základ.

Song – Celkem jasnej MOTM, v tento moment pro nás nepostradatelnej hráč. Naprosto výbornej v první půli, kdy stihl prostě všechno. Odebírat, hrát dobře pozičně, poslat dvě perfektní přihrávky, které znamenaly dva góly, vyhrávat hlavičky, neztrácet míče. Smutné je na tom to, že potáhnout míč a poslat kolmici by měli hráči před ním a ne on. Opravdu velký kredit pro Alexe za dnešní výkon, který kazí snad jen jeho střídání.

Arteta – 5,5  I ve třetím zápase po svém příchodu pro mě zklamání. Prakticky dal víc přihrávek zpátky než dopředu, hrozně rychle se zbavuje míče, který by mohl v klidu potáhnout a počkat si na náběh spoluhráče. Na 29ti letého zkušeného hráče hraje až moc alibisticky, musí přidat, i když v té konkurenci mu to na základ stačí.

Ramsey – V první půli opět špatný, pomalu jsem ho chtěl nazvat novodobým Denilsonem. Takový hráč „umím všechno, ale vlastně neumím nic“. Ač se cpal do vápna a byl blízko hrotům, nebyl schopen jim poslat nějaký pas, prostě na můj vkus hraje až moc opatrně. Hodně se zvedl ve druhé půli, kde dle mě zahrál asi nejlepší poločas letos, prakticky on rozehrával většinu našich útoků. Zahrál typický britský fotbal plný bojovnosti, vytrvalosti, potřebuje ale vedle sebe hráče, kterej se bude starat o zásobování RvP, kterej bude za něj vymejšlet, aby Aaron mohl dělat to ostatní, protože k vymýšlení se zatím bohužel nemá.

Arshavin – Líbil se mi, podal živý výkon, bez větších zbytečných ztrát, vracel se, rozuměl si se Santosem, dávali si míč rychle od nohy. Vycházely mu narážečky, vracel se, měl jednu výbornou střelu zpoza vápna, on ten cit pro hru prostě má. Škoda, že někdo střídat musel, Andrej musí být znechucený, protože víc nehraje než hraje a většinou střídává jako první, přestože dnes nepodal špatný výkon.

Gervinho – 7,5  Jeden z nejlepších. Neustále nebezpečný, především prvních 25 minut byl vynikající. Bohužel zazdil šanci před koncem poločasu, která nás klidně mohla stát výsledek, herně ale byl velmi velmi dobrý, nebojí se dát pas mezi beky, čehož se ti, kteří to mají v popisu práce, bojí. Velmi dobrý výkon, určitě jednička na pozici křídla.

Van Persie – 6,5  Byl ztracený, on ty míče prostě nedostává, aby byl ve hře, tak si musí seběhnout do hloubky nebo na kraj, to je hrůza. Snažil se z minima vytěžit maximum, vyhrával hlavičky proti lepším hlavičkářům, dal hezký centr před naším třetím gólem, bojoval, střílel, měl i tutovky, bohužel mu to tam nepadlo.

Střídající hráči:

Djourou – 4  Těžkopádný dozadu a neškodný dopředu, měl to na té pozici těžké, ale Mertesacker to není, aby si z něho křídla soupeře musela dělat dobrý den.

Walcott – 6,5  Ale jo, přinesl zlepšení a oživení, jeho míče a sprinty dneska měly smysl, bohužel kýžený efekt neměly.

Chamakh – 6,5  Dal gól svým typickým způsobem, měl na hlavě i vyrovnání, ale z toho mála vytěžil docela slušně.

Prohrát dle mě s jedním z nejslabších týmů v PL už je celkem k zamyšlení. Bohužel v mnoha situacích nám nepřálo štěstí. Může to znít jako stále opakující se klišé, ale bohužel je to tak a Rovers si dle mě body nezasloužily. AW mě osobně taky nenadchnul střídáními, kdy sundal dle mě nejlepšího hráče, na druhou stranu vím, že by si tato střídání v pohodě obhájil, takže ho hanit nemá význam. Byl to další zápas, který se otočil proti nám, je to neumění, nekvalita, zároveň smůla, která se nás dnes držela po celý zápas. Tak snad zase příště 🙂

Jen perlička na závěr… Blackburn 3 střely na branku – 4 góly, to se fakt může stát jen Arsenalu 🙂