Blog : Asi jsme v lednu špatně slyšeli…

Na čtvrteční tiskovce zazněla zpráva, kterou očekával asi každý z nás. Zpráva, že Thomasovi jeho zranění nedovoluje návrat na trávníky a že sezóna pro něj skončila. Aniž vlastně začala. Zpráva to je sice zlá, ale očekávaná, vždyť jsme si už tak trochu na každoroční jarní polní lazaret zvykli. Navíc všichni jsme uvnitř tušili, že to věčné odkládání návratu a závěrečné skoro měsíční mlčení může znamenat jen jedno : operace achilovky sice byla úspěšná, ale jak to bývá po dlouhé herní absenci, objevilo se něco jiného.

Boss zprávu o konci sezóny Vermaelena oznámil s dovětkem, že vlastně něco takového tak trochu očekával, do návratu Thomase moc nadějí nevkládal  a nespoléhal se na to, že Belgičan bude schopen se po dlouhé herní absenci vrátit rychle do původní formy.

Nevím jak koho z vás, ale mne toto prohlášení trochu nazvedlo ze židle. Mám ještě v poměrně živé paměti lednové prohlášení Bosse, že nepřivede v zimě na Ashburton Grove jiného stopera a to z toho důvodu, že léčení TV5 se blíží kvapem k závěru. Snad jsem i tehdy zaslechl něco o třech týdnech, protože si pamatuji, že jsem na kalendáři dopočítával pravděpodobné datum návratu. A usednutí Thomase (alespoň) na lavičku očekával do finále ve Wembley. A ten samý trenér nám dnes sděluje, že návrat vlastně ani neočekával…

Co si o tom vlastně myslet? Buď mám chatrnou paměť, leden jsem prožil v poblouznění z transferového okna a moje zážitky z té doby tedy nelze brát příliš vážně. Nebo nás fanoušky (prostřednictvím novinářů) Arséne tak trochu, jak to říci, no prostě uvedl v omyl? A nebo se prostě Boss jenom spolehl, že sezóna se dá dohrát s kombinací LK-DJ a LK-SQ?  A nebo se jenom spolehl (pokolikáte??) na svůj lékařský tým? Na každý pád ale jistě nečekal onu morovou ránu, co nás (vyjma prohry) potkala na Old Trafford.

Když jsem v srpnu ve snaze o zlehčení vážné situace se středními obránci psal (ZDE ),že vlastně stopera nepotřebujeme, protože se dá taky hrát na tři obránce, ani jsem nečekal, kam až může situace v závěru sezóny dojít. Do jak absurdního stavu, kdy kvalita jednoho hráče (ano, mám na mysli SQ), může rozhodnout o úspěšnosti celé sezóny. To, že se nám zranili jako na běžícím pásu tři brankáři prvního týmu, vyřešil jak v řeckém divadle stylem „deus ex machina“ navrátilec Jens. Jaká náhoda, že dlí právě v Londýně a že se právě v tento čas rozhodl dokončit svou trenérskou licenci. Vskutku řešení hodné řeckých dramatiků. Říkám si ale, kohopak nám to spustí na jeviště v Emirates Stadium k vyřešení stoperského dilema? Šušká se, že v okolí Finsbury Park byl viděn David O´Leary. Třeba je teď z jara v Dubaji na něj moc velké horko, tak se nechme překvapit…..

Patrick

(článek vyjadřuje osobní názory autora)