Blog čtenářů : Jak jsem se stal manažerem Arsenalu…


A je to tady. Den D nastal. Vstávám už v 6.00 a nemůžu samou nedočkavostí dospat. Přibližně v 7.00 odjíždím z Hotelu Hilton směr tréninkové centrum. Cestou se ještě stavím na Emirates stadium vyzvednout Thierry Henry a Tonyho Adamse. Cestou v autě řešíme ještě příchody a odchody některých hráčů. V 8.00 příjezd do tréninkového centra. Thierry s Tonym odchází do šatny za hráčema, já musím ještě za Ivanem Gazidisem a Peterem Hill-Woodem. Tam se dozvídám minimální cíle pro soutěžní ročník 2011-2012: v Premier League skončit minimálně do 3.místa, vyhrát jednu z trofejí Champions League, FA cup či Carling cup, speciálně ještě v Lize mistrů postoupit ze základní skupiny. Podepisuji pár papírů, podávám si ruce se šéfikama a jdu za Thierrym a Tonym. Thierry už je přestrojený a odchází vše pořádně připravit na tréninkový proces. Já s Tonym se jdu převléct. Při převlíkání se ozve nesmělé zaťukání a do kabiny vchází Jens Lehman. Jediný hráč, který mě může o samotě tykat, před hráči vykat. Společně s Thomasem Vermaelenem bude spojka mezi mnou a hráči. Poté Jens odchází a přichází Thierry, že už je načase. Rychle se dooblečeme s Tonym a jdeme na to. Dlouhým tunelem vycházíme před hráče. Nejdřív Vám však musím říct, kdo se s námi rozloučil a kdo tam s námi je.

Nejdříve tedy odchody:

jako první nás opustil zhruba za 5 milionů liber Denilson do Wolsfburgu, do Německa též se svým otcem zamířil i Nicklas Bendtner, kterého koupil Bayern Mnichov, třetí byl Andrey Arshavin, který si to namířil zpět do Ruského Petrohradu za zhruba 15 mil. liber, do Španělska zamířili dva defensivní hráči Manuel Almunia a Sébastien Squillaci, Armand Traoré zůstal v Itálii, ale bude hrát v dresu Sampdorie Janov, největší šok však byl pro nás odchod Tomáše Rosického do Juventusu Turín, kam si ho přivedl Pavel Nedvěd. Největší a nejsmutnější událostí byl však odchod Emmanuela Ebouého, který se vrátil do Pobřeží Slonoviny kvůli rodině.

Poté odchody hráčů na hostování:

Kyle Bartley po úspěšném hostování v Rangers jsme se s Thierrym a Tonym rozhodli minimálně ještě půlroku nechat Kyle v Rangers hrát. Dále se ještě rozhodl Carlos Vela prodloužit si pobyt v dresu týmu WBA. V dresu Hull City nadále bude hostovat Vito Mannone. Dále potom odešli na hostování: Ignasi Miquel, James Shea, Sanchez Watt, Conor Henderson, Benik Afobe, Gilles Sunu a Ryo Miyaichi. (možná sem na někoho zapomněl, nemusí tu být všichni)

Nakonec to nejlepší příchody:

Jako první přišel Ricardo Alvarez, kterého si přivedl bývalý manažer Arséne Wenger. Našim (já, Thierry, Tony) prvním hráčem, který k nám přišel byl Cahill z Boltonu. Druhou naší posilou byl z Lille Eden Hazard, třetí Karim Benzema z Realu Madrid.

Tak to bylo zatím vše k týmu. Začala nám tedy příprava. Po nesmyslných soustředěních a kempech po celém světě viz. Malajsie a rozšiřování značky Arsenalu jsme měli první zápas. Mimochodem doslova na kolenou jsem prosil o soustředění ve Staré Pace v Českém Ráji, ale to bohužel nevyšlo. Takže k prvnímu zápasu jsme se rozhodli postavit takovouto sestavu:

Szczesny – Clichy, Cahill, Vermaelen, Sagna – Wilshere, Song – Nasri, Fabregas, Walcott – Van Persie

Střídačka: Fabianski, Hazard, Benzema, Alvarez, Gibbs, Koscielny, Ramsey, Chamakh,

Už ani nevím, kdo nám byl soupeřem, ale příšerný výkon a ještě horší výsledek, dostali jseme výprask 5:0. V tom zazvonil budík a já si řekl, že příště si dám radši facku 😀


Spica