Blog čtenářů : Kolik by kdo mohl stát

 

Tento blog navazuje na můj předchozí článek, který si můžete přečíst ZDE.


Jak už víte, tak je Arsenal spojován s mnoha hráči, kteří by měli přijít, proto jsem se rozhodl, vyhledat jejich tržní hodnotu. Upozorňuji, že tento článek není článkem, kdo by měl přijít za jakou cenu a rozhodně „není podle pravdy“. Jde jen o takovou statistiku. Přece jen začnu, ale s odchody.

 

Gaël Clichy – Náš levý obránce. Tuto sezónu odehrál hodně zápasů. Jeho jediným konkurentem je pouze mladý Gibbs. Smlouva mu vyprší příští rok, a pokud neprodlouží, nejspíš bude muset odejít. Přesto by to podle mě byla velká ztráta. Jeho tržní hodnota činí: 15 milionů eur.

 

Samir Nasri – Miluji, když je Samir na hřišti a daří se mu. O to víc bych byl zklamaný, kdyby neprodloužil a odešel jinam. Naštěstí to vypadá, že to je na dobré cestě podle vyjádření novinářů. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších hráčů Arsenalu. Jeho tržní hodnota je 25 milionů eur.

 

Cesc Fabregas – Barcelona se opět bude snažit získat našeho „kapitána“. Já osobně nechci, aby odešel, ale ani nechci, aby byl kapitánem. Pro mě by to byla ztráta velká. Upřímně nabídka 30 milionů liber by mě neuspokojila. Přesto jeho tržní hodnota je 55 milionů eur.

 

Teď spekulace novinářů:

 

Karim Benzema – Hráč Realu Madrid, který nedostává moc příležitostí od Murinha. Údajně o něho má Wenger velký zájem, ale Karim vzkázal přes manažera, že zůstane v Realu a popere se o místo v základní jedenáctce. Tržní hodnota: 25 milionů eur.

 

Falcao – Zabíják, který uchvátil nejenom Arsenal. Překonal střelecký rekord v Evropské lize. Nemá cenu hovořit v superlativech. Jedna sezona nic neznamená. Přesto bych rád viděl, jak by se popral s anglickým stylem fotbalu v dresu Arsenalu. Tržní hodnota: 17.5 milionů eur

 

Stewart Downing – Křídlo Aston Villy. Ve Villa Parku má smlouvu ještě na dva roky, ale podle svých slov chce hrát v týmu, který má zajištěnou účast v Lize mistrů. O služby tohoto šestadvacetiletého hráče má údajně Arsenal či Liverpool.  Tržní hodnota je 12 milionů eur.

 

Christopher Samba – Urostlý stoper, který už byl údajně v zimě jednou nohou na Emirates Stadium. Obchod nedopadl a Wenger se o něj pokouší znova. Prý už poslal nabídku 8 milionů liber do Blackburn. Jeho tržní hodnota však činí 7,5 milionů eur.

Pokud se Vám můj článek líbil, není problém připravit další. Spekulací je hodně a všechny tržní hodnoty jsou přebírány z transfermarkt.de.

 

/Špíča/