Blog čtenářů : Odchody a finance

 

Uživatel Spica pro nás připravil v rámci naší rubriky „Blog čtenářů “ malé zamyšlení o možných transferech a příjmech v letním období.  Blog vyjadřuje osobní názory autora a nebyl redakcí upravován.

Zájemci o zveřejnění blogu mohou posílat své články na adresu redakcegunners.cz@gmail.com.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………

V tomto článku bych se chtěl věnovat tomu, kolik Wenger může vydělat na odchodu některých hráčů. Nevím, kdo tým opustí a kdo ne. A především ani nevím za jakou částku. Všechno tohle jsou spekulace, takže berte všechno s mírou!

Manuel Almunia – Určitě cítí i on, že nadešel čas se rozloučit. Myslím si, že to bude prospěšné pro obě strany. Manuel se vrátí s rodinou do Španělska, kde se už bude spíše fotbalem bavit a bude pomáhat průměrnému týmu. Jeho tržní hodnota činí: 3 000 000 eur.

Sébastien Squillaci – I když přišel teprve nedávno, tak podle mě odejde. Doufám, že Arséne koupí nového stopera a pro mě se stane Seb už nepotřebným. Pozici 5 stopera může zastávat nějaký ten mladík. Jeho tržní hodnota činí: 6 000 000 eur.

Denílson – Hrůzostrašná sezóna. Dostal tolik šancí, až to není možné. Velice slabý v osobních soubojích. Směrem dopředu nic nevymyslí a jeho nepřesné přihrávky: děs a bída. Přesto mě pobavilo, kolik činí jeho tržní hodnota a to je: 9 000 000 eur. (pro jistotu kontroluji 2x 😀 )

Tomáš Rosický – Strašně bych chtěl, aby vyhrál s Arsenalem trofej a byl v základní sestavě. Bohužel se to asi nestane. Tomáš by musel být hlavně zdravý. S uzdravením Aarona Ramseyho se zvýšila konkurence. Tržní hodnota: 7 500 000 eur.

Andrey Arshavin – Dost bylo koukání se na to, jak ho to nebaví. Radši budu hrát s mladíkem, který tam nechá srdce a odbojuje to, než abych se koukal na Andreye, jak se tam 90 minut plahočí. Doufám, že Arséne uslyší na volání ruských bohatýrů, a pošle Andreye zpátky domů. Tržní hodnota: 21 000 000 eur.

Nicklas Bendtner – Velká slova, velké sebevědomí, málo důkazů. Upřímně si přiznám, že u tohoto chlapíčka nejsem objektivní. Nikdy jsem ho neměl rád. Nelíbí se mi způsob jeho hry, a jak dává určité věci najevo. Tržní hodnota: 8 500 000 eur.

Suma sumárum to dělá:  55 mil. eur. Za takovou sumu se už dá nakoupit dostatek kvalitních hráčů. Nebo přinejmenším jednoho Fabregase. Přesto je to doslova čistka hráčským kádrem. Odchod 7 hráčů, i když nikterak kvalitních je hodně. Přesto si myslím, že by se k tomu měl Wenger odhodlat. Na jejich místo může doplnit mladíky z akademie nebo za utržené peníze z prodeje posily.

(ZDROJ: transfermarkt.de )                                                                                                                      Spica