Blog čtenářů : Proč je Arsenal „výborný“ pro novináře?

 

Sezona 2010/2011 skončila. Zatímco hráči odjeli na dovolené či reprezentovat své země na probíhajících mistrovstvích, tak vedení a manažerovi začala práce. Co nejlépe připravit tým na následující sezonu. Co nejlépe naplánovat přípravný kemp, doplnit kádr, omladit kádr, prodat hráče, propustit hráče nebo realizační tým, atd. Tohle všechno dává práci i novinářům, kteří můžou psát různé spekulace, špehovat či vymýšlet si příběhy. Proč je ale tolik zajímá Arsenal a ne úřadující mistři z Manchesteru United?

Mají úplně stejný potenciál jako Arsenal. V United skončil s kariérou Van der Saar a Paul Scholes. Ryan Giggs je též starý a potřeboval by za sebe pomalu náhradu. Proč se o tom všem nespekuluje? Například u postu brankáře. Manažer Devils jednoznačně řekl, koho si vybral za náhradu. Sebral peněženku, splnil nároky a byl klid. Nebo v případě Paula, chtěl přivést z Interu Sneijdera, ale nesplnil požadavky a dál nehledá a všechny spekulace popře. Tudíž novináři nemají šanci si vymýšlet příběhy.

Další věcí je i příchod posil. Zatímco Arsenal nemá vyřešené posily do teď, tak United nakoupili co nejdříve. Respektive před začátkem letní přípravy. Tudíž u United nelze nad ničím spekulovat, zatímco Arsenalu se čas krátí a tudíž se i spekulace množí. Čas pomalu ale jistě utíká.

A co přípravné utkání? Zatímco United se ukryli do Ameriky a tým pomalu, ale jistě sehrávali, Arsenal jel propagovat svoji značku do Asie. United jeli s kompletním kádrem + mladíky. Hráče, co byli na odchodu, nechali doma a manažer jasně řekl, že jdou pryč. Nechci spekulovat, proč Arsenal nechal v Anglii toho hráče a tohohle, ale doteď neřekl Wenger o některých hráčích, co s nimi je a jak to vypadá. Vždy jen mlží, tudíž dává prostor spekulacím.

Jeden z hráčů, co neodcestoval na turné, byl i Fabregas. O kterém by se dal napsat snad seriál či telenovela o 150 dílech. Denně nový přísun informací. Někdy mě přijde, že vedení si protiřečí s manažerem Wengerem. Prodat, neprodat, za kolik? Já úplně vidím, jak by Ferguson zájemce odpálkoval, nebo by řekl, dokdy mají čas a přesnou částku.

Tady tím nechci kritizovat vedení Arsenalu, ale chci tím říct, že tohle je dost negativní a některým fanouškům se to může pěkně zhnusit. Já osobně každé ráno vstávám s obrovským kamenem u srdce, kdo nás opustí nebo kdo přijde. Čím víc se blíží začátek sezony, tím větší ten kámen je. Fandou Arsenalu navždy, i kdyby mě měl ten kámen zavalit.

 

Špíča