Blog: Forward aneb co se letos povedlo

V tomto svém blogu Forward aneb co se letos povedlo chci zhodnotit co se v této nepovedené 124. sezoně povedlo. Prosím o schovívavost 😉 

5. Místo – Hostování – Naši hráči se dostali na hostování do velmi dobrých klubů (za všechny například Juventus, Rangers…) a nevedli si zde špatně. Například Ryo Miyaichi ve Feyenoordu okouzlil fanoušky i odborníky, ve 12ti zápasech taky dal 3 góly. Dál Kyle Bartley, který toho na hostování v Rangers moc nestihl, ale i tak určitě potěšil. 

4. Místo – Nové přírůstky – Říkejte si co chcete, ale přes slabší druhou polovinu sezony byl Marouane Chamakh platným hráčem (a zadarmo) především jeho góly na podzim byly pro naše naděje klíčové. Také Laurent Koscielny toho z našich stoperů (pokud se nepletu) odehrál vůbec nejvíc a především ve dvojici s Johanem Djourou, který se s ohledem na minulou (teď už předminulou) sezonu na marodce dá taky považovat za nový přírůstek. A ikdyž mnozí z nás nadávají na Sebastiena Squillaciho proti výkonům Mikaela Silvestreho je to výrazný posun dopředu.

3. Místo – Brankáři – Po sezonách minulých, kdy se snažení našich brankářů zdálo být spíše než závod kdo bude lepší, závodem kdo bude horší (já třeba nemůžu zapomenout na hrůzostrašný výkon Lukasze Fabianskiho v LM proti Portu). Lukasz ale letos ukázal, že když dostane příležitost a důvěru jako jednička, dokáže předvádět dobré a hlavně vyrovnané výkony. Ale třešničkou na dortu je pro mně to co letos předváděl Wojciech Szczesny po kterém se fanoušci dožadovali jako jedničce už po letní přípravě, nakonec se díky zraněním kolegů dostal do branky a důvěru nezklamal. Navíc zdá se, že je konec Manuela Almunii v čechách (čti Arsenalu 🙂 ).

2. Místo – Vítězný zápas s Barcelonou – Pro mnohé je to možná vůbec tím nejlepším co se letos stalo, ale pro mně je to přesto, že to je určitě pozoruhodný zážitek včetně Světelné show na Emirates. To jak Robin van Persie nachytal brankáře Barcelony (nemůžu mu přijít na jméno 🙂 ) na švestkách. Nebo jak náš mladík Jack Wilshere  vodil barcelonské hvězdy po hřišti. To je zážitek.

A tím se plynule dostávám k vítězi tohoto mého malého blogu…

1. Místo – Jack Wilshere – Ikdyž se mu jeho hostování loni v Boltonu podařilo, asi nikdo nečekal takovýto raketový vzestup naší komety. Dostal důvěru a naprosto ji Arsene Wengerovi i nám fanouškům splatil. To že odehraje 49 zápasů ve své první celé sezoně v Premier League asi nečekal ani on. (Menší střípek ze zákulisí webu: Když jsem se před sezonou bavil s naším známým Tenistou právě mimo jiné o Jackovi, tak padl názor, že jeho defenzivní hra není dostačující a vida i Tenista se můžeme plést, protože právě defenzivní činnost byla jeho silná stánka 🙂 ). Nasazení, bojovnost, nevypuštění ani jednoho souboje, takový hráč nám v Arsenalu chyběl. Nadruhou stranu ty co jej sledovali v Rezervě potažno v U18, kde vynikal právě technikou a skvělou ofenzivní hrou včetně přihrávky (v čemž letos zůstal za očekáváním, alespoň mým), já věřím že příští sezonu, kdy už bude vědět o co jde a co si může dovolit něco z tohoto svého repertoáru přidá a upřímně hrozně se na to těším.

/ArmeD96/


/Tento článek vyjadřuje osobní názor autora./