Blog: Kam kráčí můj milovaný klub


Napsal: Jan Šebek

Ahoj, na začátku bych chtěl poděkovat za vydání článku. Je to moje premiéra, ale potřeboval jsem na jedno místo sepsat svůj názor na aktuální dění v klubu a budu moc rád, když k němu přidáte svůj názor.

Stejně jako většina z Vás mám špatný pocit z toho jak se Arsenal aktuálně prezentuje. Souhlasím s tím, že Arteta, kterého já pořád ještě obhajuji dělá chyby, ale kdo čekal, že je dělat nebude. A teď už k mému zamyšlení nad tím proč možná některé chyby dělá a proč se spekuluje o tom, že má velice silnou pozici a je prakticky neodvolatelný ?

Konec Unaie

Když skončil Emery a řešil se nový trenér, tak se na všechny strany komunikovalo, že dojde k velkým změnám a to napříč celým klubem. Myslím, že Arsenal v momentě, kdy odvolával Emeryho měl vlastně 2 možnosti:

 1. Vzít hráče co měl a zkusit jim vymyslet systém, který jim bude sedět

No fajn tohle byla určitě cesta a mám pocit, že tuhle cestu zkusil Emery. Problém je, že alespoň z mého pohledu dlouhodobě nakupujeme nekoncepčně a hráči co aktuálně v klubu jsou, nevyznávají stejný styl fotbalu. Možná si mnozí řeknou co to je za kravina, ale historie ukazuje, že každému hráči z podstaty sedí něco jiného a dnes má Arsenal spousty hráčů, ale jeden univerzální systém pro ně vlastně neexistuje. Za mě tedy tato cesta znamená vždy jen krátkodobé zlepšení díky impulsu změny trenéra, ale z dlouhodobého hlediska to nemůže fungovat.

 1. Cesta velkých změn napříč celým klubem

Tohle je podle mě cesta, kterou se Arsenal vydal v momentě, kdy jmenoval Artetu. Rozhodli jsme se pro velkou změnu a ta změna sebou nese hodně těžké práce, spoustu kritiky a možná i pár sezón špatných výsledků ? To uvidíme. Myslím, že není velkým tajemstvím a několikrát to bylo Mikelem zmíněno, že jeho vysněná formace a obecně styl hry je 4-3-3 s vysokým pressingem a obecně rychlou hrou se stavbou hry od brankáře = za mě cesta správným a moderní směrem. ALE … my na to nemáme hráče. Pojďme se na to podívat po jednotlivých řadách a předem se omlouvám, že nezmíním všechny hráče v klubu :).

Obrana

Brána = Leno – sice se vedou debaty o tom jestli Leno nebo Emi. K tomuto výběru se asi nevyjadřuji. Náš trenér zvolil Lena a podle mě chybu neudělal. Podle mě by ji neudělal, ať by se rozhodnul jakkoliv. 

Stopeři – Gabriel je podle mě aktuálně jediný použitelný stoper pro hru, kterou chceme hrát. Můžete se ale podívat i do jiných klubů, že problém s druhým stoperem prostě řeší taky a ne každý má to štěstí, že má vedle sebe VVD a Goméze. Určitě bych tedy nezavrhoval například Mariho a Chamberse (zejména pro jeho univerzálnost).

Krajní obránci – Tierney a Bells jsou podle mě dobří krajní obránci. Vím, že spousta z Vás má názor, že by Hector měl odejít, ale v momentě, kdy odejde se dle mého názoru ukáže, že je velice dobrý krajní obránce a budeme toho litovat. Co se týče backupu moc možností nemáme. Osobně si myslím, že Cedric jako backup je dostačují řešení a máme tu zmíněného Chamberse a AMN.

Když tedy shrneme obranu, tak z mého pohledu s tím co máme jde pracovat. Velký otazník visí nad Salibou a můžeme spekulovat proč je to tak jak to je. Sám tomu nerozumím, ale něco tam být musí a pořád nevěřím tomu, že Mikel je tak hloupý, že by to jediný viděl jinak.

Útok


Martinelli, Saka, Nelson, Pepé, Laca – podle mě hráči, kteří na těchto 3 pozicích dokáží rotovat. Já obecně se pořád zastávám i Williana protože si nemyslím, že jeho výkony jsou špatné. Sleduji občas i Chelsea a protože fotbal hraji, tak kolem sebe mám spoustu fanoušků. Jeho hra byla stejná v Chelsea a světe div se, tam jim to bylo dost dobré. Ale protože jsme Arsenal, tak není ? Mám pocit, že aktuálně je to spíše naopak a pořád věřím tomu, že ve správném systému je to platný hráč. Co je podle mě k útoku potřeba říct je to, že v námi požadovaném systému je třeba mít všechny hráče dobře presující, musí být dobří 1:1 a zejména křídla musí být gólová. Jak vidíme u jiných týmů co tento systém praktikují, tak je vidět, že útočník v této formaci často umí hrát dobře hlavou, zády k bráně a musí mít slušnou nahrávku. Góly jsou v jeho případě ne přímo něco navíc, ale nemusí to být hráč co dá 30g za sezónu. Pak Vám totiž vypadne a jste v problémech že ?

Největším problémem pro mě v útoku je Auba. Mám ho strašně rád, obdivoval jsem ho už v Dortmundu, ALE nejsem si 100% jistý, jestli nám pasuje do toho co chceme hrát. A zase se dostávám k situaci, kdy se rozhodujeme, zda pustíme hráče co je sice TOPTOP ale nesedí nám do týmu a nebo se bude dělat to co se u nás aktuálně děje, že ho budeme za každou cenu držet ve hře protože je hvězda na úkor týmu. Na hrot Auba v PL nepatří a na křídlo v naší vysněné formaci bohužel taky ne. Je to ale jeden z těch hráčů, které když pustíme pryč bude zářit. V týmu, kde si ho vyberou a bude jim pasovat.

Záloha

Teď se dostávám k tomu co je asi největším problémem Arsenalu. Je mi smutno z toho, že musím v nějakém zápase (ono těch zápasů je víc) říct, že MO je náš nejlepší záložník – a to bez urážky k němu jako hráči. Včerejší zápas jsem se nestačil divit co na hřišti předvádí. Nejde mi přímo nutně o jeho výkon, ale on se hýbe, běhá a v momentě, kdy někdo zakopne balón, tak se všichni škrábou na hlavě a MO běží, sebere balón a chce hrát. Obecně v systému 4-3-3 potřebujeme 3 záložníky, kteří ten zápas “odjezdí po zadku” a budou zásobovat útočníky nějakou tou přihrávkou, ale zahrají i směrem dozadu.. Zároveň je dobré když 1-2 z těchto hráčů je schopný dát i gól. Bohužel když se podívám na hráče, které aktuálně máme možnost do základní XI vybrat, tak těmto kritériím vyhovují pouze 2 – pro mě je to Partey a Elneny. Velký otazník u mě má Ceballos protože střídá dobré zápasy s těmi horšími a 100% mě nepřesvědčil. Na druhou stranu nemůžeme mít v týmu 25 TOPTOP hráčů.

Zbytek hráčů, které máme k dispozici se do systému nehodí. Trošku se pojďme pobavit o Xhakovi. Můj názor je takový, že v momentě, kdy z Arsenalu odejde a může to být Itálie nebo Španělsko, tak bude velice platným hráčem. Možná nebude největší hvězda, ale bude platný a pravděpodobně 100% členem základní XI v týmech jako je Inter, AC, Juventus. On je dobrý hráč, ale nehodí se pro naši hru. Tuhle část bych si nechal zarámovat a vsadil bych se o to s kýmkoliv, kdo se v chatu přihlásí. Vím, že tu máme hráče jako ESR, ale hodnotit je jako spasitele v době, kdy mají pramálo odehraného nechci. Na druhou stranu neříkám, že konkrétně z něj dobrý hráč nemůže být.

I když se v chatu možná budeme hádat o tom jestli některý z hráčů je vhodný nebo ne, tak jsem tímto článkem chtěl vyjádřit názor na směr, který podle mě v Arsenalu aktuálně probíhá a je to důvod toho, že máme chuť si vyškrábat oči při každém jeho zápase. Kámen úrazu je podle mě je dlouhodobá nekoncepčnost při nákupech, kdy se nekupují takový hráči, kteří mi sedí do systému, ale kupujeme co je natrhu zrovna volné. V momentě, kdy hledám trenéra, tak se také koukám, zda jeho filozofie sedí k tomu co chci hrát a nesáhnu po prvním, který je volný. Zároveň všechno tohle musíme začít prosazovat i do akademie, aby hráči, kteří ji opustí měli stejnou mentalitu jako ti, kteří již v A týmu působí a jejich přechod tak byl jednodušší a pro nás prospěšný.

Dvě zamyšlení na konci:

 1. Tohle je mého názoru důvod proč Arteta má tak silnou pozici jakou má. Ano dělá chyby, ano možná byla chyba vybrat takto nezkušeného trenéra na takovou špinavou práci, ale já to chápu. Je to člověk co klubem prošel a neznám zkušenějšího trenéra co prošel klubem a byl by pro tuto práci vhodný.

 2. Nenasazování mladých hráčů – velké téma ve všech diskuzích. Sám bych byl rád pokud by u nás mladí dostávali šanci, ale podívejme se znovu na konkurenci. Velké týmy nestaví tým na mladých hráčích. Proč ale podle mého názoru Arteta mladé nenasazuje je ten, že ven z krize díky mladým hráčům podle mě cesta nevede. Spoustu fanoušků má mnoho našich mladých hráčů jako spásu, ale myslím si, že v momentě, kdy by je Arteta utopil v současné krizi by jejich vývoj mohl velmi poškodit a myslím, že je tímto chrání.


Díky za názory do diskuze

Komentáře

 1. Koscielny (karma: 1047) #1

  Díky za blog.
  Dovolím si zareagovat na pár vět:
  Hector – upravil bych tvé tvrzení, že Hector JE dobrý obránce na Hector BYL dobrý obránce než se zranil.
  Auba – jediný hráč, který nás poslední sezóny držel alespoň trochu nad vodou a je vidět, že když nemá formu, tak je náš tým tam, kde je teď.
  „Na hrot Auba v PL nepatří“ s tím bych taky nesouhlasil,.Kdyby měl kvalitní podporu od zálohy a křídel, tak by dával jeden gól za druhým. Ale on nemá v současnosti ani jedno. Ano v některých zápasech mě jeho herní nasazení přišlo hodně kontroverzní, ale pořád je to podle mě nejkvalitnější hráč v našem týmu.
  Xhaka – tam bych souhlasil, že se do našeho týmu nehodí, ale nejsem si jistý, zda by třeba v Juve patřil k oporám. Podle mě zase tak skvělý není.
  Arteta – je jasný, že v našem klubu není něco v pořádku. To, že vedení Artetovi věří je sice pěkný, ale nevím na základě čeho. Kdyby Arteta začal stavět mladíky a nějak diplomaticky řekl, že většina současných hráčů je prostě nepoužitelná, tak bych to pochopil. ALE on staví ty samé tragédy každé kolo, ať hrají sebehůř.
  Můj osobní názor je ten, že u nás se sešla hrůznostrašná kombinace nezkušeného trenéra, nestabilního vedení, majitele, kterého Arsenal vlastně moc nezajímá a hráčů, kde většina z nich by se v TOP týmech nedostali ani na lavičku, ale u nás hrají základ.

  • Random Vandal (karma: 1184) #1

   „Můj osobní názor je ten, že u nás se sešla hrůznostrašná kombinace nezkušeného trenéra, nestabilního vedení, majitele, kterého Arsenal vlastně moc nezajímá a hráčů, kde většina z nich by se v TOP týmech nedostali ani na lavičku, ale u nás hrají základ.“

   Konečně někdo, kdo to vidí stejně jako já a neháže všechno na triko Artety. Je to prostě kombinace několika faktorů a bohužel nepomůže vyřešit jenom jeden z nich.

 2. Kusuki (karma: 1295) #1

  MO je myslene Elneny? niektori (ja :D) to mozu pochopit najprv ako M. Ozil.
  Ja suhlasim s uzivatelom Koscielnym a to ze Hector nie je dobry obranca. Je skvely wingback kde nemusi tolko branit, ale akonahle ma branit tak dost hori.
  Naopak suhlasim s autorom ohladne Auby. Ak by sa nepredlzil a slusne by sa predal by som velmi sklamany nebol. Ovela dolezitejsie bolo pre mna predlzenie Saky. Podla mna sa do systemu ktory hrame nehodi a on nikdy nebude naplno vyuzity pri possesion style futbalu. A uz vobec nie pri nakopavani 50 centrov do vapna za zapas. Ale na druhu stranu stale je to nas najlepsi utocnik a jeden z najlepsich zakoncovatelov v lige a ak ziska spat sebavedomie tie goly zabezpeci. Problem je podla mna kreativita vo vytvarani sanci a final balls nanho a problem ze (ked je out aj Pepe) nikto okrem Auby gol dat nevie. Bohuzial sa z Lacy stal podpriemerny zakoncovatel. Pep sa vyjadril ze Arteta je najlepsi v hladani rieseniach na problemy. Tak hadam to tak uskutocni lebo menit znova trenera (ked ani moc nie je za koho) nevidim ako rozumne riesenie
  Diky moc za blog!

  • Kozlik89 (karma: 2774) #1

   Taky mi chvíli trvalo než mi to došlo. Ale ma bohužel pravdu ze Elneny je momentálně při zranění Thomase náš nejlepší záložník. Což vypovídá o naši kvalitě a je to dost smutne, protože i když je u nás nejlepší, ve většině týmů v PL by si v základu těžko kopl. Jinak s článkem souhlasím víceméně, až na Xhaku, ten dle mého nikde uz žádnou díru do světa neudela. Určitě ne v týmech jako AC nebo nedej bože v juve ? tam by se nedostal ani na soupisku..
   A u Hectora uz bohužel taky dost pochybuji. Byval to dobry hrac, ale poslední 2-3 sezony to není ono. Na druhou stranu kdybychom hráli pěkný fotbal a bojovali o LM treba by byly jeho výkony lepsi. On se jen veze s formou týmu

   • Kusuki (karma: 1295) #1

    s Elnenym suhlasim aj ja. Navyse mi pride ako ohromny sympatak. Xhaka ked ku nam prichadzal tak v Gladbachu hral o dost vyssie a mal/ma vrazednu strelu. U nas nestriela uz vobec a tym padom nema velmi co ponuknut okrem nahravok a sem tam prenesenia hry. Je neobratny a velmi pomaly ale myslim ze do AC by sa este vosiel. Gazidis by mohol poslat nejaku ponuku v januari. Rovnako upadol aj Laca a Lucas. Wilian mal najkreativnejsiu sezonu v Chelsea a u nas sa presadil len v prvom zapase. Pri tom hra dost podobnym stylom ako v Chelsea. Saliba je pre mna nevysvetlitelna zalezitost. Ozil, Matteo. Je tu prilis vela problemov… a prilis malo pozitiv. Svetlo nakonci tunela momentalne vidim v co najskorsi navrat Parteya
    Hector je moja srdcovka tak dufam ze sa len vezie lebo posledne dva zapasy boli hrozostrasne. Ale prave typovo sa hodi do stylu Artety a hadam sa zlepsi. Zaciatkom sezony vyzeral ako Hector z pred zranenia a hral naozaj paradne. Preslo par mesiacov a je nas najhorsi hrac a nevie nahrat na 2 metre…a hodit out.

    • Kozlik89 (karma: 2774) #1

     Protože německá liga 5 let zpět byla úplně někde jinde než anglická liga. Která je o level rychlejší. A proto granit nestrili ani neposila žádné pasy pres pul hřiště. Každý ví že to umí a on je tak pomalý nejen pohybem ale i reflexy, že než se stihne otočit rozhlednout se a naprahnout ke střele nebo přihrávce tak ho dostoupi soupeř a je v prdeli, pak přijde o míč a je z toho průser. A pro bránění je taky naprosto nepoužitelný kvůli výše zmiňovaným problémům s rychlostí. Nechapu ze to nikdo z trenérů nevidí. Ten by měl jít zpět do německá do nějakého tymu co bojuje o Evropu a tam bude spoko.

   • Salieri (karma: 76) #1

    Kluci sorry když jsem do psal vubec mi nedoslo ze MO je samozrejme v prvni rade slavnejsi Mesut. Lepsi by bylo ME kdyz uz 😀 – pokud cte nekdo s admin pravy prosim o upravu

    Co se tyce Aubu ja ho miluju. Ale nejsem si 100% jisty ze styl co chceme podle me hrat je pro nej. On je TopTopTop na counter attack a nabehovy styl fotbalu ale ne na possesion a pressing ale je to muj nazor.

    Prodat ho za fakt slusny penize a nakoupit 2 hrace do systemu by mi proste davalo smysl

  • Kusuki (karma: 1295) #1

   Hlavne z dovodu ze ta konkurencia je miziva. ale odbeha toho ovela viac ako Ceballos. podrzi loptu rovnako dobre (ak nie lepsie). Ceballos je technickejsi a o cosi kreativnejsi ale tuto sezonu casto straca zbytocne lopty a nehra tak dobre ako predtym. Elneny je navyse silovejsi a o dost platnejsi do defenzivy. Idealny hrac na lavicku. V nasej zalohe hrac zakladu

   • jakub (karma: 12566) #1

    S běháním souhlasím, Ceballos hodně ztrácí s tím taky souhlasím, silnější asi také, platnější do defenzívy, tam si nejsem úplně jistý. Čistě v PL má 6 zápasů a 540 minut, Ceballos 11 zápasů 693 minut , Elneny má 1 faul a 1 žlutou kartu a 8 obdržených branek, Ceballos má 8 faulů 1 žlutou a 9 obdržených branek, Ceballos má 1 asistenci a 2 big chances created, Elneny 0 , Elneny 12 interceptions, Ceballos 15, Elneny Tackles 3, Ceballos 17, Elneny successful Tackles 2, Ceballos 10, odkopy Elneny 6, Ceballos 5, vyhrané hlavičky Elneny 2, Ceballos 3. Úspěšnost přihrávek Elneny 94,4% Ceballos 86,8% ale Elneny 359 přihrávek 79 dopředu 51 dozadu , Ceballos 553 celkově 152 dopředu a 62 dozadu. Podle těch čísel bych byl rád kdyby Ceballos dostal víc prostoru na hřišti, protože podle mě má co nabídnout. Do některých zápasů je určitě Elneny dobrá volba, ale hraje strašně na jistotu.

     • jakub (karma: 12566) #1

      Ceballos je strašně zajímavej hráč, trochu problém u něj je, že sice jde do každého souboje, ale relativně dost z nich prohraje a soupeř jde dál, také docela dost fauluje, na druhou stranu pokud by za ním byl, dejme tomu Partey a dva agresivní stopeři asi by to nebyl problém. Mě se na Ceballosovi některé věci hodně líbí, on dokáže jedním dotykem změnit ten obraz hry, patičkou nebo jakkoli, to třeba Xhaka neumí, Xhaka má vlastně jen tu svojí pasovou hru a fyzickou hru, nějaká super technika to od něj člověk nevidí a Ceballos tohle zvládá, je schopen driblovat, jeho nedostatkem je střelba a nepřesnosti, taky nekonzistence a občas jeho horká hlava. Ale stále si myslím, že je to lepší hráč než Elneny, minimálně komplexnější.

      |
  • Leesek (karma: 885) #1

   Přesně, Dani je mnohem lepší záložník, kreativitou, vision, odebíráním míčů. Má více ztrát, ale dle mě je to dané tím, že se snaží přejít přes 1-3 hráče a logicky tím ztrácí, ono co mu zbývá, když na něj zbylých 9 hráčů kouká + plus není tak vytěžovaný, kdyby dostal 3 celý zápasy v řadě v EPL, tak bude předvádět velmi kvalitní výkony. Elneny je dle mě běhaví typ bez fotbalového myšlení, kterému se zřídka povede průniková přihrávka. Kdyby se častěji snažil přejít přes soupeře, bude mít více ztrát než Ceballos.

 3. tron (karma: 3197) #1

  Rekl bych tak padesaty (mozna ze uz jich bylo jeste vice) prezentovany nazor na zdejsich strankach za posledni 3-4 roky na vyvoj,aktualni stav a cesty napravy v nasem klubu.V podstate se da popsat spousty stranek a clanku o tom vsem co se stalo, deje a nedeje,ale zaroven na to staci par jednoduchych veticek.Hracsky kadr nema na to aby bojoval o TOP6 (o titulu ani nemluve),z nej ma na nejvyssi uroven +/- 5-6 hracu,potom mame velmi pocetnou skupinu jmen ktera by se upichla i v tymech bojujicich okolo 10.mista ,to vse nasledovano ne nevyznamnou sbirkou jmen ktere uz davno v EPL (a samozrejme i AFC) nemaji co nabidnout.Bokem stoji mnozina mladych nadeji ,ktere nepravidelne vykony osciluji mezi temito tremi stupni a nikdo z nich zatim nezaparkoval v te sve vyvolene urovni.Nase snaha pripomina usili postavit novou stavbu na drahe ,lukrativni parcele ,ale pouzit pritom nejaky obecny projekt (navic z budovy urcene k uplne jinym ucelum) a co je horsi k tomu casto vyuzivame zastarale materialy ,pripadne jenom ty veci ktere se nekde nachazi ve sleve,akci apod.Pokud tohle vse majitel,nejvyssi managment a ani realizacni nezmeni ,tak se proste hezke moderni,reprezentativni a vysoce fukcni budovy v zadnem pripade nedockame a cim dele v tomto budeme pokracovat tim delsi a tezsi bude cesta zpet na vysluni.

 4. spirki (karma: 2077) #1

  Největší problém je, nekoncepce. Tahle nekoncepce, zde je už od posledních let Arsena. Kdy Arsenal nenakupoval koncepčně, ale z hlediska cen. I proto mě neuvěřitelně rozčílil rozhovor Edua pro BBC. Ukazuje to jak slabé vedení máme. A pro mě tento chlap skončil. I kdyby chtěl chránit tým, tak tohle nemůže říct, protože žádný fans není idiot, aby mu sežral tyhle nesmysly. Silný kádr rozhodně nemáme a dokud někdo nebouchne do stolu a nezačne radikální řez kádru, tak o LM stále budou bojovat jen kecama před seozonou. Arteta v rámci své nezkušenosti nemá dostatečnou odvahu, udělat radikální rozhodnutí v rámci nasazování hráčů. Na jeho obranu nemá moc z čeho vybírat. Moc lidí si to maluje tím, že když nastoupí Smith Rowe najednou bude líp. To je samozřejmě nesmysl. Naši mladíci vyjma snad Saky nemají dostatečnou kvalitu, aby nám z tohoto pomohli ven. Opět špatná práce. Nemáme super talenty a přesto je držíme v klubu, když by měli sbírat zkušenosti na hostováních. Opět špatný výběr hostování, nekoncepce v práci s mládeží. Na sílu je pak se snažíme dostat do týmu, i přes to, že na to nemají (viz.Willock, Nketiah,…) Ještě vážnější problém jsou hráči tzv. mrtvé dřevo, kteří zde nemají roky co dělat. Příklad je XHaka, který nenaplnil potenciál . Stále zde ale je a patří k základu. Je jasné, že Artetova vize nefunguje a asi ani nemůže, chyb dělá hromady, ale na druhou stranu není kde brát. Problém Arsenalu je SLABOŠSTVÍ A NEKONCEPCE. Řešení vidím jedině v angažování silného sportovního ředitele s jasnou vizí s nebojácností. Edu rychle pryč.

  • marek (karma: 88) #1

   To asi nebude jen o sportovním řediteli a trenérovi. Edu těmito slovy podle mě jen obhajuje svou práci, určitě by neřekl , že majiteli je pozice klubu u riti a ze ma Arsenal jako další klub ze kterého chce získat jen peníze bez ohledu na výsledky. Čili koho chleba jis toho píseň zpívej. Sejkove, Abramovic apod chtěli a asi i porad chtějí výsledky, byli schopni vykopnout manažera pro neúčast v LM. U nás? Jak vidíš nic takového se neděje.

   • spirki (karma: 2077) #1

    Opět se budu opakovat, ale majitele tady nejsou od toho, aby do toho sypali peníze. Když Kronke přicházel všichni kvitovali, že nebude Arsenal jeho hračka a promění se v CHelsea, Man CIty apod. Tenhle humus je chyba těch kteří byli určeni k tomu, aby hospodařili s firmou AFC. Stačí se podívat, kolik Arsenal prodal hráčů za odpovídající či vyšší cenu a můžeme vidět, proč jsme tam kde jsme. Nezastávám se Kronke entertaiment, ale on nezpůsobil tuto situaci. Fotbalové kluby fungují ve většině se svým kapitálem, který točí až na pár hraček a klubů, kterým jsou dluhy u zadnice.

    • marek (karma: 88) #1

     Nejde o sypani peněz do klubu ale se spokojenosti majitele s postavením klubu na fotbalové scéně, ovšem Kroenkemu to asi moc nevadí kde jsme už několik let. Nebo možná ano, ale nějaké zásadní zlepšení videt není. I když vedení se mění dost často porad je to z blata do louže. Proc to před lety slo a ted najednou ne? Jak se mění fotbal samotný tak se mění i nároky na ty, kteří jej řídí a my jsme asi zaspali dobu, jine vysvětlení me nenapadá

  • Salieri (karma: 76) #1

   Je pocet hracu na dve 11 mame ale porad za me je problem v tom ze to nema hlavu a patu. Ty hraci se nehodi do urcitych modernich systemu a je potreba nakopat vsechny doprdele a postupne je zacit prodavat. Ano bude to tezke, obavam se ze hodne z nich odejde az s koncem smlouvy – to budeme zase vsichni nadavat ale je to tak.

   Kdyz nakupujes podle kriterie cena a jeste casto panic buy, tak to musi takto skoncit. Proto si myslim, ze vymena trenera je kratkodoba at dela chyby a to dost hrozny. Je potreba to zacit koncepcne budovat a to je to co ja vidim za tim co se ted deje – bude to trvat ale ja fandim. V duchu nadavam ale navenek budu vzdycky fandit

 5. Rhys_Callum (karma: 300) #1

  Díky za článek/názor. S většinou bych řekl souhlasím. Sám momentálně vnímám jako největší problém Arsenalu posledních let chování na přestupovém trhu, ať už nákupy nebo prodeje (spíš neprodeje) a taky podepisování hráčů (resp. nepodepisování). Jak psal někdo výše v klubu něco smrdí resp je tam něco špatně. A nemyslím tím teď pozici majitele, na toho nemá cenu nadávat, protože to se nezmění. A nemyslím tím pozizi trenéra, protože ten může pracovat jen s tím co má. Evidentně probíhal zákulisní souboj o moc a ty pletichy se negativně podepsaly na chodu klubu. Díky nesmyslným nákupům( Pepe) a podpisům (Willian, Cedric, Mari a bohužel i Auba). Neschopnosti prodávat (Bellerin, Mustafi, Xhaka, Elneny, atd.). Máme nabobtnaný kádr otrávených a laxních hráčů. V jednotlivých případech by to nebyl problém, ale když se bavíme o tom, že půlka týmu by neměla v týmu být tak je to sakra problém.

 6. Igor (karma: 3186) #1

  Uprimne, Arsenal smeruje ku dnu uz dlsiu dobu. Fandim od 1996 a od 2006 to s nami ide dole vodou, najprv to zacalo kvoli vystavbe ni eho stadiona a s tym suvisiacou financnou situaciou a predajom najlepsich hracou. Ale aj vtedy sme mali jasnu taktiku a hraci vedeli co maju hrat. Neskor sa ale aj to dokurvilo a uz ani starnuci AW si s tym nevedel velmi dobre poradit. Potom sa urobili 2 obrovske chyby, a to, ze sa podpisal MO a nechali odist AS do MU namiesto do MC za prachy. A ked odisiel AW, tak uz nikto v klube nevedel co ma a hlavne ako hrat. Uz na konci AW sa kupovali hraci, ktori k nam nepasovali a zial, az na par, sa to robi doteraz, pretoze namiesto toho aby sme si priplatili, napr. za Zahu, tak sme kupili predrazeneho Pepeho, z ktoreho zatial nemame nic, namiesto Grealisha mame nevyrovnaneho DC a tak dalej. A tak ako sa pise v clanku, tito hraci nefunguju v jednom celku a ide to snami do sraciek, ale co je este horsi, ze tito hraci vyzeraju pocas zapasu, ze im to ani velmi nevadi a to je najsmutnejsie na dnesnom Arsenale.

 7. AFC London (karma: 7) #1

  Nemáme zálohu a v útoku hrajú hráči čo sú bez formy a niektorí na to nemajú už …a Saliba mi je tiež záhada riadna ….V zálohe toľko krát mohol dostať šancu ESR alebo Ezee … Özil to je za mňa jasná voľba a bohužiaľ chlapa odstavili a nikto stále nevieme prečo ….miesto týchto hráčov hraju polená ako Xhaka Ceballos a nás najlepši záložník súčastnosti Elneny …a bez formy už rok hrajúci Willock ktorý mal byť dávno na hosťovaní ….čo k tomu dodať …toto ide jasne na hlavu Artety pretože možnosti má ako v zálohe tak v útoku akurát že stále hráme s tou istou zostavou a strácame body a Arteta stále nereaguje ? takže sa mňa jasná chýba neskúseného Artetu …

  • jakub (karma: 12566) #1

   Proč tam máš Willocka? V Premier League má 2 zápasy a 146 minut na hřišti , je odehráno 12 zápasů v lize. Potom nastupuje v Evropské lize, kde má 3 branky a 3 asistence v pěti zápasech, proč by jsi ho posílal na hostování? Kdo by ti tam hrál, místo na soupisce nezabírá, vlastně naopak v Evropské lize musíš mít hráče na soupisce které klub vychoval. Ano není to nejlepší hráč v mužstvu, ale pro základní zápasy v pohárech je to velmi dobrá volba.

    • jakub (karma: 12566) #1

     3 branky a 3 asistence od záložníka, v pěti zápasech, nemastné neslané? Nevím kdo je Ezze, tipnu si, že myslíš Miguela Azeeze, kterému bylo v září 18 let, musím se přiznat, že jsem také zvědavý na tohoto hráče, ale stále je hodně mladý a nemáš, žádnou jistotu, že už na ten dospělý fotbal má, Smith-Rowe je jiná pozice. V PL základ nehraje, hrál 57 minut proti Leedsu a 90 minut proti Wolves a překvapivě vyhrál 11 soubojů ze 14 celkově, docela dobře vyhrával hlavičky. Willock má malý plat, je to odchovanec, 21 let, všechno má teprve před sebou, nezabírá ti místo na soupisce a překvapivě se pomalu zlepšuje, je otázka, jestli má na to aby jednou hrál stabilně základ v našem klubu, ale letošní sezónu zatím nemá špatnou.

 8. carl (karma: 2) #1

  Ahoj.pisu zde poprvé ale za 20 let co fandím gunners máme rozhodně nejslabší zálohu co jsem kdy viděl. Jack,Aaron.Rosa.Cazorla.wallcott.Ljunberg.HlebnaAaronSong.Cesc. ti všichni byli o parnik jinde než tito naši,,borci,,a dokázali dělat super servis utocnikum.hrajeme systémem ala barcelona ale nemáme na to hrace .kvalitativně Xavi a Iniesta byli vždy jinde a proti bloku se dokázali prosadit technikou. Vybrat trenéra který se to naučil od člověka co prošel barcelonou byla nejvetsi chyba co se jen mohla stát.Jsem určitě zaujatý protože tento styl fotbalu se mi nevyslovne hnusi a říkám tomu uspavani hadu.ztratili jsme svoji dna .to je prestrilet soupere na góly ne na procento drzeni míče a milion přihrávek o ničem… toť vše pic .

 9. killerhammer (karma: 4231) #1

  Chválim za blog. Je tam veľa vecí s ktorými sa stotožňujem aj ja.
  Určite ale nesúhlasím s pár vecami:
  1. Willian – nemal sa vôbec kupovať Brazilec v takomto veku.
  Aj keby teraz hral dobre, malo by to malý zmysel, lebo na jeho pozícii potrebujeme rozohrávať mladé talenty ako Pepe alebo Nelson.
  Ale Willian dokonca hrá veľmi slabo, Arteta ho stále preferuje, takže ten zlý efekt na náš klub sa ešte násobí.
  2. Bellerin – má obrovské nedostatky pri bránení, takže nemôže hrávať RB. Ak si spomínate, Bellerin sem pôvodne prišiel ako pravé krídlo, to Wenger ho prerobil na obrancu ale tie defenzívne návyky on nemá. V podstate tu prežil celú kariéru, najlepšie futbalové roky a nikam sa výkonnostne neposunul, roky len stagnuje – odchod by pomohol nám aj jemu.
  Ak by tu mal zostať, tak nech sa skúsi vrátiť na pravé krídlo.
  3. Auba – keď bude fungovať záloha budú zasa góly, som o tom presvedčený.
  4. (Opomeniem Parteya, ktorý kvôli zraneniu sa ešte nemohol ukázať) Elneny po návrate z hosťovania z Turecka je náš najlepší záložník !!! Toto je presne dôkaz v akej prdeli je naša záloha 😉 A klub musí začať konať.
  Uzavriem to, písal som už viackrát, mám problém s majiteľom, nie kvôli peniazom (lebo tie on nakoniec vždy nejaké z klubu uvoľní, Pepe nebol lacný, Partey nebol lacný atď), mám problém s majiteľom lebo roky nevie nájsť do vedenia klubu správne osobnosti, ktoré by nás niekam posunuli (koncepčné nákupy a predaje hráčov napr. – však to je katastrofa)
  Mám problém s Edu-om – príde mi, že je neskúsený menežér, tára do médií nezmysly a ťahá sem starých Brazilcov (prepáč mi Martinelli, Ty ešte budeš žiariť ! 😉 ).
  K Artetovi poviem len, že ak sa majiteľ rozhodol o ňom ako o dlhodobom projekte, nemám s tým problém.
  Ale, ak si chce Arteta zachrániť job alebo vybudovať nejakú reputáciu, musí začať s rekonštrukciou kádra a najlepšie už túto zimu. Musíme vidieť odchody, ja viem, veľa hráčov odíde až v lete, lebo im vypršia zmluvy, teraz sú nepredajní.
  Ale potrebujeme vidieť nejaký impulz aj smerom k nám fans, že tú situáciu v klube začína niekto riešiť.
  Lebo tento prístup, že pracujem s tým čo mám nikam nevedie a len sa točíme v bludnom kruhu, sezónu za sezónou.

 10. Kikinho (karma: 33) #1

  Ja stale tvrdím ze mame strasne pomalí káder. Prichidom Gabriel sme získali konecne rychleho stopera. Kraje su ok. Záloha katastrofa. Porovnajte si zalohu našu a napr. Leicestru alebo Vili. Sme proti nim ako slimaci. Okrem Thomasa vsetko choduaci zaloznici preto nikto nevyveze loptu ako napr. Rosa, Santi, Wilsher, Graelish… A tam vnika problem. V dnesnom pretaktizovanom futbale sa musis presadit prez hraca alebo celu zónu aby si vytvoril precislenie a otvoril priestor pre utociac krídla. Pekne je to vydiet na Sakovi ked ako jediný toto dokáže, co to urobi z obranou súpera. Hned pride aj nabeho Tierniho a je s toho aspon center. Bohužiaľ Mo, GX, aj DC su chodiace múmie. A co sa tyka nasho kapitána. Ja by som ho posla do U 21 aby sa spamatal v akom klube a z akou zmluvou hra. Niekto kritizuje Lacu ale on pre to muzstvo spravy tolko spinavej roboty ze Auba to neurobi za celu karieru. Viem on je strelec ale utocnik musi aspon podržať loptu v predu ale on nema ani zauje. OGje top klasa v tomto a strasna chyba bola ho pustiť preč. A co sa txka mladikov, neznamena ze su ✨ v EL ze aj v PL budu momentalne tiež,vid willock

 11. waldenmedis11 (karma: 508) #1

  Arteta je v (nazvime to taktika/ podobne ako Bielsa s Leedsom,hrá si svoje a neprináša to zatiaľ ovocie,v Mikelovi problém nie je,ale tí hráči podaktorý mám z nich pocit že v hlavách majú pekne nas.até a celý zápas len tú hlavu vyvažujú aby nespadli-psychika celého Premierleagového výberu je na bode 0 možno ide aj do mísusu a neviem kto s tým niečo spraví,Hráči ako Auba a Ceballos od ktorých sa čaká viac by mali nasiaknuť víťaznú mentalitu z EL a budú hrať lepšie,Willian,Xhaka,Holding a Laca sú pre mňa mrtvy mali by čo naskor odísť…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.