Blog: Kdo je Carl Jenkinson ??

Blog čtenářů…..

Hodně fanoušků se ptá, proč Arséne Wenger podepsal Carla Jenkinsona? „Potřebujeme přeci zkušeného stopera.“ „Radši bych podepsal Cahilla nebo Sambu.“ „Další mladík, který bude možná za 5 let stoperem v A-týmu.“ Rád těmto lidem oponuji. Myslím, že Carl bude v sezóně 2011/2012 důležitou součástí A-týmu. Ptáte se mě proč? Jednoduché. Carl má několik předností, které já bych rád vyzdvihl.

__M-          Univerzálnost. Dokáže zahrát na kterémkoliv postu. Je to sice pravák, ale i to mu nedělá problém zahrát i na levém obránci, kde to má přes nohu. Doporučuji zkouknout video na youtube.com. Carl Jenkinson vs Notts County.

__M-          Na anglického obránce dobrá technika, kterou může určitě ještě zlepšovat. Je mu teprve devatenáct let.

__M-          Postava. Má dvě velké přednosti, se kterými se jen tak někdo nenarodí. Výška + rychlost. Carl měří 185 centimetrů a má neuvěřitelnou rychlost, ale abych jen nechválil, tak mi tu chybí jistá výbušnost. Tu však může zlepšit.

__M-      Srdce pro Arsenal.

Myslíte si, že to nejsou dostatečné schopnosti na hráče Arsenalu? Věřte nebo ne, ale o služby Carla se zajímal i Manchester United. A to v roce 2009, kdy se měl přesunout za 500 000 liber do Manchesteru a to v pouhých sedmnácti letech.

Proč ho tedy Wenger kupoval? Dle mého názoru je Carl kvalitnější náhrada za Sagnu než Eboué na pravém obránci a troufám si i říct, že možná kvalitnější hráč na levém obránci než je Gibbs a Traoré. Jen potřebuje získat zkušenosti a sžít se s týmem. Na postu stopera to nemá už tak lehké, ale přesto bych mu věřil a řadil ho jako čtvrtého stopera za Vermaelena, Koscielnýho a Djouroua. Tak Carle reklamu máš a teď ukaž co v tobě je!

Spica1