Blog: Klid v poslední den přestupového okna + Ceballos zůstává

Krásný pátek. Dnes je den uzávěrky přestupového období. Možná dnes budeme na trhu s přestupy příjemně překvapeni, ale je to docela nepravděpodobné. Je těžké přijímat to, co přináší dnešek, stále více bizarní spekulace.

Možná během dneška od 7:00 do 23:00 vyvstanou různé spekulace, ale není možné celý den sledovat tyto senzace a čekat, až Arsenal oznámí značně ohromující podepsání hostování Cedrica Soarese a případné odchody našich dvou mladých hráčů na hostování.

Nemyslím si, že bychom svoji pozornost soustředili na přestupy tak, jako by tomu mohlo být za jiných okolností. Mám podezření, že kdyby s námi byl Unai Emery, pro nové tváře by bylo mnohem více potlesku, než je právě nyní. Skutečnost, že přišel Mikel Arteta a pracuje s hráči kolektivně a individuálně lépe, utlumilo výzvu k nutnosti někoho přivést.

Před několika týdny jste smutně ale s nadšením přikývli plánu, poslat 80 % týmu jednosměrně pryč. Teď je to jiné. To neznamená, že stále nemáme problémy, a že tuto skupinu hráčů nelze zlepšit na přestupovém trhu, ale připadne mi to, jako by většina lidí připustila, že práce, kterou tam musíme udělat, musí být udělána řádně a že v lednu je obtížné toto uskutečnit.

Nyní je otázka, kdo to bude dělat na výkonné úrovni a jak? Ale to je na jinou debatu. Použili jsme knihu kontaktů Raula Sanllehiho, abychom tento měsíc přivedli hráče na hostování a očekává se, že tato kniha přinese dalšího (Soarese) před uzavřením okna dnes večer. Možná se takto vypořádáme s obtížným přestupovým oknem v lednu, který zaplní mezery v našem týmu, ale doufejme, že hráči, kteří přijdou v létě budou identifikování strategičtějším dlouhodobým procesem.

Mezitím se zdá, že Dani Ceballos zůstane do konce sezóny, přestože má v úmyslu odejít tento měsíc z Arsenalu, aby si zajistil dostatek herního času před Eurem 2020. Jeho kouzlo z Realu Madrid opravdu neodešlo a doufají v jeho opětovný start. Zářil proti Burnley a téměř okamžitě se objevily příběhy a otázky o Arsenalu, který uzavřel dohodu. Říkat, že tento druh přednášky byl předčasný, je trochu podhodnocené.

Zpět na konec ledna. Nevím, zda by za něj mnoho lidí uvažovalo zaplatit. Na zmírnění, jako všichni ostatní, se zdá být nespravedlivé posuzovat jeho úroveň během éry Emeryho. Všechno a všichni se zdáli být hrozní a bylo obtížné provést řádné posouzení. Arteta dal každému čistý štít a jeho slova byla pravdou. Svědky mohou být Granit Xhaka a Shkodran Mustafi.

Měl také zlé zranění hamstringu, které ho na několik měsíců vyřadilo. Také na pár prvních týdnů s Artetou, protože byl v Madridu a rehabilitoval. Vím, že teplejší počasí pomáhá v rehabilitaci, ale je trochu divné, že by hráč nechtěl být u toho, když tým přebírá nový trenér. Každopádně je zase trochu fit a Arteta má štěstí, že ho bude mít v týmu. Jsem si tím jistý. Co se týče Ceballose, nikdy zde nebyly růžové vyhlídky.

Více než jednou se zmínil o své potřebě se plně přizpůsobit a soutěžit o místo v sestavě. V pondělí vypadal jako hráč, který v tomto ohledu pracuje. Je očividně klidný na míči, ale vypadalo to zdlouhavě a mimo tempo. Arteta mi připadá jako někdo, kdo nedá šanci někomu, kdo neodvedl práci na tréninku, nebo kdo neudělal něco navíc, aby se ujistil, že jste na správné úrovni.

Bude zajímavé sledovat, jak moc uvidíme od hráče Realu Madrid od teď do konce sezóny. Výběr Joe Willocka pro zápas proti Bournemouthu byl do značné míry případ, kdy manažer vložil svou víru do hráče, který tu bude i příští sezónu. Bylo by hezké, aby mohl přispět do toho, co zbývá, protože je tu ještě spousta věcí, pro které hrát.

Je 10:30 a Arsenal stále nikoho nepodepsal.

/arseblog.com/