Blog: Možné řešení situace na levém kraji obrany

Blog Waltera Broeckxe

Je to vlastně velmi jednoduché, v Thomasi Vermaelenovi máme aktuálně levého obránce belgického národního týmu. Protože pocházím z Belgie sledoval jsem Belgický národní tým při několika příležitostech. Byť jen jedním okem, protože se mi opravdu nelíbí způsob, jakým tým hraje v posledních desetiletích.Obvykle jsem se díval se strachem v srdci, že Vermaelen může přijít k úrazu. A to se skutečně stalo v minulé sezóně. A to byl důvod, proč jsme o něj přišli celou sezónu.

Ale ve Vermaelenovi máme potencionálního a zkušeného levého obránce v našem týmu. I přesto, že to není jeho oblíbená pozice. Raději hraje ve středu obrany, ale jako dobrý kapitán dělá to, co je potřeba dělat. On je kapitán týmu Belgie a tato práce jej k tomu zavazuje stejně jako všechno co dělá: s velmi zodpovědným přístupem.

Musím přiznat, že si jej cením více jako středního obránce. Ale on nikdy nezklame, když hraje kdekoli. Přihrajte mu do šance a on vás nezklame. Také za Ajax hrál na levém obránci více než při jedné příležitosti.

Lidé Vermaelenovi příliš nevěřili, když poprvé přišel do Arsenalu, protože nebyl dost vysoký na středního obránce. Na levé obraně to nebude tak důležité. A kromě toho víme, že má dobrý výskok. Bude lepší v obraně ve vzduchu ve srovnání s Clichym a to by nám mohlo pomoci v budoucnu, jak jsme mohli vidět při několika příležitostech, že soupeř hrál cíleně přes Clichyho vysoké míče. Když tam bude hrát Vermaelen nebude to tak snadné, porazit jej ve vzduchu.

Ale díra, která zůstane po Vermaelenovi ve středu obrany by měla být vyplněna. A tuto mezeru můžeme zaplnit, když se podíváme na jednoho z jeho bývalých parťáků v Ajaxu a v národním týmu Belgie.A pokud si myslíme, že Vermaelen je univerzální hráč, totéž lze říci o Vertonghenovi. A ten je ještě pružnější ve svých pozicích. Je stejně jako Vermaelen levák a to by bylo velmi důležité pro rovnováhu týmu v naší obraně.

Vertonghen obvykle hraje ve středu obrany Ajaxu a v národním týmu Belgie. Ale také on hrál na levém kraji obrany během své kariéry v Ajaxu i za Belgii, když byl Vermaelen zraněn. Ale musím říct, že si myslím, že Vermaelen, je lepší levý obránce. A navíc také hrál jako defenzivní záložník za Ajax i Belgii.

Ve skutečnosti, pokud mi paměť ještě slouží hrál v záloze, když Belgický olympijský tým hrál v roce 2008 na olympijských hrách v Číně. A on byl jeden z jejich nejlepších hráčů a byl jedním z důvodů proč Belgie skončila na nečekaně vysokém 4 místě na tomto turnaji.

Vertonghen, je vyšší než Vermaelen s výškou 1,89 m. Takže není důvod říkat něco dalšího pro ty, kteří mají potřebu stále naříkat. Je také vůdce a někdo, kdo udělá cokoli, aby potěšil fanoušky. Včetně urážení soupeřů a jejich fanoušků po vítězství. Je škoda, že si to Jan nedokáže odpustit.

Vermaelen a Vertonghen hráli společně v Ajaxu před několika lety a díky tomu, že Vermaelen je o dva roky starší, byl to on kdo pomohl Vertonghenovi v jeho prvních letech v Ajaxu. Od té doby jsou velmi blízcí přátelé. Vím, že Vertonghen by rád přestoupil do Arsenalu, ale není to jen na hráči, aby uskutečnil takové rozhodnutí. Ajax ho nepustí do Arsenalu, pokud za něj mohou od jiného týmu získat více peněz.

Takže bych chtěl říci Wengerovi: „Pokud chcete utratit nějaké peníze, jsem si jistý, že na Vertonghena by nebyly zbytečně vyhozené.“

Ale může se stát, že Wenger vidí něco, co se mu na Vertonghenovi nelíbí. Nebo ví, proč se Vertonghen nehodí pro naši hru. Ale je velmi dobrý pro technické stránce, vysoký střední obránce, silný ve vzduchu, někdo, kdo se bude vrhat do střel v případě potřeby. (Zní to, jako bych jeho zástupce). Dobře, mám ho rád a poté, co jsem viděl, jak se Vermaelen vypořádal s PL opravdu věřím, že Vertonghen může být velmi dobrým přestupovým cílem Arsenalu.

Ale na konec, kdo jsem abych říkal, koho máme koupit, nebo jak bychom měli vyřešit všechny problémy, které máme? Nechám to na lidech, kteří vědí jak je vyřešit. Já jen budu nadále podporovat tým na hřišti. Ať už bude hrát levého obránce kdokoli.

/untoldarsenal.com/