Blog: Není vyhráno

Blog od Pirese….

Zdravím všechny fans,

Rád bych tímto krátkým počtením požádal a také chtěl zároveň poprosit, aby všichni kanonýři zahnali všechny naděje na trofeje někde do pozadí svého myšlení, abychom nakonec nebyli zklamaní, protože na oslavy je skutečně brzy a po pár kolech těžko hodnotit (takový pocit mám, když čtu diskuze po vyhraných zápasech). To že naše mužstvo vstoupilo do sezóny výborně a zároveň bylo solidně konsolidováno o tom nemůže být pochyb. Důvody, které mě k tomu, že není vyhráno jsou následující.

  1. Lehčí los – na začátku sezóny jsme kromě Totenhamu neměli žádného těžkého soupeře. Až budeme porážet Blues a Manu tak směle můžeme jít za titulem. Zároveň jsem, ale rád, že vozíme body ze hřišť, kde to v minulosti rozhodně nebylo pravidlem.
  2. Rotace hráčů – skoro všechny pozice máme zdvojené, což je super, navíc náhrady jsou více než plnohodnotné, ale mám trochu strach, že hráč nedokáže odehrát 50 utkání za rok, aniž by se zranil případně, aby vydržel fyzicky náročný fotbal bez výpadku formy.  Wenger je znám tím (aspoň podle mě, že moc nerotuje), tak doufám, že naše hvězdy budou mít z čeho brát, až se bude lámat chleba.
  3. Absence 2. kvalitního hrotového útočníka. Při vší úctě k Bendnerovi nemáme dostatečnou náhradu za Girouda. Někdo mi bude namítat, že tam může hrát Walcot nebo Podolski, ale podle mě je jejích pozice na křídlech. Doufam, že bude v lednu přiveden nový hrot anebo Wenger bude více rotovat s Giroudem, čemuž vůbec nevěřím.

PS:Premier league je totiž maratón, nikoliv sprinterský závod.

/Pires/