„B“LOG: Nové dresy Adidas – jak asi budou vypadat?

Ahoj všem, hlásím se o slovo. Již nějaký čas jsem nic nepsal ani nepřekládal a asi stejně jako vy čekám na 17.6. Volnou chvíli si zpestřuji čtením, spekulacemi a sledováním jiných zahraničních soutěží, které se již rozběhly. Oblíbenou kratochvílí se mi pak stává (tedy v tom období, kdy to můžeme očekávat), vyhlížení nové sady dresů a sledování uniklých (či vymyšlených) designů, jak že by asi mohla nová sada vypadat?

Pro ty z vás, kdo tohle moc nesledují jen připomenu: Sada domácích dresů má životnost na konci tohoto roku (19/20). Proto můžete sledovat započaté výprodeje v Arsenal Store. Stejně jsou na tom žluté venkovní dresy připomínající devadesátá léta v historii klubu i tmavě modré dresy užívané zejména v pohárech.

Zatímco třetí sada přichází zpravidla později, první a druhou sadu můžeme očekávat před startem soutěže 20/21. Čím je toto datum blíže, tím více vyplouvá na povrch skutečný design dresů a nutno podotknout, že domněnky nejsou nikdy daleko od pravdy.

Domácí sada dresů pro soutěžní rok 20/21 se zdá být více méně jasná. Zde čerpáme z uniklých informací a obrázků od vývojářů hry PES, potažmo z uniklých fotografií. Předpokládá se, že tento design se nebude v mnohém lišit a je de-facto konečný, jediné, kde mohou být určité nuance jsou šortky a ponožky.

Lacazette z PES, uniklé fotografie
Lacazette z PES

Více si můžete prohlédnout na tomto odkazu:

https://www.footyheadlines.com/2019/08/arsenal-20-21-home-kit.html

Ve venkovní sadě se nabízí více prostoru pro představivost. Dle vývojářů z PES by měla být druhá sada bílá s kaštanovými doplňky. A vypadá to, že také pravděpodobně bude. Tato varianta se ostatně objevuje nejvíce v různých obměnách. Nečekejme ovšem žádnou divočinu. Bude to zřejmě usedlý a obyčejný styl dresu.

Xhaka v druhém dresu v PES

Třetí sada, tak to je panečku úplně jiná káva. Jestli se grafici, kteří tvoří různé návrhy drží v prvních dvou případech při zemi a vychází z informací, které jsou k dostání, tady si mohou dovolit povolit kreativitě uzdu. Proto jsou zde hodně odvážné a roztodivné návrhy, které si pohrávají jak s barvami, tak s designy. Jaké budou? Těžko říct. Nejvíce se objevuje varianta tmavých dresů, které dávají smysl v rozložení barevnosti první a druhé sady, s neonovými barvami, z kterých jsou doplňky dresu. Ovšem nereálné v tomto případě není nic. Otázkou zůstává: „Budeme je potřebovat?“

„Možné“ varianty třetích dresů

Jak se vám líbí? Těšíte se? Taky hledáte různé varianty a spekulace a pak jste zklamaní, nebo naopak šťastní? Já to mám tak napůl. Těším se, zároveň patřím k těm, kteří jsou rádi originální. Proto se mi třeba líbí současná „retro“ žlutá venkovní sada. Naopak bývám zklamaný, když nejsou dresy ničím zvláštní a na hřištích vídám stejné dresy, stejné značky, jen v jiné barvě.

Už jen 5 dní, tak to už snad vydržíme. COYG!

OuTu