Blog: OTÁZKA HÉCTOR BELLERÍN

Pamatuju si, že někdy ke konci působení Emeryho u nás jsem prohlásil, že Ainsley Maitland-Niles v Arsenalu nemá budoucnost a měl by být odejit na hostovaní či dokonce být prodán. Moje představa byla, že přijde nějaký ostřílený, vyrovnaný bek z ligy jako backup za Hectora.  Nicméně to co AMN prozatím opakovaně předvádí pod Artetou s tím musí panovat všeobecná spokojenost, jeho nová taktická role kdy pokrývá i střed hřiště a zapojuje se do rozehrávky mu sedne a hlavně je ideální pro momentální taktický plán celého týmu.

Nic to nemění na tom, že jeho dosavadní působení bylo naplněno spoustou nevyrovnanosti a psychické lability, proto mi začala docházet trpělivost a začal jsem ho zařazovat do skupiny anglických hráčů, kteří z jistých podobných důvodů nikdy nenaplnili svůj top class potenciál, který je v Arsenalu vyžadován, jakož to Iwobi, Walcott, Wilshere, Gibbs apod. Snad se mu podaří uspět lépe a to třeba i na své přirozené pozici. A tu si zrovna ještě dovolím zmínit. V téhle formě, nedostatku a zranění středních záložníku a naopak neformě Guendouziho nastává možná ideální čas kdy by se mohl uplatnit ve středové dvojici nebo trojici.

To by, ale Hector Bellerin musel být tím Hectorem Bellerinem, jakým si celý fotbalový svět před pár lety myslel, že bezpochyby bude. A to se neděje. Momentálně bude mít problém aby se vůbec dostal trvale do základu, natož aby byl TOP 5 světovým bekem, kterým měl být, možná i chvíli byl a což je přesně ta kvalita, která v AFC musí být abychom se zas postupně posouvali. Proto spekulace o Maxovi Aaronsovi z Norwiche nejsou úplně bezpředmětné, rozhodovaní bude o to těžší, když vezmeme v potaz jaký je Hector sympaťák a Arsenal má v krvi.

Otázkou tedy zůstává věříte, že Héctor Bellerín stále má na to aby posunul Arsenal dopřed nebo byste raději vsadili na nového dlouhodobého koně?

Napsal: Michal