Blog přes rozbouřenou řeku – Hans‘ Diary No. 15

Vždycky, když už máte pocit, že kolotoč přestupového šílenství nabral maximální možnou rychlost, tak přijde nějaký bláznivý kolotočář a přeřadí na vyšší rychlost. Wengerovým odchodem do Barcelony jsme právě překonali druhou kosmickou. Já nevím, to jsou opravdu všichni tak vymaštění? Dyk přece vydavateli těch žvástů nemůže být jedno, že si platí, a určitě dobře platí, lidi, kteří bez rozmyslu opíšou sebevětší hovadinu.
Tak Wenger odchází do Barcelony. Já to věděl už loni, když odmítnul Velkého Zmrda, že letos přijde na řadu Barca. Ještě, že v tom Španělsku mají jen dva velké kluby. Z Paddyho Vieiry se pomalu stává hlásná trouba . Předpokládám, že po ukončení fotbalové kariéry bude hledat uplatnění jako tiskový mluvčí ředitele zeměkoule.

Tradice je to co dělá anglický fotbal tak přitažlivým. A k tradicím patří i pověsti. K Highbury se váže jedna o koni, který je pohřbený pod Norh Bankem. Určitě to už spousta z vás četla na oficiálních stránkách , ale pro ty, co nevládnou tak dobře anglicky si dovolím stručně: V roce 1913, když byla stavěna Severní tribuna se údajně do základů něsťastně zřítil kůň včetně vozíku, který táhnul. Kůň se při pádu zabil a protože bylo složité ho vyprostit, zůstal pohřbený v základech Highbury. Potud pověst. Od roku 1992, kdy byla dokončena rekonstrukce North Banku, během které nebylo nic nalezeno, se z pověsti stal více mýtus. Až do nedávných dnů, kdy při přebudování Higbury na luxusní rezidenci, probíhaly práce mimo jiné na odkrývání základů pod North Bank. Jeden z dělňasů, nějaký Patt Brennan, kdo ho znáte, našel při práci dvě podkovy. A mýtus přestal být mýtem a stal se zase pověstí. Navíc velmi pravděpodobnou. Alternativní verzi příběhu si můžete přečíst ve včerejším Arseblogu .

Hodně štěstí Jeremie! Věčně mladý francouz, který v Arsenalu strávil neuvěřitelných 8 let je definitivně na odchodu. Už dopředu se vědělo, že to asi bude Boro. Je to Boro. V dresu AFC měl určitě pár světlých chvil, i v loňské sezóně, ale nikdy nevypadal na hráče, který se prosadí v konkurenci Henryho, Kanua, Van Persieho, Adebayora… Jestli byla na vině zranění nebo jeho limit je níž než by bylo potřeba (nebo oboje) je otázkou. V každém případě mu přeji, aby se v Boro prosadil. Slušně dlouhá šňůra zápasů z nej jistě udělá obávaného střelce.

Freddie Ljungberg chce oslavit deset let na severu. Severu Londýna. Freddieho mám hodně rád, je to jeden z posledních mohykánů asi nejúspěšnější generace, kterou jsem kdy v dresu Gunners viděl. Generace okolo Vieiry a Henryho, kam patřili Pires, Edu, Kanu, Wiltord… V posledních dvou, třech letech už to není ten starý dobrý zabiják, ale stále je to profesionál, jací se rodí snad jen na severu. Nikdy jsem ho neslyšel za poslední dva roky, které strávil více na lavičce než na hřišti, aby si postěžoval nebo dokonce dával někomu nějaké ultimátum. Upřímně jsem rád, že zůstane a jenom si přeju, aby se mu vrátila forma ze sezóny 2002/03 nebo alespoň 2003/04.

Jak se zdá, tak José Reyesovi ani dva góly, které zajistily Realu titul, nestačily k podpisu smlouvy s tímhletím gigantickým cirkusem. Nicméně je velmi pravděpodobné, že ve Španělsku zůstane, zájem je veliký . Sice za něj asi Arsenal nedostane těch 10 mega co zaplatil seville v lednu 2004, ale i tak by nám José mohl přinést finance tolik potřebné na přestupy. Protože to je oč u přestupů běží nejvíce – mít co nejvíce peněz a nakoupit za ně předražené angličany. Nebo ne, pane Wenger?

Matygol ve svém nedávném článku prezentoval snahu lidí okolo fanzinu Gooner a fans napojených na RedAction vybrat novou hymnu. Snaha jistě hodná ocenění, která má ale pro mne jedno velké ALE. Seznam songů ze kterých by se mělo vybírat. Jak si proboha někdo může myslet, že Bridge Over Troubled Water nebo Danny Boy někoho vybudí k většímu výkonu. Jsou to krásné kousky, ale takové já zpívám svojí dceři před spaním. To si opravdu někdo myslí, že až Bolton uslyší I Can't Help Falling in Love With You, že se posere strachy? To si teď místo lebek budeme na vlajky malovat květinky a srdíčka? Songy snad mají hráče nabudit a ne uspat? Jestli se říkalo Highbury – Library, tak Ashburton Grove můžeme rovnou překřtít na Ashburton Grave. Ale abych byl trochu konstruktivní tak nabízím svůj výběr. Asi se nikdy nedostane dál, než na tyto stránky, ale vyčítal bych si, kdybych se alespoň nepokusil. Takže vybírejte:

1. Sepultura – Cut Throat
2. Cradle of Filth – Coffin Fodder
3. System of a Down – Attack
4. In Flames – Touch of Red
5. Slayer – Mandatory Sucide
…slabší povahy by pak mohly vybírat třeba z
6. Iron Maiden – The Trooper
7. Motörhead – Bomber
8. AC/DC – Highway to Hell
9. Judas Priest – Jawbreaker
10. Led Zeppelin – Communication Breakdown

Není lepší soupeře přívítat řevem "podříznu ti hrdlo" než mu zapět "jak krásně jemně našlapuješ na mém hrobě"?

Do fronty na přestup do AFC se mezitím zařadili: Anelka (Bolton), Owen (Newcastle), Miguel (Valencia)

CU Hans