Blog : Poslední kapka? Antifandové!


Především lituji všechny redaktory či fanoušky, kteří píšou blogy ať už na jakékoliv téma. Někteří jedinci si neuvědomují ani, jak těžké je něco napsat. Oni si vlastně neuvědomují, kolik to dá práce příslušné informace najít, sepsat, dát tomu myšlenku. Nejhorší je však pod každým článkem číst: kupte Hazarda, my chceme Benzemu, Cescu táhni a spoustu dalších horších příspěvků. Myslím si, že někteří redaktoři už ani nemají chuť něco psát, vymýšlet nebo překládat, když pod každým článkem jsou chytráci typu: Wenger to zase po*ral, proč nekoupíte tohohle a tohohle hráče, atd.

Co tím chci říct? Kdyby tohle četli samotní hráči, tak jim je do pláče. Vlastní fanoušci je odepisují!!! To už pak nemá ani cenu hrát ne? Já bych neměl ani chuť na to hřiště nastoupit, natož se nedej bože kouknout takovému chytrákovi do očí. Co kdyby se těch chytráků sešlo třeba 20 000? A sborně zakřičelo nějaký příspěvek typu: Wenger out, Nemáš na to! Co myslíte? Nakoplo by to Wengera k lepším výkonům? Ne! Akorát by jste podlomili jeho autoritu, zradili Arsenal a nevěřili v jeho filozofii. Co kdyby jste šli na stadion se jen koukat na prohru a nepřáli jim to? Zlepšilo by to výkon?

Já ve Wengerovu práci věřím, i když vím, že má chyby. Kdo chyby nedělá? Snad jedině James Bond. Miluji Arsenal především kvůli tomu, že dává šanci mladým a hraje atraktivní fotbal. Nevydržel bych se koukat, jak parta přestárlých chlápků hraje nakopávaný míče, jako to dělá parta ze Stamford Bridge nebo jak se to vůbec jmenuje. Žádným negativním názorem klubu nepomůžete. Myslíte si, že když postavíte z hvězd tým, že budete vyhrávat tituly atd.? Že když koupíte Hazarda, Matu, Benzemu, Cahilla, Sambu, Jagielku, Danna, a já ještě nevím koho, že titul přijde? Jen tak.

Ne. Pro srovnání. Dvě sezony jsem hrál o sestup s dvěma týmy. V jednom týmu na nás fanoušci bučeli, posmívali se a málem jednou i inzultovali a potom radši nechodili. Fanoušci druhého týmu přišli na zápas na pivo, dát si klobásu, povzbuzovali nás, někteří se snažili i konstruktivně poradit (někteří zase ne), a čím víc jsme byli v pr*eli, tím víc jich přišlo. Mimochodem na posledním zápase o záchranu jich přišlo zhruba 450. To chodí někde i na druhou českou ligu. Jaký tým se zachránil?

Proto Vás všechny rozumný nabádám. Pojďte se semknout. Věřit v práci vedení, manažera, hráčů. Škoda, že nejsme v Anglii a nemáme možnost jít na zápas. Kéž by od fanoušků naši kluci cítili důvěru. Věřím tomu, že by se chuť, srdíčko, hra zlepšila o 120%. Kéž by Chamberlain cítil v zádech podporu fanoušků a ne jenom opovržení, protože místo něj měl přijít Mata. Jediný kdo totiž cítí podporu jsou novináři, kteří se snaží klub zlomit!

 

špíča


článek vyjadřuje osobní názory autora