Blog čtenářů : Čeho je dost, toho je příliš

 

A co tímto nadpisem myslím? Samozřejmě velmi časté a místy nepochopitelné nasazování britské dvojice, Ramsey x Walcott.

Co mi nejvíce vadí? Protěžování hráčů, kteří jsou velkými oblíbenci Arséna. Ať zahrají Ramsey s Walcottem jakkoliv, tak příští zápas se v základní sestavě francouzského stratéga (v posledních týdnech o tomto přirovnání začínám dosti silně pochybovat) objeví téměř stoprocentně. A nejedná se pouze o hůře zahraný zápas, nýbrž o dlouhodobější špatnou výkonost.

Nebýt téměř totálního vyčerpání Ramseyho po Aston Ville a následujících ,,vánočních zápasů“ plus únavy po reprezentační m dvojzápase, tak odehraje všechny letošní zápasy, což je při počtu zápasů klubu typu Arsenalu obrovské množství. A zajisté neodpovídají jeho výkonům, jako například u Wojty s Robinem, kteří právem patří mezi nejvytěžovanější hráče zdejšího klubu.

Theo takový záběr zápasů nedostává. Ovšem do zápasů s Chelsea byl na hřišti držen nesmyslně dlouho, i když výkony byly špatné. Poté hrával kvalitně, ovšem jak týmové výkony a výsledky začaly upadat, s jeho hrou to šlo dvojnásobně.  V letošním kalendářním roce se herně trápí až až.

Jedním z hlavních důvodů častého nasazování může být země, odkud tito dva zmínění fotbalisté pochází. Na rovinu si přiznejme, že Arsenal v posledních letech měl založený fotbal na zahraničních fotbalistech a anglických, potažmo britských fotbalistů se vyskytovalo v londýnském klubu jako šafránů (v současné době se tato situace díky Jackovi, Kieranovi či právě Walcottovi). Určitě se musí jednak o velký tlak místních médií, ovšem s touto situací by si tak zkušená osobnost měla poradit bez problémů.

Dalším z potencionálních a vlastně i praktických důvodů je konzervativnost pana Wengera. Tento manažer si stojí pořád na svém a nejsem si dvakrát jist, jestli je to tak správné. Nesmyslné protěžování  hráčů, kteří mají v dané situaci pouze na lavičku a s tím spojené nevyužití kvalitních náhradníků, neustálé nasazování mladých hráčů, aby z nich za tři čtyři roky byli světoví hráči. Ramsey možná bude kvalitní, možná z něj bude druhý Cesc (ačkoliv tomu vůbec nevěřím), ovšem v současné době podává velmi nevyrovnané a často špatné výkony. Theo před třemi lety taky vypadal, že v současné době by už měl být v Barceloně, ovšem potencionální kritéria na jeho osobu jsou zatím nesplněna.

Již v sobotu čeká Arsenal na Emirates Stadium nevyzpytatelný soupeř z Blackburnu (na hřišti tohoto soupeře padli Gunners 2:4) a osobně se začínám trochu obávat. Jednak soupeře, který dokázal vyloupit Old Trafford, jednak dvojice Ramsey a Walcott v základu. Věřím, že Arséne Wenger je dosti soudný člověk na to, aby toto uviděl i přes několik růžových brýlí. Kdo za ně? Aarona by měl jednoznačně nahradit Tomáš, který letos podává velice kvalitní výkony, čehož si všímají angličtí experti či fanoušci z různých koutů světa. Za Thea se nabízí hned variant několik. Thierry, který ještě nenastoupil v základní sestavě od doby svého hostování, snad dobře se vyspící Shava, popřípadě klub milující Yossi.

RadaStohlik

(blog vyjadřuje osobní názory autora)