Blog čtenářů : Kdy to přijde?

 

Tomáš Rosický se trápí…,,Co je to za holý nesmysl?!“ zeptají se ostatní?

Dávám jim za pravdu, herně je všechno v pořádku, mnohým zúčastněným se zdá, že Tomáš prochází obdobím formy. Problém je ovšem v jeho střeleckém půstu…

…Kapitán české reprezentace se naposledy v dresu Arsenalu prosadil v pohárovém utkání na hřišti Leytonu Orient, kdy po centru Bendtnera poslal Kanonýry do vedení. V ligové soutěži tato nečinnost trvá ještě déle. Posledním soupeřem, který musel skousnout gól Rosického, byl Bolton. A čtěte pozorně. Stalo se tak 20. ledna 2010! To je na záložníka, který působí v klubu s ambicemi Arsenalu, žalostná bilance.

Kde hledat hlavní příčiny? Rosický po dlouhém zranění ztratil potřebné sebevědomí při zakončování. Pokud má slibnou palebnou pozici, tak ve většině případů naprosto zbytečně nahrává a poté z toho častokrát plyne ztráta míče.

Kromě tohoto ,,nedostatku“ si Tomáš již tolik nenabíhá do velkého vápna a tím pádem častějšího potencionálního zakončení. Pokud se ohlédneme čtyři pět let zpátky, Rosa patřil v klubu mezi nejlepší střílející záložníky a mnoho branek padlo právě z pozice ve velkém vápně.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na pomyslné štěstí a u tohoto záložníka to patří dvojnásob. Tom každý zápas vystřelí alespoň jednou na bránu, ovšem v poslední době trefuje v devadesáti procentech protihráče, od kterého se míč odrazí nesprávným směrem. Vzpomeňte si na menší štěstíčko pana Kanonýra, Thierryho Henryho. V zápase proti Blackburnu střela trefila soupeřova protihráče, jehož dotek znamenal sedmý gól Arsenalu. Myslíte si, že při současném štěstí Rosického by ,,tohle prošlo“?

Ať už obyčejní fandové Arsenalu či ,,Rosofilové“, každý z těchto lidí přeje vidět Rosu slavit branku v dresu Arsenalu, jak to dělával před zraněním. Určitě by se týmu jeho branky hodily, jemu osobně by pomohly blíže k základní jedenáctce. Osobně věřím, že Tomášovy branky letos ještě přijdou. A kdy? Budou se hodit v duelech s AC Milán, stejně v jako v nelítostném derby se Spurs. A nejlépe ve finále. Ve kterém? Zda finále LM či F. A. cupu, ať si Rosa vybere J.

P. S. – Pár poznatků k mému ,,fandění nefandění“. Každý z nás fandí Arsenalu díky odlišným důvodům. První fanda začal milovat Arsenal s příchodem Arséne Wengera, druhý z vycházením hvězdy ,,Titiho“, třetí si oblíbil tradici v klubu, čtvrtý Arsenal jako celek….já osobně si začínal všímat Arsenal po návratu Rosického po vleklém zranění. Postupem času si oblíbil Wengera (ano, občas má podivné kroky, někdy se rozčiluji, ovšem je to Pan trenér a stále patří mezi nejlepší vyhledávače talentů na světě, není-li v tomto oboru nejlepší), tradici klubu a zároveň začínal nenávidět United a City – hnusí se mi, přesto Sira neuvěřitelně respektuji. Zkuste tohle prosím respektovat a ohlídněte se za svými začátky!

RadaStohlik – Rusofil J

/blog vyjadřuje osobní názory autora a nebyl redakcí upravován/