Blog čtenářů : Keep the Faith

OK. Rád bych krátce vyjádřil svůj názor k tomu co se momentálně děje okolo jednoho z nejlepších fotbalových klubů na světě a jestli se nepletu tak i okolo 4. nejhodnotnějšího klubu na světě. Začal bych asi tím, že jsem oddaným fanouškem už 9. rok v řadě, tudíž jsem ještě nezažil pohled na kapitána Arsenalu zvedajícího pohár nad hlavu, ale za to jsem zažil pár utrpení v případě krutých proher, smolných proher nebo prostě proher. Také jsem zažil bolestivé odchody hráčů, o kterých jsem si naivně myslel, že se stanou legendami klubu a budou mít svoje památníky v okolí Emirates Stadium. Nicméně jsem ‘‘IN ARSENE WE TRUST‘‘ typ fanouška. A teď když víte s jakým fanouškem máte tu čest, mohu přistoupit k hlavní náplni tohoto blogu.   

Shrňme si to: 4.místo po dokonalém závěru loňské ne zrovna povedené sezony – oznámení vedení, že klub má k dispozici 70m – a 2 měsíce volna na přípravu a vyhledání správných hráčů než začne sezona. Bylo jasné, že bude třeba posílit a zbavit se zbytečných hráčů, což se v druhém případě až na výjimky Parka (Ju-Younga, ani nevim) a nejlepšího hráče světa (min. v počtu bouraček a excesů se staženými kalhotami) podařilo. Je více než jasné, že Arséne počítal s tím, že ten tým, který dokázal, že na to má na konci loňské sezony může to a samé dokázat i na začátku nové. Zatímco vyhraje první 3-4 zápasy s týmem, který se skládá z polské brankářské dvojky, 2 pravých a 2 levých obránců (s tím, že nalevo, kde nás teď možná bude tlačit pata se může postavit Vermaelen), 3 středních obránců(4. Může být Sagna), zálohy, kde chybí náhrada pouze za Artetu (a v případě jeho ztráty to tam může zacelit Aaron) a v neposlední řadě 3-4 hráčů co dokáží hrát na křídle a pak Giroud jako hrot, kde může zaskočit Podolski stejně jako Theo. Na 4 zápasy myslím v pořádku, když zvážíme, že na konci sezony to bylo zápasů 10 a navíc jsem měli pouze Gervinha, kterého většina fanoušků Arsenalu namísto podpory donutila k ještě horším výkonům svými ohlasy (neříkam, že jsem měl radost z toho co Gervinho občas předváděl obzvlášť před prázdnou bránou, jednoduše se také nedokázal s tím velkým tlakem na jeho osobu vyrovnat, ale jsem si jistý, že kdyby se fanoušci chovali jako fanoušci a ne jako imbecilové, kteří když se nedaří tak namísto podpory bučí, proklínají a co je nejhorší neuctivě urážejí, tak by situace byla určitě lepší, takže předpokládam, že v AS se mu bude dařit minimálně jako v repre). Jinak supporter je od slova support = podpořit/ stát za/být oporou.

Bohužel Vermaelen se zranil, Nacho taky, bohužel pro nás 2 hráči co mohou hrát nalevo. Sagna může s přehledem zahrát jako CB v případě nutnosti a Carl, přesto, že jsem byl jeho velkým kritikem, mi především v odvetě proti vítězi Ligy Mistrů ukázal, že to myslí vážně. Takže přes veškerou smůlu byla naše soupiska pořád připravená. Pak se zranil Arteta relativně těsně před 1. zápasem sezony, další smůla, ale pořád ne katastrofa. No po zápase s Villou už to katastrofa je, ale abychom v jednom zápase přišli o 2-4 hráče kvůli zranění a o 1 kvůli nesprávnému vyloučení (nemá cenu rozebírat, prostě to na vyloučení nebylo a i kdyby jo tak pak hned měl jít jeden z hráču Villans taky ven). Takže teď řešíme problém se zraněními a všechno to slíznul Arséne, který jako většinou a jako třeba letos také Chelsea nebo ManU čekal na konec přestupového období, kdy se věci opravdu začnou hýbat a ceny nebudou astronomické (kdo fandí dýl, tak ví, o čem mluvím, navíc letos je prostě situace těžší, protože spousta hráčů přemýšlí jinak kvůli šampionátu v Brazílii). Kolik z vás by si šlo koupit např. flašku whisky za 800, když by jich doma měl 15-16, nechtěl by se spokojit s horší whisky za 320 a pak by si úplně stejnou, která dříve stála 800, mohl koupit za 650 o dva týdny dýl než by mu došly zásoby. Navíc je třeba brát v potaz, že na whisky s názvem Luis Suárez jsme dokonce učinili několikanásobně větší nabídku, což jsem od nás ani nečekal. Trochu Mourinhovské přirovnání, kdo si pamatujete jeho proslov s vejci, ale je to tak a já osobně jsem za to rád. Nechci, aby Arsenal jednal bezhlavě a necitlivě jako např. ManCity. Mám rád hodnoty, které se u nás dodržují a je to jeden z důvodů proč Arsenalu fandím. Bohužel v dnešní době už to stejně jako loajalita hráčů ke klubu není tak bežná věc.

Stejně tak chci, aby Arsenal vyhrával opět se stylem, s jakým to dělal v době Henryho a přesto, že to z několika různých důvodů v posledních pár letech nevyšlo tak je vidět, že Arséne se snaží týmu vnuknout zpět určitou identitu a nechce se individuálně přizpůsobovat soupeři. Opět další důvod proč ho tady chci, protože chci vyhrávat s určitým způsobem (s vlastní identitou jako třeba Barcelona, která prostě ať chceme nebo nechceme jeden čas předváděla nejkrásnější fotbal na světě). Nicméně začátek sezony nám nevychází podle plánů, ale podle mě to neznamená, že by byl někdo laxní nebo lhostejný na vyšších pozicíh, ne vždy se vše podaří a shit prostě happens. Důkazem toho ona nabídka na Suáreze, ale když Liverpool neprodá tak prostě neprodá, co se dá dělat.

V poslední řadě bych rád zmínil tzv. stádovitost ‘‘fanoušků‘‘ kteří tak jako fandí/nefandí, jsou tím spíš jen tak zajímavý, ví, že za Arsenal hrál někdy nějakej Henry, kterej byl hvězda, ale svojí inteligenci především prokazují čtením hlavně článků z bulváru, když ani sami neví, co je bulvár a co ne a pak se ohánějí kecama typu: Arsenal měl koupit Wanayamu, Hiquaína, Rooneyho (jakej fanoušek Arsenalu může proboha chtít Rooneyho v AFC???). Nejlépe pak ještě veme kameru (což v dnešní době bohužel může udělat kdokoliv, nehledě na to, že pak reprezentuje světu pár vybraných jedinců jako všechny fanoušky, při nejmenším to tak minimálně vyznívá) před Emirates a natočí pár videí s dalšími famózními názory Wenger a Gazidis out, které si lidé utvořili v hlavě, protože nepřišel Luis Gustavo (který si zvolil Wolsfburg třeba jen proto, že chce mít jistotu že si zahraje na Mundialu v rodné Brazíii, což je asi největší sen každého fotbalisty natož brazilské národnosti, nicméně nikdo neví jak to bylo) a  pak to všechno rozšíří všude možně ať je co nejvíc vidět jakou fanbase Arsenal má a jak špatně na tom jsme a jak moc jsme nespokojený. Opět namísto podpory,ba právě naopak, zvlášť po takovém utkání, kde jsme neprohráli jen kvůli špatnému výkonu, ale smůle a špatným rozhodnutím rozhodčích (toto není výmluva, ale jednoduše to není důvod k nějaké krizi…přesto přiznávám, že se mi také nelíbilo pár věcí např. jak zkušení hráči jako Rosa rozmachují rukama místo toho, aby se snažili uklidnit a nabudit mladší, více temperamentní hráče jako je Jack). Předpokládám, že za to taky může Wenger. No a na tyhle hloupé názory a reakce se nalepí další spousta ovcí, které si neumí udělat svůj vlastní názor a šíří negativitu. A protože těch pravých fanoušku a hlavně inteligentních lidí co vidí víc než jen prohra/výhra je míň než těch stádovitých co by radši chtěli, aby vše fungovalo jako v City nebo ve virtuální hře, jsme pak pod ještě větším tlakem než normálně.

Věřím, že posily přijdou, stejně jako jsem v to věřil před zápasem s Villou, který se prostě nepovedl. Keep the Faith a doufám, že se najde pár lidí, co se mnou budou souhlasit, diskuze je otevřená)))

 

Vapor7

(blog vyjadřuje osobní názory autora)