Bolton 1 : 3 Arsenal – Hodnocení hráčů

Letos je Bolton nejslabší za poslední roky, takže i přes naši špatnou bilanci na Reebok Stadium jsem věřil ve výhru, která taky přišla.

Almunia – 8: Po dlouhé době byl v permanenci, měl řadu špičkových zákroků. Když nemusí lítat z brány a jen stát na lajně, daří se mu. A to byl přesně příklad tohohle zápasu. Dneska nás hodně podržel.

Sagna – 7: Nemá takovou formu jako minulý rok, přesto si odvede vždy svůj standard. Klasická 7.

Toure – 7: Občas byl náš střed obrany zase až moc prostupný, ta spolupráce Kolo – Will ne a ne fungovat. Evidentně na to nemá lék ani samotný AW, ale furt si stojím za tím, že tohle je potřeba hodně rychle vyřešit. Minule jsme měli štěstí, že byl Santa tak nemohoucí, teď nás zase držel Hliník. Nemůžeme furt spoléhat na to, že soupeře přestřílíme, i když je to pro fandy hezký takhle vyhrávat.

Gallas – 6,5: Já tohle vážně nechápu. Jak bráníme standartky? Osobně? Kombinovaně? Vůbec nevím, jediný co vím je, že všichni si osobně drželi svého hráče, jen Gallas si nechal Daviese utéct asi na 4 metry a ten do toho pak šel z náběhu jako kráva. To, že pak s ním Kolo prohrál hlavičku je věc jiná, když se navzájem držel se Steinssonem, těžko může vyskočit výš, než chlápek z náběhu. Základní chyba je zase u Gallase. Pokolikáté už ale?

Clichy – 7: Bolton velmi dobře bránil, velmi dobře pokrýval naše křídelní prostory, takže ani Gael se nedostával moc dopředu. Dozadu si odvedl teda tentokrát svoje.

Denilson – 8: Tohle může být řešení, pokud bychom hrávali 4-5-1, měl by tam mít rozhodně své místo a vzhledem k tomu, že naši záložníci si často nabíhají kamkoliv, bylo zařazení Deniho „na stranu“ správná volba. Energický, pro mě překvapivě rychlý, měl přehled, dneska se mu zadařilo.

Song – 7: Řekl si o místo nebo ne? Furt si stojím za tím, že on jedinej je z našich záložníků na tohle místo jako dělanej. Zezačátku kazil, ale když se do toho dostal tak si svoje odvedl, škoda hlavičky, škoda střely, je vidět, že piplání si ho, přineslo svoje ovoce, stejně jako vlastně celé té naší školky.

Fabregas – 7,5: Když má za zadkem obranáře, sám se ukazuje hned v o něco lepším světle, přesto mu 8 nedám. Dozadu byl opět vynikající, sem tam nějakej dobrej skluz, tváří se jako lídr. Přesto, kdy jsme ho naposled viděli vystřelit? Je to taky dáno tím, že se před něj vždycky postaví kopa lidí, ale stejně, v porovnání s minulým rokem mu v útoku něco chybí. Myslím, že si na sebe bere až moc odpovědnosti za hru, což nakonec jemu ale i celýmu AFC může uškodit, anebo taky pomoct. Bude záležet na tom kolik toho připraví a kolik toho ostatní hráči promění.

Eboue – 7,5: Další na jeho poměry parádní výkon. V záloze se zabydluje, nekazí, nechodí do hráčů, nedělá zbytečný věci, hodně na tom postu vyzrál. Gól, i když z jasnýho offsidu, si už za poslední výkony zasloužil. Jen tak dál Manu.

Bendtner – 8: Dneska ty dva v útoku odvedli velký penzum práce. Co je nejdůležitější, Nickovi se hodně dařilo i v kombinaci. Od míče neodstavitelný, do gólu šel s vervou, pro mě vynikající.

Adebayor – 7,5: Přemýšlel jsem nad 8, ale nějak jsem nakonec usoudil, že na úrovni Nicka dneska nebyl. Tím ale nechci říct, že by měl Nick hrávat místo Adeho. On trpí na silnou nevyrovnanost svých výkonů, to Ade zas tak ne. Ale jak už jsem říkal, dneska tihle dva hrozně makali. Kde jsou časy, kdy se říkalo, jak spolu tyhle dvě věže hrát nemůžou. Ale oni můžou a navíc do toho každej dá svou kvalitu. jediná škoda u Adeho snad jen ta, že trefil pouze tyč.

 

Střídající hráči :

Walcott – 8: Přišel, párkrát všem utekl, skvěle rozjel akci před gólem, měl další dobrou střelu, akorát mohl možná ještě nahrát pod sebe. Má formu jako hrom, je potřeba jí využít než se zase stane to, co nikdo nechce.

Djourou ani Ramsey klasicky nehodnoceni.

Muž zápasu : Nikdy bych to do sebe neřekl, ale dám to Almuniovi. Když byl stav stále 2:1, podržel nás víckrát než za celou letošní sezonu dohromady. Za tenhle zápas si to zaslouží.

Celkový výkon týmu byl pro mě ohromující. Je známo, že když prohráváme 1:0 tak nás to nesloží, ale to, jak jsme zničehonic Bolton po inkasovaném gólu zatlačili, to bylo něco neuvěřitelného. Možná jsme mohli rozhodnout o něco dřív, ale asi nám hold nebylo přáno dát třetí gól dřív než v 87.minutě. Druhý poločas nebyl tak výrazný, ale dá se říct, že jsme hru kontrolovali, což je od takhle mladého týmu hodně povzbuzující a potěšující. Je také vidět, že se dostáváme do dobré pohody, jen aby nám vydržela i nadále:)