BOLTON WANDERERS FC – ARSENAL FC: Preview

{tab=Základní info}

1.2.2012 (středa)

21:00  (SEČ)

Reebok Stadium


Chris Foy
 

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

 

Szczesny, Vermaelen, Mertesacker, Djourou, Koscielny, Walcott, Song, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Rosicky, van Persie, Almunia, Park, Yennaris, Squillaci, Benayoun, Miquel, Arshavin, Henry, Arteta, Coquelin

 

 

{tab=Možná sestava}

(30.1.2012)

Zápas s Aston Villou stál zcela jistě hodně sil, zejména ten nevídaný obrat v druhé půli a protože nás čeká již v sobotu doma Blackburn, je jasné, že v sestavě musí dojít k rotaci. Zcela jistě nastoupí Vojciech Szczesny, který si v neděli odpočinul, sázím i na vracejícího se Mikela Artetu a zřejmě i Bacary Sagna dostane svoji příležitost.

Zaměřme se nejprve na obranu, její fungování v zápase s Aston Villou nebylo úplně ideální a věřím, že návraty „plnokrevných“ krajních obránců zlepší její souhru. Vzhledem k tomu, že Gibbs by se měl zapojit do tréninku teprve v průběhu tohoto týdne, dá se čekat čtveřice Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen.Možná se Wenger uchýlí k nějakému experimentu se zapojením Miquela nebo Coquelina na levém kraji obrany a dočkáme se stoperské dvojice Koscielny – Vermaelen.

V záloze nám wenger může namíchat různé koktejly, ale čekám silné složení s jediným otazníkem – nastoupí k dalšímu zápasu Rosický? Můj tip je, že nikoliv. Vzhledem ke střídání v posledním zápase a také vzhledem k tomu, že Tomáš přenechal rozehrávání rohů již v prvním poločase jiným, se domnívám, že opět není všechno úplně v pořádku a ptořebuje si odpočinout. Je to jen spekulace, ale čekám zálohu ve složení Song, Arteta, Ramsey.

Útočné snahy by z křídel měli podporovat Benayoun s Aršavinem. Viděl bych sice rád opět Alexe, ale čekají nás důležitější zápasy než Bolton, nechť si tedy odpočine. Ryo zřejmě zamíří v nejbližších hodinách na hostování a mnoho dalších variant při nepřítomnosti Gervinha nemáme. Walcott sice předvedl o poznání lepší výkon než v předchozích zápasech, nicméně si odpočinek zaslouží. A na hrotu snad konečně uvidíme v základní sestavě Henryho. Možné je také nasazení Parka, který toho zatím v dresu Kanonýrů moc neodehrál.

(EDIT 1.2.2012) Injury News před zápasem nám moc světla do složení základní jedenáctky nepřineslo, budeme tedy čekat do večera na jakou sestavu AW vsadí. Zda vyjde můj tip na rotaci zejména v útoku (který vychází z mého ničím nepodloženého předpokladu, že venkovní zápas s Boltonem bude lehčí než domácí utkání s Blackburnem a navíc po Blackburnu bude následovat týdenní „volno“) nebo zda k případnému šetření opor sáhne Wenger až v sobotu či vůbec.

{tab=BOLTON}

 

Celý název

Bolton Wanderers Football Club

Přezdívka

The Trotters, The Wanderers, The Whites

Založen

1874 jako Christ Church FC

Stadión

Reebook StadiumVilla Park

(Kapacita: 28,101)

Majitel

Eddie Davies

Předseda

Phil Gartside

Manažer

Owen Coyle

Soutěž

Premier League

2010-11

Premier League, 14. místo

 

Čeká nás třetí letošní setkání s Boltonem a zatím máme stoprocentně úspěšnou bilanci, v podzimním ligovém utkání i v setkání v rámci Ligového poháru jsme zvítězili, v obou případech zavítal Bolton na Emirates. Nyní mu návštěvu oplatíme a statistika hovoří pro nás. Bolton je v současné době spolu s Wiganem v rámci Premier League nejslabší tým v domácím prostředí. Bolton také disponuje nejděravější obranou v lize, kterou by měl po odchodu Garryho Cahilla vyztužit čerstvě příchozí Tim Ream, stoper americké reprezentace a spoluhráč, nyní ji bývalý, Thierry Henryho z NY Red Bulls.

Bolton patří mezi mnohé týmy, které vznikly pod ochrannými křídly církve, ale záhy ji po různých drobných rozmíškách opustily. U Boltonu to bylo již v roce 1877 a klub změnil název na Bolton Wanderers, jako odkaz na těžké hledání stálého domácího hřiště. V roce 1888 stál s dalšími jedenácti týmy u zrodu Football League. Dobou největších úspěchů byla dvacátá léta – od roku 1923 do roku 1929 Wanderers z Boltonu třikrát vyhráli FA Cup. V posledních letech sezónu zpravidla končí nad pásmem sestupu, ale hra s nožem na krku jim zřejmě svědčí – v Premier League se drží nepřetržitě již jedenáctou sezónu.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

 Arsenal prohrál poslední dva venkovní zápasy v řadě, z posledních čtyř venkovních zápasů prohrál třikrát

Arsenal prohrál čtyři z pěti utkání na severozápadě, vyjímkou bylo prosincové vítězství 4:0 nad Wiganem

Robin van Persie vstřelil gól v každém z posledních 10 ligových vítězství svého týmu

Arsenal již inkasoval 25 branek ve venkovních utkáních – to je jen tři branky od dosavadního maxima za celou sezónu (1994-95 a 2010-11)

BOLTON

 Bolton vyhrál dva ze tří posledních zápasů, to je zatím jejich nejlepší forma v sezóně

Pokud v letošní sezóně Bolton vstřelí první gól, zpravidla neprohraje (5 vítězství, 1 remíza)

Bolton již 11 zápasů v řadě neudržel čisté konto a za celou sezónu se ji m to povedlo pouze dvakrát

ARSENAL vs. BOLTON

 Arsenal vyhrál osm z posledních devíti vzájemných utkání

Arsenal letos již dvakrát Bolton porazil, pokaždé ale na Emirates

V loňské sezóně v domácím zápase s Arsenal Bolton utnul sérii tří porážek vítězstvím 2:1. Vítězný gól padl v úplném závěru zápasu.

(BBC)

{/tabs}