Převelice zajímavý zápas byl dnes k vidění na Meadow Parku.

Neil Banfield záměrně vybral nejsilnější možnou sestavu a sám Arséne Wenger, Ivan Gazidis, Steve Rowley a Pat Rice byli v tribunách a sledovali hráče, kteří dnes hráli o svoji budoucnost. A že jich nebylo málo.

Mezi hráče, na které byli fanoušci velmi zvědaví patřil i  Wellington Silva, který dnes poprvé oblékl drés Arsenalu. To však předbíháme. Hlavní je otázka: Jakou sestavu Banfield vlastně zvolil?

Szczesny – Nordtveit, Bartley, Miquel, Cruise – Aneke, Randall, Ozyakup – Murphy, Afobe, Miyaichi

Sami vidíte, že jak v bráně, tak v záloze a útoku nastoupila nejsilnější sestava. Pro mnoho z vás je neznáme jen jediné jméno. Levé křídlo Rio Miyaichi. Díky Wengerovu působení v Japonsku, má i zde Arsenal rozhozenou síť scoutů a byli to právě oni, kdo Wengerovi tohoto mladíka domluvili na zkoušku. Malá ukázka Miyaichiho umění ZDE

Samotný zápas probíhal poměrně jednoznačně. Přispěl k tomu Mark Randall, který už po dvou minutách vstřelil ohromující gól z vlastní poloviny.

Poté začal Miyaichi ovládat hřiště natolik, že si velmi hlasitě říkal o přestup do Arsenalu. Svou hrou doslova trápil pravého beka soupeře, pronikal do vápna, rozdával nebezpečné centry. Po jednom ze svých průniků sám prokličkoval třetinu hřiště a stačil při tom vyškolit několik protihráčů, jen aby ke vší smůle nastřelil břevno.

To ovšem neplatilo pro další talent v řadách Arsenalu, Aneke vyslal Benika Afobeho a ten se jeden na jednoho proti brankáři nemýlil. 2:0.

Po poločase přišla chvíle Wellingtona Silvy, kterého přivítala hlasitá odezva z ochozů. Během chvíle se dostal do hry a začal naplno ukazovat, proč o něj Arséne Wenger tak stál. Duo Silva – Miyaichi si doslova dělalo z hráčů Boreham Woodu dobrý den, a hrotový útočník Afobe si na nedostatek přesných centrů rozhodně stěžovat nemohl.

Po 60-ti minutách vystřídal Szczesneho v bráně Shea, Aneke a Miyaichi byli nahrazeni Boatengem a Evinou. Mladý Miyaichi rozhodně naznačil svůj velký potenciál a uvedl se ve skvělém světle. Jeho malý vzrůst ho však může v některých ohledech limitovat.

V závěrečných minutách zápasu na sebe stále upozorňoval aktivně hrající Silva, který si pohrál s obráncem udělal kličku do vápna a vypálil ránu, kterou brankář hostí bravurně vyškrábl nad břevno.

Třetí gól pak padl po Evinově centru, kdy si dal obránce Moran vlastní gól.

Arsenal si tedy hravě poradil s Borehamem. Mladíci, včetně stále o brankářskou jedničku bojujícího Szczesneho se uvedli v dobrém světle, a připravili tak Arsénu Wengerovi složitou, leč pro něj určitě příjemnou hádanku: Kdo půjde na hostování a koho si klub v tomto roce ponechá.