Arséne Wenger po zápase s Olympiakosem

Boss : Nyní se musíme soustředit na ligu

O zápase…

Měli jsme dobrou první půli. V druhé jsme fyzicky odpadli, protože  hodně hráčů nemělo zápasovou praxi na této úrovni. Proto jsme nedokázali využít šance a dát druhý gól.

O prvním gólu Olympiacosu…

Inkasování následovalo po velmi špatném rozhodnutí sudího. Wojciech byl od míče hodně daleko. Nechci okolo toho dělat nějaký rozruch, ale těžko by se proti vám měl kopat roh když míč nejde za čáru od brankáře. Musíme se s touto ránou vyrovnat, vrátit se domů a soustředit se na další zápas.

OTomáši Rosickém…

Nehrál šest měsíců, takže jsme s jeho nasazováním byli opatrní. Před zápasem jsme se rozhodli, že nastoupí na 45 minut a uvidíme, jak si povede. Má trochu ztuhlé svaly, ale žádné zranění. Budeme sledovat, jak se zotaví pro sobotní zápas.

O mladých hráčích…

Věřím, že schopnosti mladých hráčů odhalíte právě v těchto soutěžích a zápasech, jaký byl ten dnešní. Mají potřebnou kvalitu. Pokud jsou všichni zdraví, tak máme silný tým, ale na určitých postech, pokud hráči jako Diaby a Rosicky nejsou fit, máme trochu problém, protože nemůžeme rotovat. Uvidíme, jak na tom budeme prvního ledna a co uděláme.

O losování…

Teď potřebujeme pěkný vánoční dárek [v podobě příznivého losu]. Potom uvidíme. Nevýhodou je, že druhý zápas budeme hrát venku, ale není statisticky prokázáno, že by se jednalo o přímou nevýhodu. Teď je důležité soustředit se na domácí ligu a zapomenout na Ligu Mistrů. V lize se musíme dostat zpět od slušné formy.

O Kostasovi Mitroglou…

Mitroglou dal dva velmi pěkné góly. První gól v Londýně byla skvělá hlavička a dnes to byl také fantastický gól, to musím uznat. Nechci říkat víc, protože pokud to udělám, tak si budete myslet, že ho chci koupit.

 

/arsenal.com/