Boss po zápase v Readingu

 

Wenger: Dnes večer jsme vyhráli přesvědčivým způsobem

O výkonu…

Cílem bylo vyhrát a my jsme vyhráli přesvědčivě. Odpovědět můžete pouze jediným způsobem – na hřišti. Úspěch se dostavil díky kvalitě naší hry.

O tom, co bylo potěšující…

My jsme prostě hráli a zbytek nás nezajímal. Soustředili jsme se na předvedený výkon a hráli. Myslím, že jsme navázali na naši hru proti WBA. To se nám dnes večer podařilo.

O výkonu Cazorly…

Santi Cazorla je hráč světové kvality a dnes prostě ukázal, že se jednalo o skvělý nákup.

O stavění Walcotta jako hrotového útočníka…

Pokud se podíváte na mé dva roky staré komentáře, tak jsem tehdy říkal, že bude hrát na hrotu a myslím si, že se to postupem času stal i jeho nápad. Cítil jsem, že dnes byla dobrá příležitost dát ho na střed. Potom, co jsem viděl na trénincích, jsem si myslel, že je na to připraven.

O tom, jestli bude Walcott hrát na hrotu i proti Wiganu…

To ještě nevím. Hned po zápase je moc brzo na takové výroky.

O tom, jak dobře může tým hrát…

Nevím. Věřím, že naší ambicí je skončit jak nejvýše budeme schopni a vyhrát každý následující zápas. To je v podstatě taky vše co udělat můžeme – tohle a soustředit se na kvalitu našeho fotbalu. Náš styl je postaven na pohybu a technické kvalitě, což vyžaduje individuální iniciativu. Pokud máte krizi, tato kreativita může občas trochu trpět. Přes to se musíme dostat a hrát fotbal způsobem, jakým chceme my.

O tom, jestli byl Arsenal v krizi…

To záleží, čemu říkáte krize. Pokud nazýváte krizí být masakrováni naprosto všemi, tak potom ano, měli jsme skvělou krizi.

O zjišťování nových věcí i týmu…

V každé špatné věci je kus té dobré. Já si nestěžuji, protože v mojí branži musíte být morálně silní a pokaždé jde o určitou zkoušku, pokud se dostanete do pozice, v jaké jsme byli. Já chtěl pouze říct, že za 16 let jsme pouze jednou prohráli s týmem z nižší soutěže. Náš rekord za posledních 16 let je stále lepší než cokoli co může předložit jakýkoli jiný tým v Anglii. Samozřejmě jsme byli velmi nespokojeni a rozčarováni z toho, co se stalo. Na to existuje pouze jediná odpověď – hrát dobře v dalším zápase.

O nervózních 10-ti minutách v druhém poločase…

Ano, máte pravdu. Před zápasem jsme byli pod velkým napětím. Podvědomě jsme si mysleli, že zápas je za stavu 4:0 hotový a když to bylo 4:2, viděli jsme ty blížící se palcové titulky! Naštěstí jsme dali pátý gól.

O tom, co výsledek znamená pro tým…

Naše série v Premier League není zase až tak špatná, protože jsme porazili Tot*enham a jeli na Villu a Everton – dva velmi těžké venkovní zápasy. Potom jsme měli jeden špatný zápas, proti Swansea. Pak jsme porazili West Brom, přijeli sem a získali 3 body. Prohráli jsme pouze v jednom z posledních šesti zápasů. Ale pokud jste jednou v prostřed tabulky, tak každá vaše remíza je zvýrazňována. Naše série posledních šesti zápasů v Premier League není fantastická, ale také se nejedná o žádnou tragédii.

 

/arsenal.com/