Brentford chce Szczesneho, ale Szczesny chce do Londýna

 

Manager Brentfordu Andy Scott se obrátí v létě na Bosse s cílem udržet polského brankáře na Griffin Park i další sezónu.

 

Szczesny odešel do Brentfordu na hostování v lednu, 9x vychytal čisté konto a vydatně se zasloužil o dobré výsledky týmu.

 

„Určitě toto téma nadnesu v rozhovorech s vedením Arsenalu“, řekl trenér Scott.

 

„Všichni věříme, že trenér brankářů The Gunners, který často pozoroval z tribun naše zápasy, uvidí progres Szczesneho a jak moc mu pobyt v Brentfordu prospívá.“

„Nevím, jestli Szczesny bude moci ještě zlepšovat své schopnosti v League One. Ale dokázali jsme, že jsme perspektivní tým, který bude za rok bojovat o čelo tabulky.“

„Jestli Arsenal i polský brankář usoudí, že Brentford je pro něj tím nejlepším místem pro další růst jeho brankářského umění, tak možná dojde k podpisu smlouvy. Byli bychom velice rádi, kdyby Szczesny zůstal u nás ještě jednu sezónu, ale chápu, že naše šance jsou velmi malé“, uzavřel Scott.

 

Odpověď na tyto otázky dal hned následující den samotný brankář Szczesny. V rozhovoru  přiznal, že chce být příští rok brankářem v prvním týmu Arsenalu.

 

„Plánuji se vrátit do Londýna a bojovat o místo v prvním týmu“, řekl polský mladík.

 

„Věřím, že jsem dostatečně dobrý, abych hrál za Arsenal a jestli dostanu šanci, tak sej i vynasnažím využít. Myslím, že se brzy stanu číslem jedna v brance týmu z Emirates Stadium“, zakončil Szczesny.

 

/ealinggazette.co.uk/