Brutální tréninkové metody Wengera odhaleny !

 Desítky novinářů se neustále vyptávají na tiskovkách, desítky jich denně provokují smyšlenými články, desítky se jich snaží zjistit pravdu každou možnou cestou, desítky si potom raději vymýšlejí, aby nepřišli o zaměstnání, desítky studují statistiky, rozebírají po milisekundách zápasy, desítky jich brousí s foťáky za neprostupnými ploty v Shenley (Hertfordshire), desítky uplácejí uklízečky a další pomocný personál tamtéž, desítky se jich snaží namluvit  Stev Braddockovi , že s ním chodili do lycea…, vše marné, nikdo není již léta schopen odhalit tréninkové metody, které celosvětově proslavily Bosse a z Arsenalu udělaly světový velkoklub.

 

Právě nedostatek relevantních informací vede zvídavce ke třem různým závěrům, co stojí za kolosálním fotbalovým a ekonomickým zázrakem klubu ze severního Londýna.

 

Variantu A. zastávají především ostrovní novináři. Jejich verze se opírá o vynikající psychologickou přípravu hráčů, společné dovolené všech hráčů včetně manželek a milenek, rozdělení hráčů při trénincích do skupin podle velikosti, mimořádné zápasové bonusy v naturáliích a zejména pak zavedení bezplatné klubové půjčovny sluchátek pro mp3 přehrávače.

Varianta B. je pak sdílena novináři, blízkými činovníkům EUFA a FIFA. Její základ je údajně ve výborném skautingu zejména v klubech na britských ostrovech, v dlouhodobém zavedení minimální věkové hranice 22 let pro přestup do Arsenalu, v trvalém zvyšování týdenních platů všem hráčům bez rozdílu výkonnosti a v neposlední řadě pak ve stereotypním nasazování základní jedenáctky ve všech zápasech a ve všech soutěžích.

Varianta C., kterou obhajuje a na tiskových konferencích prezentuje právě Boss, je pak odborníky a novináři nejvíce odmítána a označována za idealistickou, netržní a nefunkční. Jen pro připomenutí, tato varianta se skládá z mixu psychologických profectusů s důrazem na collectiv familiaris, česky pak vytvoření přátelského prostředí hráčů-kamarádů, kteří si vyhoví na hřišti i mimo něj.

 

Většina z Vás se jistě dlouhodobě přiklání k variantě C, znajíc přátelskost Bosse a celého realizačního týmu, kamarádské vztahy v kabině a téměř rodinné vztahy Bosse s hráči. O to větší překvapení však nastalo, když náš externí spolupracovník pronikl již v osm hodin ráno do tréninkového střediska v Shenley, a to pod důmyslnou záminkou, že nese oběd správci objektu Stev Braddockovi. Potom již bylo vše dílem okamžiku. Náš spolupracovník, dokonale ukryt na střeše hlavní budovy, byl svědkem celého dopoledního tréninku a to co zjistil, byl (pro nás) šok! Tak jako otec české vlasti „namáčel“ nepoctivé živnostníky v koších do Vltavy, tak Boss hráče, kteří k tréninku nepřistupují na 100%, chodí na tréninky pozdě nebo mají snahu se „ulévat“, máčí v kádích se studenou vodou a ledem.

 

Dovolte nyní Vám tento trénink a tím i „drakonické“ tréninkové metody Bosse trochu přiblížit ve fotoreportáži jednoho dne ve Hertfordshiru.

 

Boss přichází odpočatý a spokojený na trénink okolo desáté hodiny

Hráči již v té době měli od 5 hodin ráno za sebou půlku maratonu

Boss hráčům ihned nařizuje

že mají začít běhat s brankou okolo stadionu

(na předchozím snímku je možné rozpoznat u hráče tmavé pleti s číslem 3 první momenty odporu k této šikaně, další hráči se začínají bát)

Boss nemá slitování ani s realizačním týmem

Boss vše z povzdálí sleduje a jeho asistent stále kontroluje, jestli na něj něco neletí

Boss řeší první vzpouru, JW19 je potrestán a trucuje

Po skončení tréninku Boss ukazuje, kde budou vzpurní hráči potrestáni

někteří hráči si při odpykání trestu hanbou zakrývají obličej

jiní svůj trest nesou statečně

utrpení některých hráčů je obrovské

není ušetřen ani člen realizačního týmu, který neměl dost sil nést branku, Boss při trestu nehledí ani na jeho věk

když však člen vedení týmu vidí přicházet Bosse, snaží se o úsměv, ve snaze zachránit si práci

někteří si chtějí šplhnout a jdou v ledové kádi dokonce do  sedu, nehledíc na možné rodinné následky

blíží se závěr tréninku, Boss ukazuje na značku, odkud tým vyběhne tak,

jako každý den ke slavnostnímu sprintu, vzdávajíc Bossovi na tribuně úctu

hráči obíhají 10 mílových koleček, při posledním se na Bosse usmívá již jen jeho asistent

 

 

Po shlédnutí této fotoreportáže již pravděpodobně nikdo z Vás, milí čtenáři,  nebude pochybovat, že všechna vyjádření našich hráčů pro tisk, o touze získat co nejvíc trofejí pod taktovkou Bosse, jsou myšlena zcela upřímně 🙂

Patrick Vás zdraví na Apríla 🙂

 


/Patrick, foto vlastní/