Bude mi chvíli trvat, než se přes nepostup přenesu, smutní Özil

Nečekaně brzy se s Mistrovstvím světa v Rusku rozloučilo Německo. Úřadující šampioni po nevydařené skupinové fázi předčasně sbalili kufry a s nimi také Mesut Özil, který vyřazení bere nelibě.

Prohra s Mexikem 0:1, výhra nad Švédskem 2:1, prohra s Korejskou republikou 0:2. Výsledek? Šokující poslední místo ve skupině F se třemi body a záporným skóre 2:4.

Německý konec znamená i mírný optimismus pro fanoušky Arsenalu, kterému by se dříve do tréninkového procesu měl zapojit Mesut Özil.

Devětadvacetiletý hráč na šampionátu kompletně proseděl druhý zápas proti Švédsku, i přesto na Mistrovství světa vytvořil nejvíce šancí (11). Na krátké účinkování však v dobrém vzpomínat rozhodně nebude.

„Opouštět šampionát již po základní skupině neskutečně bolí,“ rozepsal se Özil na svůj instagramový účet a kriticky v něm pokračoval. „Nebyli jsme však dostatečně dobří.“

 „Bude mi chvíli trvat, než se přes nepostup přenesu,“ zakončil ve svém krátkém příspěvku fotbalista, který by podle neověřených informací mohl od nové sezóny v Arsenalu nosit dres s číslem 10.

Stejně jako Mesut Özil se s Ruskem po základních skupinách loučí také Mohamed Elneny, Joel Campbell a Alex Iwobi.