Burnley 2-0 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Člověk ani neví, jak by tenhle úvod měl napsat, protože je toho tolik, co by se do nadpisu hodilo…

 

1.branka

2.branka

Fabianski save

 

Fabianski – 6: I přes hodně nervozní 20-ti minutovku jedno z mála pozitiv večera. Když jsem viděl, jak mu míče zezačátku furt lítaly z rukou, jen jsem si řikal, co že se to s ním děje. Pak se ale uklidnil a byl platný…Zase musím ocenit jeho přehled ve vápně, tam je sebevědomý. K prvnímu golu. Když už jde golman z branky, měl by to mít. Na druhou stranu Manuel by zůstal stát na lajně, takže by to dopadlo tak jako tak golem, ale to, že Lukasz vyběhl beru jako pozitivum. Máme slušně vyrovnanou dvojici, žádná extratřída, ale klucí můžou mezi sebou soupeřit. Hlavně pánové nedělat hrubky a bude to ok.

Hoyte – 5,5: Nebylo to tak strašný jako proti Wiganu, ale těch ztrát z jeho strany je tam furt moc. Jeho koordinace a orientace na malým prostoru není stavěná na pravýho obránce, ale poněvadž to byla odmala jeho typická pozice, tak si zas na stoperu není tak jistej. Tam zas na to nemá kvůli hroznýmu nedůrazu. Rozhodně měl ale druhý poločas lepší než první.

Silvestre – 5: Jeden velký omyl vedle druhýho. Takovýhle špatný stínování hráče s míčem jako před prvním golem by pro takovýho matadora měla být ostuda. Před druhým golem zase podklouznul, což se sice stát může, to neříkám, ale je to další z důvodu, proč jsme golu nezabránili. Měl být lídrem obrany, lídrem týmu, místo toho to byla největší loutka obrany. To měl tu pásku radši dostat Polák…

Rodgers – 4: Strašně nervozní zápas pro copánkovitýho Anglána. Ani jednou nedokázal zachytit soupeřův nákop, náběh, zkrátka nic…není se teda čemu divit, že střídal už o půlce. Soupeřova tvrdost mu byla hodně na obtíž, hold tohle je o 5 tříd jiný kafe, než jsou zápasy rezerv. Typickým příkladem je první gol. Ale koho jinýho dát na stopera že? Škoda toho, snad se něčemu přiučil…

Gibbs – 5,5: Burnley dnes bránilo kraje znamenitě, takže se Kieran i díky vlastním chybám při rozehrávce nedostal prakticky k ničemu. Jeho energičnost a rychlost je fajn věc, ale když má tým den blbec, tak s tím levý bek těžko něco zmůže.

Ramsey – 6: Jeden z mála, který dneska aspoň občas chtěl hrát. Spolupráce s Randallem ale příliš neseděla(ta by snad ale nesedla vůbec nikomu), očekávání od něj bude za chvíli velký, protože on ten potenciál má. Ale i on se zapojil do řady nepřesností od naší zálohy. Přesto spolu s Wilsherem ukázali, jak by měli hráči proti takovým pořízkům hrát. Jen oni dva byli schopni nehrát naivně. Prostě tady se projeví britská nátura.

Randall – 3,5: Potvrdil mi, že se s AFC brzy rozloučí a pokud ne, tak bude hrát jen třetí housle. Ani s Wiganem, ani teď nepředvedl vůbec nic. Jo vlastně převedl. Strašnou kopici nepřesností, naschopnost cokoliv vymyslet, totálně slabý bránění před druhým golem, žádný moment překvapení, zkrátka nic. Děs bída hrůza. Horší je na tom to, že „posila“ Bischoff si vedla stejně jako on.

Merida – 4,5: Tohle mu někdo ve Španělsku žral? Jinak nechápu, za co tam mohl být tak chválenej. Přirovnání k Fabremu? Možná tak v technice, která je mu ale v Anglii dost k ničemu, když k ní nedokáže přidat něco opravdu užitečného, co by ho udělalo někým zajímavým. Neustále chodil do dvou tří hráčů, jednou mu to aspoň vyšlo, ale místo toho, aby nás dostal zpátky do hry, tak naše šance definitivně pohřbil. Ani v jednom ze zápasů mě nepřesvědčil, opět buď ztrácel míče nesmysly nebo to naivně přihrával zpátky.

Wilshere – 6,5: Snad poslední a zároveň největší z pozitiv dneška. Na svojí postavu je nezvykle neodstavitelný od míče. Zajímavé taky bylo, že od té doby, co odešel, jsme si nebyli schopni vytvořit sami od sebe aspoň nějaký náznak šance. Jako jeden z mála totiž není naivní. Samo mu dojde, že chodit do tří hráčů je nesmysl, snaží se hrát přímo, dopředu, aktivně. Jack je jedním z těch, kteří mě ještě nikdy nezklamali, on si své místo v A-týmu najde velmi brzo.

Bendtner – 4: Velké zklamání od hráče, kterej by chtěl bojovat o základ v A-týmu. Ve hře strašnej, nedokázal dát přihrávku na pár metrů a takových, co takhle zkazil, bylo opravdu požehnaně. Má cenu vůbec mluvit o tom zakončení? Hodnotím takhle, protože to byl on, kdo pohřbil všechny šance na vítězství. To, že není v zakončení žádný zabiják, ví každý, ale on mi připadá jako by u zakončení prostě nepřemýšlel. V bráně mu stojí stokilový pytel brambor, který jediný, co umí, je rozplesknout se na zem. A my furt tak zakončujem. Asi by si 4 nezasloužil, protože se do šance umí dostat, umí se postavit na offside linii, zkrátka si místo najít umí, ale ten golový instinkt dneska…nemůžu jinak. Je to takové exemplární.

Vela – 4: Kde byl? Dneska stejně naivní jak Merida, Randall a jim podobní. S Meridou si v chození do hráčů můžou podat ruce. Soupeř dnes přesně věděl, co na nás bude platit. Bránil v hlubokým obranným bloku, to na Velu evidentně platí. Dneska to prostě nesedlo ani jednomu z útočníků. Bendtner má 4 za spalování šancí, Vela za svojí komplexně omylnou hru.

Střídající hráči :

Henry mě docela zaujal. Jeho koordinace je na výborné úrovni. Jeho přihrávky byly přesné, dá se říct že stoprocentní, jakožto záložníka ho to samozřejmě táhlo dopředu, rozhodně si nevedl špatně. To maximum, které mohl odevzdat, odevzdal. To samé se dá říct o Jayovi. Tyhle anglické vlastnosti prostě na morony z nižších lig platí. Taky měl jednu šanci, kterou trestuhodně zahodil. Hru oživil, dnes nám ale prostě nebylo souzeno.

 

Jak už je jasné z hodnocení, podle mě dneska chtěli útočit tak maximálně Ramsey a Wilshere. Nechápu, co to mělo od ostatních znamenat, jestli byli posraní ze soupeřova nástupu či co. Všeobecně jsme zápas i tak mohli vyhrát. Zápas se podle mýho lámal v rozmezí 30. – 45. minuty, kdy soupeř po úvodním smrtícím tempu přestával stíhat a nechal nás hrát. Bohužel nás zradilo zakončení. Jsem přesvědčenej, že pokud bychom srovnali krok, tak bychom následně možná i vyhráli. Vždyť ty goly, co dal soupeř se snad ani nedají brát vážně. Oni si nevypracovali téměř nic, všechno to byly naše hrubky. Takhle darovaný zápas jsem teda od mladíků nečekal. Scházela myšlenka, po odchodu Wilshera tuplem. Mladíci hráli o to si zakopat s někým velice velice kvalitním, sehrát otevřenou partii s někým z ligy, zahrát si před kopicí lidí doma i venku. Místo toho se většina teď už bude jen plácat po zápasech rezerv před třema stovkama lidí. Bye Bye CC.