By the numbers: Arsenal 3-2 Liverpool

Pojďme se podívat na další skvělý výkon Arsenalu z pohledu statistiky.

ARSENAL 3-2 LIVERPOOL: BY THE GRAPHICS

ARSENAL 3-2 LIVERPOOL: BY THE NUMBERS

6 – střel na bránu pro Arsenal. Kanonýři v letošní sezóně již po sedmé dokázali v zápase vystřelit na bránu 6 a více střel.

13,8 – průměrná vzdálenost střel Arsenalu od branky v yardech (vyjma penalty) v tomto zápase. Druhý nejnižší průměr Arsenalu v této sezóně.

8 – střel celkem pro Liverpool, nejnižší počet v zápase v této sezóně a nejméně od 3. října 2021, kdy jim ManCity povolilo jen 6 střel.

1 – střela od Mo Salaha, nejméně střel, které dokázal vyprodukovat v jednom zápase od 13. února proti Burnley.

5 – krát dokázal Arsenal v této sezóně vstřelit 3 a více branek. Loni se mu to za celou sezónu povedlo 9x.

2.56 – průměrný počet branek Arsenalu na zápas. Rekord v rámci PL je 2,28 ze sezóny 2004-05.

44% – držení míče pro Arsenal v tomto zápase.

57% – držení míče pro Arsenal v tomto zápase v útočné třetině.

41 – doteků s míčem ve vápně soupeře pro Arsenal. Nejvyšší počet, který Liverpool umožnil soupeři od 10. listopadu 2019, kdy hráli proti ManCity. Pátý nejvyšší počet pro Arsenal v této sezóně.

21 – doteků s míčem ve vápně soupeře pro Liverpool. Nejnižší číslo v této sezóně. Také nejnižší počet od 10. dubna, opět proti ManCity. Arsenal dokázal loni na Emirates udržet Liverpool také na čísle 21.

Mohli jsme vidět velmi zajímavý zápas z hlediska statistik v různých úsecích hry. Samozřejmě to ovlivnila branka Arsenalu v první minutě zápasu, po které jsme hráli trochu pasivně. Arsenal dokázal Liverpool udržet mimo nebezpečné území a dovolil jim v prvním poločas pouze 12 úspěšných přihrávek do útočné třetiny a 11 doteků s míčem v pokutovém území.

Arsenal zakončil poločas skvělou brankou a přenesl si tlak i do začátku druhého poločasu. V prvních 22 minutách první půle začínal Arsenal svou kombinaci ve vzdálenosti 57 yardů od soupeřovy branky zatímco Liverpool začínal na 85 yardech; Arsenal si připsal 4 střely, Liverpool 1; Arsenal měl 14 doteků s míčem ve vápně soupeře, Liverpool pouze 1; Arsenal měl 61 doteků s míčem v útočné třetině, Liverpool 17. Bohužel ta jedna jediná střela Liverpoolu skončila v síti.

Naštěstí si dominanci dokázal Arsenal přenést i do závěrečné fáze zápasu a připsal si 4 střely ku 1 a 15 doteků s míčem ku 7. Bylo opravdu zajímavé, že si Liverpool nedokázal vytvořit nějaký souvislý tlak a uzavřít Arsenal ve svém vápně.

Arsenal naopak vypadal, že si vítězství opravdu zaslouží a během dvou víkendů za sebou prošel velkou zkouškou.