By the numbers: Bournemouth 0-4 Arsenal

BY THE VISUALS:

BY THE NUMBERS:

Po zklamání z posledního North London Derby bylo velmi důležité získat všechny tři body proti v tabulce nízko postavenému Bournemouthu. Problém je v tom, že téměř perfektní City a naše nadměrné očekávání vyústilo v to, že každou remízu vnímáme jako obrovskou ztrátu. Toto zklamání ještě navíc násobí povědomí, že jsme se těmto ztrátám mohli vyhnout, kdybychom se vyvarovali individuálním chybám, kterých, zdá přibývá, což s ohledem na rozšiřující se seznam zraněných není vůbec dobré znamení.

Nicméně situace v Premier League se může změnit poměrně rychle.

Dobré zprávy začínají se Sakou, Salibou a Ricem, všichni byli dostatečně fit, aby mohli do zápasu naskočit. Pokračovalo to ponížením City na půdě Vlků a povedenou sobotu jsme zakončili se čtyřmi vstřelenými brankami a čistým kontem na jižním pobřeží. Najednou tyto remízy nevypadají tak hrozně a ztráta na ligové lídry se snížila na pouhý bod.

3 – Arsenal vyhrál první tři venkovní zápasy na nejvyšší úrovni teprve po čtvrté (dále to bylo v sezónách 1930/31, 2004/05 a 2013/14) a letos poprvé to dokázal bez inkasované branky.

4 – v této sezóně vstřelil Arsenal čtyři branky již podruhé

3.46 – Arsenal měl nejvyšší xG v této sezóně. xG Arsenalu bez penalt (non-penalty expected goals neboli npxG) bylo v tomto zápase 1,9. Toto číslo je 3. nejvyšší v prozatímním průběhu sezóny.

35 – Arsenal zaznamenal 35 doteků s míčem ve vápně Bournemouthu, třetí nejvyšší počet v sezóně. Saka i Jesus se umístili na špici se 7 doteky.

Arsenal recorded 35 touches in Bournemouth’s box, which ranks as the 3rd highest this season. Saka and Jesus topped the list with 7 touches each.

15 – Arsenal vystřelil celkem 15x, včetně dvou penalt. 13 střel bylo z otevřené hry, 12 z nich bylo ve vápně a na bránu mířilo 46%.

6 – Martin Ødegaard si připsal 6 vytvořených akcí, které skončili střelou (1. ze všech hráčů).

60 – Oleksandr Zinchenko měl nejvíce přihrávek z hráčů Arsenalu, pokusil se o 66 přihrávek, kompletních bylo 60 (úspěšnost 91%). Také si připsal nejvíce doteků s míčem (78), nejvíce náběhů s míčem (55) a nejvíce progresivních přihrávek (5) – nejvíce z hráčů Arsenalu a 2. ze všech. V defenzivě také předvedl solidní výkon s ohledem na čísla. Připsal si nejvíce úspěšných tackles (4) a společně se dělil o první místo v interceptions (2). Také si připsal 2 bloky a 7 recoveries.

310 – Žádný hráč nenaběhal větší vzdálenost s míčem u nohy než Gabriel Jesus (310 yardů, cca 283,5 metru). Také si připsal 2 progresivní náběhy a 2 náběhy s míčem do vápna soupeře (první spolu s Eddiem). Úspěšně pak provedl 75% z 6 pokusů o dribling.

MARTIN ØDEGAARD’S GAME BY NUMBERS

1 gól, 1 asistence, 0.79 xG, 71 doteků s míčem, 49/56 (88%) přesných přihrávek, 3 klíčové přihrávky, 2/3 přesné centry, 2 vytvořené velké šance, 2 tackles, 1 blok, 6 vytvořených akcí, zakončené střelou a 100% kompletních driblinků.

Kapitán, který nepředvedl v druhé půli proti Spurs ten nejlepší výkon se vrátil k dominanci v PL a předvedl svou typickou hru. Martin Odegaard měl prsty v každé naší brance a neúnavně makal od první do poslední minuty zápasu.

Zůstáváme stále neporaženi se 7 vítězstvími v 9 zápasech, včetně 4 čistých kont. Vítězství nad Bournemouthem podtrhlo naše perfektní výkony ve venkovních zápasech. Před týdnem už se zdálo, že titul bude opět v rukou City. Nicméně pokud porazíme doma na Emirates v neděli City bez Rodriho, dostaneme se v tabulce před ně.

/arseblog.com/