Byl jedním z důvodů, proč jsem do Arsenalu přišel, vyjádřil se Mertesacker ke konci Wengera

V pátek dopoledne vyšlo oznámení, které zasáhlo nejednoho fotbalového fanouška – Arséne Wenger po více než dvaceti letech po sezóně skončí na postu hlavního trenéra Arsenalu. O jeho předčasném konci se rozpovídal také Per Mertesacker, který odpovídal:

na oznámení Wengera…
Byli jsme o tom v zásadě již informováni a je to docela emoční záležitost. V klubu působí velmi dlouhou dobu a byl to právě on, u koho jsem mohl najít oporu. Byl také jedním z důvodů, proč jsem do Arsenalu přišel. Zabere nějaký čas, než to strávím, v současnosti je to smutná realita.

na to, jaké to bylo s ním pracovat…
V uplynulých dvaceti letech se jedná o ústřední postavu klubu. Celou dobu byl ke mně úchvatný a během kariéry mi velmi věřil, přivedl mě do klubu, dal mi příležitost zde hrát. Udělal ze mě kapitána, ačkoliv jsem byl zraněný. Nabídl mi zde rovněž práci do budoucna a jsem mu velmi vděčný a pokorný za šanci, kterou mi dal. Je to pro mě velmi smutný den, ale rovněž se posouváme směrem do budoucnosti. Je zásluhou Arséna, že klub svým fanouškům a lidem okolo umožnil pozitivní vzpomínky.

na to, co se od Wengera naučil…
Jednak hodně věcí na hřišti, ale také to, jak být klidný ve správných momentech a jak lidem důvěřovat. Byly tu výzvy, momenty nahoru a dolů. Ve chvílích, kdy procházel těžkými časy, mě naučil hodně o charakteru a o tom, jak věřit lidem a dát lidi na správná místa, abyste byli úspěšní. Dal nám příležitost se rozvinout. Pokaždé zvládl připravit celek okolo sebe, aby byl úspěšný. Vzpomínky na tituly a to, jak lidi svým fotbalem bavil – což se mu po ta léta zde dařilo – je sakra úspěch.

/arsenal.com/