Byl jsem v parku, když mi zavolali!

Kieran Tierney se stal naší pátou posilou, když k nám ve čtvrtek přestoupil ze Celticu.

První rozhovor se skotským reprezentantem si můžete přečíst níže.

Kierane, konečně vítej v Arsenalu. Jak se cítíš po přestupu k nám?

Díky moc. Cítím se skvěle. Jsem potěšen, že tady mohu být. Nyní jsem zraněný, ale těším se na návrat na hřiště, trénink a zapojení se do týmu.

O tomto přestupu se mluvilo celé léto. Přestoupil jsi v poslední den přestupového okna. Jak si to viděl ze svého úhlu pohledu? Jak těžké bylo zůstat v celé té situaci v klidu?

Bylo to pro mě v pohodě. Při rehabilitaci jsem tvrdě pracoval a kolem sebe jsem měl také dobré lidi. Bylo to pro mě snadné. V Celticu jsem tvrdě trénoval a jen jsem se snažil dostat zpět. To byl můj hlavní cíl.

Včera v noci jsi odletěl, slyšel jsem, že jsi toho moc nenaspal. Pověz nám, o svých posledních 24 hodinách …

Včera v sedm večer mi volal agent, že musím být za hodinu na letišti – zrovna jsem byl v parku s přáteli na tréninku. Hráli proti místnímu týmu, tak jsem se byl na ně podívat a najednou telefonát, že musím rychle jít. Přijel jsem na letiště a let byl o dvě a půl hodiny zpožděný. Další hodinu na hotel autem a v půl páté ráno jsem vstával, takže jsem naspal nula hodin.

Fanoušci Arsenalu sledovali tvůj let na sociálních sítích. To vyjadřuje loajalitu, kterou mají k tvému přestupu. Jak se cítíš?

 Je to šílené. Je to poprvé, co to slyším, abych byl upřímný, nevím, jak na to reagovat, ale cítím respekt!

Momentálně se vracíš po zranění. Můžeš nám sdělit svůj pokrok a naději, kdy budeš plně fit?

Ano, měl jsem v létě operaci dvojí kýly. Právě se vracím, trénuji s míčem a běhám. Doufejme, že to nebude příliš dlouho.

Jsi fanouškem Celticu od dětství. Jak těžké bylo rozhodnutí opustit klub a proč si myslíš že je Arsenal správná volba?

Ano, bylo to nejtěžší rozhodnutí v mém životě, které jsem musel udělat. Musel jsem také mluvit s rodinou, se svými blízkými přáteli a se svým agentem, protože je těžké opustit klub, který máte tak rádi. Lidé to musí také vědět. Cítím, že Arsenal je veliký klub a je to pro mě také skvělá příležitost. Jsem potěšen, že tady mohu být.

Bylo vždy tvojí ambicí hrát v Premier League?

Když jsem byl mladší, bylo to vždy o Celticu. Ambicí byl Celtic, to byl můj sen. Ale když stárnete … dosáhl jsem toho, splnil jsem si sen, prožil jsem svůj sen a miloval jsem každou jeho minutu. Nyní cítím, že je ten pravý čas udělat krok. Cítím, že je to pro mě skvělá příležitost.

Arsenal.com